Egzaltirani Nemci pokupovali 2 mil. dresova

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Egzaltirani Nemci pokupovali 2 mil. dresova
Fudbalska euforija "drma" Nemačku, pošto su 'Panceri' konačno izborili plasman u finale Mundijala, a navijači su do sada kupili preko dva miliona dresova.


136997403353c181e20f1e3297126150_w640.jpg

Beta/AP Photo/Biswaranjan Rout
Šef Adidasa Herbert Hajner, generalnog sponzora Nemačke, rekao je da niko nije očekivao ovakav scenario.

"Čak sam i ja imao problema da nabavim dres za neke prijatelje. Bilo je baš teško. Prema onome što sam čuo i u prodavnicima je slična situacija. Do sada smo prodali više od dva miliona dresova", rekao je Hajner agenciji Sid.

Za pretpostaviti je da će Hajner i kompanija čiji je funkcioner imati još veći problem ako Nemačka u nedelju na Marakani savlada Argentinu i četvrti put postane svetski šampion.

Pri tom, Adidas će u tom slučaju morati da iznad grba na dresu prišije i četvrtu zvezdicu koja simbolizuje novu titulu.

"Verovatno će ti dresovi sa tri zvezdice uskoro postati kolekcionarski primerci. Verujem, u svakom slučaju, da će se svi dresovi i dalje prodavati ovim tempom", dodao je Hajner, istakavši da je poseban "bum" u prodaji zabeležen ranije ove nedelje posle pobede Nemačke nad Brazilom (7:1) u polufinalu.

Finale Mundijala između Nemačke i Argentine igra se od 21 sat po srednjeevropskom vremenu.
 
Natrag
Top