Elektro servo volan

Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Ćao forumaši, novi sam na forumu i imam jedno pitanje vezano za elektro
servo volan. Nedavno sam kupio renault megan sedan 1.9 dci 2004. god. pa
me interesuje da li se može upravljati autom ako otkaže elektro pumpa za
servo volan u vožnji?
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Ipak se ne moze upravljati autom ako je elektro servo u kvaru, licno sam se uvjerio u to.
 
Učlanjen(a)
20.11.2012
Poruka
1
Pa iskreno mislim da ako ti se pokvari na putu mozes voziti ali ce ti ruke biti kao kod popaja posle nekog vremena...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Neznam kako se to ponaša u slučaju kvara, a mislim da ako si u nekoj malo većoj brzini da jednostavno ne možeš ostati na cesti. Kad je auto ugašen nema teorije da mrdneš volan, jedino da polomiš nešto. Ako je život vozača i putnika u rukama jednog elektro motorića od servo pumpe, osigurača ili nekog kontakta na instalaciji, odnda "svaka čast" proizvođaču. Ja stvarno neznam pravu istinu, ali znam da kad je auto ugašen da ne možeš ni mrdnut volan. lijep pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
4
Što brže voziš manje ti treba servo,muka je smotati na malom prostoru ali ako imaš
jake ruke ni to nije problem..
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Hvala ti prijatelju na utjehi, vjerovatno bi i trebalo biti tako, a ne odmah u provaliju. pozz
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2013
Poruka
1
Ako misliš na EPS kada se isključi onda sigurno znam da se se može nastaviti sa vožnjom ali treba se što pre zaustaviti, parkirati na sigurnom mestu, ugasiti motor i opet upaliti. EPS će se resetovati i opet ćeš imati servo. EPS nema pumpu već pomoć dolazi od jednosmernog električnog motora. Pošto sistem istovremeno analizira više podataka sa volana (smer, brzina, momenat i ugao okretanja) od sistema za merenje brzine auta i od sistema ABS, to u slučaju nekog čudnog podataka moglo bi doći do pogrešnog vučenja volana u neku stranu koje vozač ne bi mogao zaustaviti dovoljno brzo. Dakle, u slučaju nekog neobičnog očitavanja, zbog sigurnosti, EPS se isključuje. Tada je okretanje volana malo teže nego kod vozila koja nemaju servo ali je ipak moguće za razliku od vozila koja imaju hidraulični servo gde posle isključivanja servoa okretanje volana nije moguće. Ukoliko vam se dešava da se EPS veoma često isključuje treba proveriti sistem a najčešći problem je senzor na osovini volana.
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
4
zdravo novi san na forumu pa me intresuje kakve boje treba da bude ulje u servo volan dali treba da se promeni pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ulje je karakteristično crvenkaste boje, a intervale zamene propisuje proizvođač. Najčešće se samo, po potrebi, doliva.
 
Natrag
Top