Elitebook 8470p

Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
pozdrav svima ovako.Imam navedeni laptop na kojem je instaliran win7 32bit,posto laptop ima 8gb rama a 32bit samo prepoznaje do 4gb ako se nevaram,zelim da ponovo instaliram win 7 64bit,ali je fazon u tome sto je BIOS zakljucan i nemogu uopste da boot-am sa dvd-a ili usb-a.Nasao sam par stvari na netu sto se tice reset password ili koristenje Hirens bootCD,ali dzaba sve kada nemogu uopste da bootam sa usb-a.Pa ako neko zna neku foru bio bi mu veoma zahvalan.

Lijep Pozdrav
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ko ti to reko da moras da butas, pa da instaliras. Samo ubaci butabilni win 7(cak i ne mora butabilni moze i sa harda) u dvd i poteraj setup direktno iz Win-a i krece instalacija. Tu ce te verovatno pita jel hoces da nadogradis na 64 ili ceo sistem. Znaci direktno u dvd i poteras setup.
- Samo ja ne bih brzao da sam na tvom mestu, ako je proizvodjac lapa ugradio njegovu custom verziju Wina, posle bez recovey cd malo sta moze da se uradi, u stvari moze ali sa ojarivanjem do kolena.
Moj ti je savet da napravis jos jednu particiju sa Partition magic, pa instaliraj 64 bitnu verziju i imaces dva Wina - jedan rezervni i ovaj gejmerski, bar dok ne nadjemo foru za reset tog passworda. Ja doduse nisam ni trazio, ali ima nas raznih ovde. Bazlik out...
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
Hvala na odgovoru,neka stoji ovako sada,posto nije moj laptop pa nemogu da experimentisem :D uglavnom hvala na odgovoru
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2009
Poruka
3
Ubaciš instalacijski disk ili USB i prilikom pokretanja tipkaj F9 dok ne dobiješ boot meni. Izaberi instalacijski medij i to je to.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa posto je nas dragi kolega jos u trecem postu objasnio da lap nije njegov i da mu ga je prijatelj dao na poverenje da se usluzi ...onda ne znam sta jos da dodamo. Cim komp nije tvoj, zna se moralna barijera - -ne instaliraj, ne menjaj nista, samo koristi to sto je vec tu.
Zamisli neko ti da mobilni i ti mu preinstaliras OS, obrises adrese, na netu se prijavis na trista i pedes gej sajta i na kraju ...dok mu vracas telefon nabijes mu ga u rektum.
Znaci prvo moralne vrednosti, pa posle sve drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
laptop je kupljen u inostranstvu,čovjek je laptop donio i rekao da ga pogledam i da instaliram potrebne programe,ono standard playere,office,pdf reader,itd.I tada sam uočio da ima 8GB rama a 32 bit sistem pa sam zbog toga namjeravao instalirati 64bit.A predpostavljam da se laptop koristio u nekoj firmi,pa je zamjenjen za bolji.Sada se masovno uvoze ti računari koji su zastarjeli tamo iz bolnica itd.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U pravu si, sa tih 8GB to postaje vise nego pozeljan ofanzivni rekvizit. Samo cisto sumnjam da ce tom tvom prijatelju ista da znaci to s obzirom da nije znao ni te sitne progamcice da instalira.
Naravno ko sto rekoh ovo sve moze da se odradi, ali za pocetak zavrsi mu to sitno, pa kasnije nekad ...kad se slegne prasina, ..kad postane familijaran sa masinom, ako mu uopste i bude bio potreban 64-bitni sistem i to ce se resi.
Ti u medjuvremenu nastavi da trazis stos za reset tog password-a, ...postoji velika mogucnost sa ti Komsija76 pogodi sifru, izuzetno uporan decko, lekovit u blazenom smislu.
Ajde bas me zanima ko ce prvi da provali sifru, ima vise kandidata
ali s obzirom da imamo jednog starog majstora za lapove skrivenog ovde,
...situacija je neizvesna.

(P.S...postoji par programa koji efikasno iskoriscavaju
preostalih 4GB+ na 32-bitnim sistemima)
#Reklama#
Doktor Rodic leci suljeve poljubcima,
naplata preko paypala
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
laptop je kupljen u inostranstvu,čovjek je laptop donio i rekao da ga pogledam i da instaliram potrebne programe,ono standard playere,office,pdf reader,itd.I tada sam uočio da ima 8GB rama a 32 bit sistem pa sam zbog toga namjeravao instalirati 64bit.A predpostavljam da se laptop koristio u nekoj firmi,pa je zamjenjen za bolji.Sada se masovno uvoze ti računari koji su zastarjeli tamo iz bolnica itd.

Mozes probati ovaj kod ako upali!

e9lv1gofq0

Opsirnije imas ovde

Kod:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-System-and-Recovery/HP-Elitebook-8470p-BIOS-password-reset/td-p/4183444

i ovde

Kod:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-System-and-Recovery/HP-Elitebook-8470p-BIOS-password-reset/td-p/4183444
 
Natrag
Top