E ljudi, ali Isus je i ovo rekao :...

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Moram da otvorim temu o ovome posto na svakoj drugoj temi vernici moraju po 200 puta da spomenu hristove dobre reci i kako je bio primer za sve i kako svi trebaju da prate svaku njegovu rec.E sada, ne znam da li su oni svesni sta je sve on pricao, i zeleo bi da daju odgovor da li treba da pratimo i ove recenice, i ako misle da ne treba, zasto ne treba.

1
"Dobro je prorokovao Isaija za vas licemere, kao što je pisano: Ovi ljudi usnama me poštuju, a srce njihovo daleko stoji od mene.
No zaludu me poštuju učeći naukama, zapovestima ljudskim.
Jer ostaviste zapovesti Božje, a držite običaje ljudske, pranje žbanova i čaša; i druga mnoga takva činite. I reče im: Dobro ukidate zapovest Božju da svoj običaj sačuvate.Jer Mojsije reče: Poštuj oca svog i mater svoju; i: Koji opsuje oca ili mater smrću da umre. Ukidajući reč Božju svojim običajem koji ste postavili; i ovako mnogo koješta činite."

2
[TABLE]
[TR]
[TD]"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD]Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine;[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD]i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD]"Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD]Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

3
Osudjuje cele gradove jer nisu verovali u njega i nakon cuda:

Tada stane prekoravati gradove u kojima se dogodilo najviše njegovih čudesa, a oni se ne obratiše:"Jao tebi, Korozaine! Jao tebi, Betsaido! Da su se u Tiru i Sidonu zbila čudesa koja su se dogodila u vama, odavna bi se već oni u kostrijeti i pepelu bili obratili.Ali kažem vam: Tiru i Sidonu bit će na Dan sudnji lakše negoli vama."I ti, Kafarnaume! Zar ćeš se do neba uzvisiti? Do u Podzemlje ćeš se strovaliti! Doista, da su se u Sodomi zbila čudesa koja su se dogodila u tebi, ostala bi ona do danas.Ali kažem vam: Zemlji će sodomskoj biti na Dan sudnji lakše nego tebi.



Ima jos dooosta primera ovakvih, mrzi me sad da trazim, ali eto u prva 3 brani ubistva dece i govori da je doneo mac a ne mir, objasnjenje zasto ga ne bi poslusali i ovde ? :)

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Slusali bi neki rado ali danas se ide na robiju ili u ludaru za takve stvari. Vecina to dozivljava kao metafore, parabole, hiberbole, sinusoide...
Posebno je interesantno kako Isus na vise mesta napominje da Mojsijevi zakoni i dalje vaze a danas se velika vecina hriscana ne slaze sa Isusom.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
tako je, vise puta je spomenuo da je dosao da ispuni stare zakone a ne da ih unisti, cudno mi da nikada u crkvi nisam cuo da su to spomenuli, vazno da je mojsije izbavio nesrecan narod, necemo o tome sto je bio masovni ubica :D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Vidi, ne mozes tako, masovni ubica... Biblijski moral nije isto sto i moral. Samo zato sto neko ubija muskarce, zene i decu (neki put ostavi devojcice sa roblje), uzima robove i otima zemlju, to ga ne cini masovnim ubicom nego ga cini bogougodnim. Uostalom, ako ga je Isus smatrao vrednim postovanja i vrednim slusanja, ko si ti da tvrdis drugacije? Sta si ti, danasnji vernik pa da kazes, boli me uvo sta je pricao Isus, ja cu da vodim svoju politiku.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
vidi se da niti poznajte pisma niti se trudite upoznati
ne tražite pokajanje, nego saučesnika u zlu
da se opravdate jedni pred drugima
jer više volite lažna naučavnja da vam škaklju uši nego istinu
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
spedy dzabe izbegavas odgovor, svima koji imaju malo razuma je jasno o cemu se ovde radi, do sutra mozes da lazes sebe da ako bolje upoznamo pisma cemo da shvatimo da isus ustvari nije tako mislio i tako dalje, branis neodbranjivo, ustvari cak ni ne branis, nego izbegavas odgovor, ja bi malo posumnjao u hristovu rec kad bi procitao ovo da sam vernik, ali izgleda da kod vas tako to ne ide
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
1.Христос је грдио фарисеј који су неке обичаје држали строго, а оне главне заборавали. Нпр. обавали ритуално прање посуђа, а грдили родитее. Или ако му родитељ нешто зартажи, он се изговори да му не може дати јер је то наменио као прилог храму.
Или су давали десетке од најситнијег поврћа,а на другој страни прождирали куће удовичке.
Ако ово буквално тумачимо, не значи да је ОК јести и пити из неопраног посуђа.

2. Заиста је Христос донео револуцију и чим се спомнене име Његово, наука Његова, људи се деле и сврставају за и против, тако је било онда, тако је и данас и тако ће бити до краја вијека. Маса је примјера да у једној породици неко вјерује, док га његови укућани спречавају у томе. Маса је примјера из историје Цркве Христове, у Житијима светих, нпр. св.мученицу Марину је рођени отац предао гонитељима....

3.На дан Суда ти градови који су служали проповијед Христову и гледали чуда која је чинио, а нису хтјели да прихвате науку Његову, него су га истјерали, горко ће се покајати , јер ће увидјети своју грешку, да ће више милости задобити становници Содоме и Гоморе, који су били примјер грешног живота, али којима није Христос проповиједао и позивао на покајање.
Гријех је промашај циља, нпр. Бог је човјеку дао здравље, породицу и ако се неко опија, коцка,малтретира и истера породицу из куће, па у једном трену дође до разума и види шта је учинио, колики је њег гријех, онда види колико му је дато, а колико је отишао у гријех.
А како ће се текј кајати онај који схвати да је погријешио за вјечност а имао је толико шанси да иде ка добру.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
1. nista time nisi objasnio,znaci i sam kazes da je to bio jedan od glavnih obicaja, i on ih je podsetio da treba da ga se drze , time direktno podrzava ubistva dece

2. znaci i dalje stoji da ako ne volis hrista vise nego svoje najblize nisi ga dostojan

3.znaci i dalje stoji da ce da masakrira citave gradove jer nisu bili ubedjeni u njegova cuda

nista nisi objasnio, samo si podrzao ovo sta sam napisao
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Neki ovde svakakve reči silom guraju u Isusova usta koja su ućutala pre dve hiljade godina.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ниије Христос тражио да се убијају дјеца, него је показао да они који се куну у Мојсијев закон, не извршавају га како треба.
Као што нису хтјели да признају да је Он Месија о коме говоре СЗ пророштва.

Ствар је у томе да често ближњи који не воле Христа, мрзе хришћане. Тако је било најближих чланова породице који су издавали своје најближе да иду у цркву. Као онај клинац о коме су учили пионири СССР-а као примјеру јер је пријавио своје родитеље НКВД-у

Није Христос рекао да их треба побити, него да ће им бити тешко у Судњи дан. У то доба било је нормално да се приносе људи за жртву, да се држе робови који нису имали никаква права, да се покоравају цели народи....
 
Natrag
Top