Efekti u Linuxu

Član
Učlanjen(a)
02.04.2010
Poruka
15
pozdrav
sve pohvale na strpljenju i trudu.lako razumljivo naročito početnicima kakav sam ja
instalirao sam ubuntu 12.10 i pokušavam da instaliram sve ovo što ste stavili kao bitno međutim meni stalno izbacuje istu poruku nakon ukucane šifre

saj@eto:~$ sudo apt-get install compiz compizconfig-settings-manager compiz-plugins-extra
[sudo] password for saj:
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
saj@eto:~$
molim vas da mi kažete šta treba da uradim da bih normalno mogao da radim sa terminalom
hvala
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

Zatvori Software Center i slične programe pa probaj opet.
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Нисам скоро пробао какво је стање са Компиз ефектима на Убунту, колико сам испратио Компиз је скоро па престао да се развија те долази до неких проблема у раду на новијим верзијама Убунтуа?
Зато ког интересују разноразни ефекти али не би да размишља о проблемима са Компизом, нек лепо инсталира Кубунту (или било коју другу дистрибуцију са КДЕ радним окружењем) и уз свега пар клика мишем (не није потребно накнадно преузимати било који програм типа Компиз) одрадите подешавања директно у системским поставкама.
све то се може испробати и у живом режиму при испробавању дистрибуције са диска/УСБа...
 
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
26
Pozdrav moze mala pomoc. Kotrljam na svom kompjuteru Linux Mint 16 Petra Cinnamon,instalirao sam sve ovo sto je receno sve pokrece samo nece da potvrdi to sto sam uradio... Sta ja tu radim pogresno ? pratio sam pdf sto je postavljen i sve po njemu radio,nista ne sisa me ni dva posto kao da mu nisam dao komandu...
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
Boki 71;znaš li možda kako se zove Compiz plugin za zatvaranje prozora,ono kad klikneš a prozor se smota u rolnu?,negdje sam to vidio....
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2010
Poruka
692
Promena podloge Ubuntu i derivati

tamna podloga -ubuntu

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:ravefinity-project/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ambiance-blackout-flat-colors


Selection_001.png
 
Natrag
Top