Elektronske cigarete

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Elektronske cigarete

f0150f51f5g.jpg


Uz elektronsku poštu, elektronske knjige i elektronsku kupovinu, poslednjih godina sve više Amerikanaca koristi i elektronske cigarete, među njima mnogi od onih koji pokušavaju da se odviknu od duvana. Elektronska cigareta izgleda kao obična cigareta, sastoji se od metalne cevčice sa komorom u koju se stavlja punjenje tečnog nikotina, a ima i deo koji liči na filter.
Kada pušač snažno povuče, baterija momentalno zagreje komoru sa tečnim nikotinom a zatim aktivira raspršivač i „zavisnik od duvana” može da uživa. Elektronska cigareta je, kažu njeni proizvođači, dobra alternativa, koja omogućava „zdravije pušenje” - nema štetnih sastojaka kao što su katran, ugljen-monoksid i stotine drugih, već samo nikotin.
Ipak, nekoliko američkih saveznih država, kao i federalna Administracija za kontrolu hrane i lekova, ipak insistiraju na tome da je nikotin - nikotin, da izaziva zavisnost i da bi ove cigarete trebalo staviti pod strogu kontrolu. Svetska zdravstvena organizacija takođe savetuje da se elektronske cigarete ne koriste, jer nema dokaza da su bezbedne, niti da mogu pomoći pušačima pri odvikavanju od pušenja.


Stil
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
xexexe koje gluposti!!



Bas vala. U cemu je svrha kad na kraju navode:
"Svetska zdravstvena organizacija takođe savetuje da se elektronske cigarete ne koriste, jer nema dokaza da su bezbedne, niti da mogu pomoći pušačima pri odvikavanju od pušenja".

Daj da se nesto prodaje pa sta bilo....:D
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Elektronske cigarete

f0150f51f5g.jpg


Uz elektronsku poštu, elektronske knjige i elektronsku kupovinu, poslednjih godina sve više Amerikanaca koristi i elektronske cigarete, među njima mnogi od onih koji pokušavaju da se odviknu od duvana. Elektronska cigareta izgleda kao obična cigareta, sastoji se od metalne cevčice sa komorom u koju se stavlja punjenje tečnog nikotina, a ima i deo koji liči na filter.
Kada pušač snažno povuče, baterija momentalno zagreje komoru sa tečnim nikotinom a zatim aktivira raspršivač i „zavisnik od duvana” može da uživa. Elektronska cigareta je, kažu njeni proizvođači, dobra alternativa, koja omogućava „zdravije pušenje” - nema štetnih sastojaka kao što su katran, ugljen-monoksid i stotine drugih, već samo nikotin.
Ipak, nekoliko američkih saveznih država, kao i federalna Administracija za kontrolu hrane i lekova, ipak insistiraju na tome da je nikotin - nikotin, da izaziva zavisnost i da bi ove cigarete trebalo staviti pod strogu kontrolu. Svetska zdravstvena organizacija takođe savetuje da se elektronske cigarete ne koriste, jer nema dokaza da su bezbedne, niti da mogu pomoći pušačima pri odvikavanju od pušenja.


Stil
Eto dobre zanimacije za moju zenu xexexex:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
1
Imala sam priliku da vidim eletr.cigaretu i mogu reci da mi se uopste ne svidja. pusac sam i mislim da,dok ne resis u glavi da ostavis cigare dzabe tablete za odvikavanje,zvake,i koje kakve el.cigare.
 
Učlanjen(a)
17.06.2012
Poruka
136
Ne bih da kritikujem, svi su sumnjicavi, dok ne probaju.
Lepite flastere, zvacete zvake, pijete ziban i slicne stvari...pa neko uspe neko ne.

Ja sam uzeo elektronsku da je koristim barem samo zimi i navece...da ne moram da praznim pikslu i luftiram ceo stan. Prestao sam totalno bez ikakvih problema, da ne kazem neplanirano. Ponekad sam razmisljao da uz kafu zapalim pravu, ali nisam...Osecaj tokom pusenja nije isti kao kad se pusi prava cigareta, ali dovoljno je blizu. Usta su malo vise suva, uvlaci se po jedan dim (ne moze se ono povuci 3-4 dima jedan za drugim), sto bi se reklo tehnika je malo drugacija, ali se lako navikne.

Posle nekih 9 meseci sam poceo da kupujem tecnnosti sa 0 nikotina..i na tome sam dan danas, u pocetku sam toga trosio 40-50ml mesecno...sada trosim samo 20ml tecnosti bez nikotina (nekih 900 din mesecno)
Ne smrdim, hrana ponovo ima ukus, nema piksle, nema pepela po tastaturi, tepihu...garderoba u ormanu nije zuta, zidovi u sobi su beli...

Ko god da je rekao da je stetno...meni je ovo gore sto sam naveo vec dovoljno. Stetnije od kupovne cigarete ne moze biti pa ne znam kakav kardiohirurg i strucnjak da mi kaze. I na kraju, meni je zavrsilo posao. U kafi jos uvek uzivam i to je i otprilike kada povucem nekoliko dimova. Kada idem napolje, u posetu, na posao...cigaretu ne nosim, jer mi ne treba.
Najveci problem je sto sam se ugojio 8 kilograma, ali toga cu se vec lakse resiti.

Ja, svakome ko zeli da batali pusenje, preporucujem elektronsku cigaretu. Kupite bolju (malo skuplju) i necete se pokajati. Inace pusio sam 31. godinu po kutiju cigareta dnevno, nekad i kutiju i po (Pall Mall crveni).

Posle nekih 8 ili 9 meseci, probao sam da uz kafu zapalim obicnu (kako je mi zovemo analognu) cigaretu. Kao da sam je umocio u neku tesku hemikaliju...plastiku, hemiju u svakom slucaju. Povukao sam pet dimova i ugasio. Svestan sam da bi mi se osecaj verovatno brzo vratio.

Toliko...
Ako zelite da prestanete...ovo ce vam pomoci. Meni jeste.
 
Učlanjen(a)
26.01.2014
Poruka
3.875
Apsolutno se slazem sa tekstom iz gornjeg posta.Ja sam koristio e-cigaretu pre par godina i bio sam zadovoljan.Na zalost vratio sam se na klasicne cigarete zato sto su mi crkavali grejaci posle par dana.T2 grejac daje cudan ukus i njega sam odmah izbacio iz upotrebe.Najbolje se pokazao MT3 koji daje izvanredan ukus ali grejac kratko traje.Posto sam grejace nasao na aliexpress vrlo povoljno imam nameru da se ponovo vratim na e-cigarete.Ako je neko pronasao tecnost na aliexpress zamolio bih za link stranice ili neka mi se obrati na PP.Probao da pronadjem i nisam uspeo.
 
Učlanjen(a)
17.06.2016
Poruka
12
@Zoran_
što se tiče kupovine tečnosti za el.cig. preko alija > mrka kapa.
Inače ti ne bih preporučio kupovinu bilo kakve hemije preko "kineza".
Kvalitetne tečnosti možeš samo naručiti iz Engleske ili Holandije, cene su manje/više iste kao ovde kod nas, s'tim da imaš daleko veći izbor ukusa nego kod nas. Čak i iz hrvatske možeš naručiti, s'obzirom da se one prodaju takođe kod nas.
Takođe, verovatno već i sam znaš, da možeš sam "mućkati" ukuse kod nas sa bazama ili gotovim bazama,što je inače najbolji način da dođeš do tečnosti koja će tebi lično odgovarati.
 
Natrag
Top