Elektronski procesori - PayPal, AlertPay i Moneybookers.

Član
Učlanjen(a)
24.01.2011
Poruka
33
Kao prvo PayPal je internet banka namjenjena isključivo za sigurnu kupovinu preko interneta. Iako mnoge stranice poput Filesonica i Adf.ly između ostalih mogućnosti isplaćuju i na PayPal mi taj novac ne možemo primiti jer PayPal ne dozvoljava primanje novca u našoj regiji. Stoga nema potrebe da puno o njemu pričamo.


Alternativa PayPalu je AlertPay, još jedna internet banka, ali oni isplaćuju novac.
Da bi kreirali svoj AlertPay račun morate biti punoljetni i imati svoju mail adresu (@gmail, @hotmail itd.).
Kod kreiranja svog AP računa imate izbor 4 vrste računa ali najbolje da odaberete Personal Starter Account ili Personal Pro Account.

Opcije Personal Starter računa:
- Sigurna Online kupovina
- Slanje/primanje novca bez provizija
- Mjesecni limit primanja novca iznosi $400
- Ukupni godisnji limit primanja novca $2000
- Korištenje kreditne kartice za plaćanje

Personal Pro account vam nudi pristup velikom broju alata za online poslovanja. Ako ste aktivni u online prodaji ili kupovini, ovaj je tip računa najbolji izbor za vas.
Opcije Personal Pro Accounta:
- Provizija za primanje novca 2.5% + $0.25 po transakciji
- Primanje plaćanja kreditnim karticama
- Website plaćanja: Buy Now gumbi, pretplate i instant obavijesti o transakcijama
- Mass Pay: slanje novca većoj grupi primatelja.

Nakon odabira računa po vasim potrebama, registracija je krajnje jednostavna i kratka. Kako bi ste osigurali kredibilitet vaseg računa, isti morate verificirati na način da skenirate ili uslikate neki svoj dokument sa slikom i jedan račun režija na kojem je vidljivo vaše ime i prezime kao i adresa.




I na kraju - Moneybookers.

Moneybookers mogućnosti:
  • uplaćivanje novca na vaš Moneybookers račun
  • isplaćivanje novca sa vašeg Moneybookers računa
  • slanje novca sa Moneybookers računa na drugi Moneybookers račun
  • primanje novca na vaš Moneybookers račun
  • plaćanje raznih roba i usluga sa svoga Moneybookers računa
Moneybookers i slični servisi se nazivaju i internet novčanik (eng. e-wallet). Kada imate novca na Moneybookers računu, možete vršiti razna plaćanja i to u realnom vremenu.

Orginalni tekst pročitajte OVDJE.
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2011
Poruka
3
zdravo.ovo sto si napisao je u redu,ali meni treba pomoc.ja vec imam alertpay account ali ne znam kako da uradim depozio na primer od 20-30 eura na moj account.mozes li mi to objasniti.puno ti hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Треба пребацити новац са тих интернет посредника на реалан рачун, е код мене је зезање сад зато што ми ево скоро месец дана није стигло од "Moneybookers"- а на рачун. Да ли је неко имао сличног искуства?
 
Natrag
Top