Ei HSR 70 problem

Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
To je normalno, pazi, imaš dva tunera, jedan je ST/KT/DT, drugi je UKT. da je tuner za UKT vrisnuo radio bi ti ST/KT/DT. Zato pažljivo premeri IC302 i IC303 da li dobijaju napajanje. Kod IC302 to su 7 i 8 nožica a kod IC303 11. Imaš na šemi koje napone možeš da očekuješ.
Svi ovi naponi su u redu.Samo da napomenem da sam stavio drugi tjuner za UKT i da je opet ista stvar!
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Ok, da li si proveravao preklopnike, da li signal od MF-a dolazi na pojacalo? Signal prolazi kroz stereo dekoder MC1310 i direktno ide u NF. Probaj da zameniš C503, C504,C506 i C312 (kroz njih prolazi signal) i proveri trimer TP301.
 
Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Evo da se javim posle duzeg vremena,imao sam smrtni slucaj pa se nisam javljao.HSR-u je nadjen kvar to je tastatura za izbor talasnih opsega.Ja imam jos jedan takav hsr sa ispravnom tastaturom,ali mi je komplikovano da zamenim.Ako ima neko u Nisu da to radi,bilo bi super.
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Teško da će ti to bilo ko promeniti, probaj sa dobrim kontakt sprejem da očistiš, malo je nemoguće da nijedan talasni opseg ne radi zbog toga...
 
Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Pa malo sam naprskao kontakt sprejem i talasi su proradili ali ispadaju dugmici.Nece da ostanu unutra.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
kako bi ja to resio..po kratkom postupku. jednostavno zalemis kontakte sto trebaju za uhf. sa zicom prespojis sve kontakte koji ti trebaju za uhf. ako treba isekao bi i stampanu plocu one delove sto mi ne trebaju i zalemio samo ono sto mi treba.
recimo..pozdav
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
ok. pozdrav. nadam se da ce se javiti neko i dati dobar savet. mozda cak neko ima i rezervne delove.
svako dobro
 
Natrag
Top