Dve trećine za ulazak Srbije u EU

Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Godinama sam glasao za "zute", ali pre nekoliko godina uvideo sam da sam bio u krivu, sada ne mogu ocima da ih vidim, gomila diletanata i demagoga. Na zalost, svi su isti, pred javnoscu se kao nesto svadjaju, a u "bekstejdzu" su drugarcine. Slicno kao u americkom rvanju-predstava za narod.

Kad i ako udjemo u Evropu, sjeb*li smo se do kraja.
To ti je kao kompozicija voza. Vagoni sa prvim razredom su Nemacka, Francuska, zamlje Beneluksa...Slede kola drugog razreda za ostale. Teretni vagon: Bugarska, Rumunija...
Mi cemo u stocni vagon po svemu sudeci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ja lepo napisah- od ljudi sa kojima sam ja razgovarao, svi su bili protiv ulaska u EU. Cak je i veliki broj ljudi na ovom forumu, koliko mogu da primetim, a sudeci po njihovim postovima, protiv.
Sto se odrzaja "demokratskih" snaga na vlasti od 2000-te tice, tu se delimicno slazem sa tobom. Izbori bi trebalo da predstavljaju afirmaciju odnosno negaciju pravca politike jedne stranke. Kada se uzme u obzir da vladajuca vecina kao glavni cilj vidi ulazak u EU, izvodi se zakljucak da se i biraci, koji su im na izborima poverili svoj glas, slazu sa pravcem te politike, odnosno, da velika vecina gradjana vidi ulazak u EU kao spas za ovu zemlju. Medjutim, da li je bas tako? Upravo ono o cemu si ti pisao- vecina je neopredeljena do poslednjeg trenutka, sve do momenta kada se pojavi neko od latentnih predstavnika stranaka u vlasti, zadje po selima i podeli po 1.000 dinara (!) ljudima za svoj glas. Nekome moze da zvuci smesno, ali 1.000 dinara ovde nije mala para. Ista ona taktika koju je primenjivao Milosevic pre 2000-te godine, samo sto su njegovi (tacnije aktivisti JUL-a) po selima delili po dva dzaka vestackog djubriva ili par opanaka. E bas ti ljudi koji na izborima zaokruzuju opciju koja nas "vodi u Evropu" sada su najveci protivnici te politike.
A sto se ovih istrazivanja tice, nema nikakve sumnje da su namestena, tj. da su radjena na strogo selektovanom uzorku. Medijska masinerija je cudo...

Većina ljudi na forumu se ne izjašnjava...
A i većina ljudi koje ja znam priča da je protiv EU ali na dan izbora vlada neki čudan mir :dntknw: a i posle 5-tog oktobra mnogima uopšte nije bilo jasno kako je to Sloba godinama pobeđivao, odakle mu većina...

To za kupovinu glasova možda kad su lokalni izbori ima neke svrhe ali ovako kad su "krupne" stvari u pitanju ne verujem, ni blizu :dntknw:

A u ostalom ni jedna stranka nije izričito protiv EU tako da je za mene opravdano što je statistika takva kakva je bez obzira koliko je glas odobravanja samouveren ili ne...
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Rekao sam da se vecina ljudi na forumu protivi evropskim integracijama sudeci po njihovim postovima. Retko ko se eksplicitno za to izjasnio, ali, posredno se moze doci do takvog zakljucka.
A sto se statistike tice, to je tvoje misljenje i ja ga postujem. Medjutim, to sto si rekao da nijedna stranka nije izricito protiv EU, sta ti to govori? Da nemamo opoziciju u pravom smislu te reci. Zato su zuti na vlasti poslednjih deset godina, zato sto je onaj smrad od Tome Nikolica, kada god je bio nadomak pobede, uzimao pare i sklanjao se. Sta mislis, koliko je para dobio da rasturi stranku kojoj se u crkvi zakleo na vernost (da se razumemo i ta stranka je puna olosa i kretena, znam po lokalnom odboru u Kraljevu), da promeni pricu o Srebrenici, da promeni pricu o Evropskim integracijama i mogucoj buducoj koalicionoj vladi sa zutima?
Problem je sto narod ne zna sta hoce- glasa jednu stranku, a prezire njenu politiku. Sta mislis, da li proizvodjace rakije hoce u EU nakon donosenja novih zakonskih propisa u oblasti spravljanja rakije a sve u cilju priblizavanja EU? Da li proizvodjaci mleka hoce u EU nakon uvozenja mleka u prahu i obaranja cene sirovog mleka? Da li proizvodjaci jabuka hoce u EU nakon obaranja cene jabuka zbog uvoza iz Grcke? Da li proizvodjaci stoke zele u EU nakon uvozenja mesa sumnjivog porekla od spricanih zivotinja pred istekom trajanja? Pa sta nam je ta Evropa toliko dobro donela da svi trcimo tamo kao muve bez glave? E narod je toga svestan, a onaj deo sto jos uvek hoce u "Evropu" to je obespravljena radnicka klasa i oni koji su ostali bez poslova zbog krajnje sumnjivih privatizacija pa se nadaju da ce, ako jednoga dana udjemo u tu Evropu, i kod nas biti uveden neki red.
U svakom slucaju, ja rezultate istrazivanja do kojih je dosla vlada vidim kao namestene i misljenja nam se ovde razilaze. Bilo kako bilo, pozdravljam te! :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma pozdravljam i ja tebe
fcog7a.gif


Ali opet se ne slažem sa svim što si rekao :)

Evo anketa sa foruma pokrenute 25-tog septembra...
Da
bar2-l.gif
bar2.gif
bar2-r.gif
clear.gif
24 41,38%
Ne
bar3-l.gif
bar3.gif
bar3-r.gif
clear.gif
27 46,55%
Uzdrzan
bar4-l.gif
bar4.gif
bar4-r.gif
clear.gif
7 12,07%

tako da zaista nema svrhe izvlačiti zaključak o mišljenju koje preovlađuje na forumu...

Zna se kakvo je stanje na političkoj sceni a kakvo može da bude je potpuno nebitno... sada je ovakvo i nikakve drastične promene nisu moguće
Problem je sto narod ne zna sta hoce- glasa jednu stranku, a prezire njenu politiku.
U tome i jeste caka... ne možeš izvući nekog pojedinca iz naroda koji se ubija od posla da bi preživeo šta bi to menjao u državi... većina ljudi samo želi da živi pošteno od svog rada i ništa više i naravno da će verovati onome ko najbolje obeća da će državu voditi u tom pravcu... Bez obzira što se po tom pitanju ovde stvari suštinski ne menjaju moje mišljenje je da većina glasa za opciju koja je najmanje loša, već rekoh...
A to za rakiju, pa i nije baš tako, bila je svojevremeno tema vezana za zablude o evropskoj uniji. Za voće, pa zna se kako sada funkcioniše izvoz na primer...sve preko firme jednog tajkuna, legalizovan monopol...
Za ostale stvari slična logika, nesaradnja države i loš odnos prema proizvođačima... Evropa se udružuje ima neke standarde možda nam to pomogne da prema sebi budemo pravedniji... i onako je već situacija loša - e to ti je logika većine ovde...

Ostajem pri stavu da su rezultati realni yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Sto se te statistike tice, glasalo je ukupno 58 od 142.348 clanova foruma, tako da ne bih bas mogao da se slozim da ti rezultati verno reprezentuju raspolozenje svih clanova po pitanju ulaska u EU. Ja svoje zakljucke izvodim na osnovu postova i iznetih misljenja.
Sto se rakije tice, evo linka pa se sam uveri zasto je u Valjevu ostalo 500.000 ljute rakije namenjene za izvoz na rusko trziste: Zakon o rakiji i drugim alkoholnim pićima | Tehnologija hrane. To, druze, nije zabluda vec zakonska norma doneta u cilju priblizavanja EU, a njene efekte najbolje osecaju sitni proizvodjaci. Cinjenica je da ne smes da likvidiras psa lutalicu, cinjenica je da ne smes da ubijes naoruzanog razbojnika u sopstvenoj kuci ni pod kojim okolnostima, cinjenica je da su sudije razresene bez pravnog osnova a izabrane nove po politickoj liniji, cinjenica je da nam sa zapadnog trzista stize skart roba koja tamo nije mogla da zadovolji ni najnize standarde, cinjenica je da postajemo smetiliste Evrope... To se sve radi u cilju uskladjivanja standarda se EU i to nisu zablude vec surova stvarnost. Narod je toga svestan, a ovo istrazivanje je samo propaganda. Ja sam licno protiv ulaska u EU. Koji je tvoje misljenje po ovom pitanju?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Za statistiku... pa to ti kažem smešno je koliko je ljudi glasalo u odnosu na broj članova... a i broj onih koji su svoje mišljenje obrazložili je takođe mali :dntknw:

Već sam nešto rekao...
Ali niko od tih glasnogovornika i pristalica ne kaže na koji način, konkretno u određenim oblastima ulazak EU nama koristi. Sve se govori uopšteno, mehanički se preuzimaju i ponavljaju izrazi i rečenice pojedinih političara. Koliko se poboljšao standard naših suseda nakon prijema? Ima tu mnogo stvari o kojima treba diskutovati...a vreme prolazi, približava se dan kada će doći do referenduma.

Nisam je rekao da sam protiv EU već samo da na vreme o tome treba razmisliti. Na TV-u ne postoji ozbiljna emisija na tu temu, koja bi se na primer emitovala svake nedelje gde bi se zaista pretresle razne oblasti, ovako sve to ide uopšteno i površno pa ko kako zaključi. Problem je što kasnimo u tom procesu a i kad budemo ušli pitanje je koja i kakva će onda grupisanja biti aktuelna. A to da li ćemo uopšte ući, ma to ne dovodim u pitanje, biće to nikad skuplja kampanja...

Naravno kad se referendum bude biće svakakvih emisija, ubeđivanja, kampanja, anketa, primera.... ima vremena da se razmisli i donese prava odluka yes3

To za izvoz rakije, pa mora neki standardi da postoje, tu se valjda slažemo...a i kažeš rakija je bila namenjena Rusiji...
Za ostalo... razloga za nezadovoljstvo ima ali ulazak u EU pruža nove mogućnosti, pritisak u pravcu određenih standarda kao i bolje zakonodavstvo i poverenje u sudove i izvršavanje zakona, na primer. Da li će se zaista to i desiti najviše će zavisiti od vlasti ovde, koliko je spremna na ustupke kao i na to da koliko može da ubedi narod da samim činom ulaska u EU ništa neće doći samo po sebi...
Ovde je loše i ne vidim da će se značajnije promeniti na bolje bilo interesna grupa da dođe na vlast.
Ovako izolovanjem ne postižemo ništa, to bi moglo da bude samo veštačko produženje agonije u očekivanju da iz Rusije dođe... ne znam ni ja šta wacko2

Prema tome, prednost dajem EU sa svim svojim manama jer ovde nema nade dok ne dođe tutor ili diktator :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
A kad će oni da "usaglase" njihove standarde sa našim? Zašto moram da jedem čokoladu koja je namenjena za istočnoevropsko tržište, zašto meni ne dopadne šaka čokolada koju jede i klinja iz Nemačke, Austrije? I kako ta ista čokolada može biti jeftinija kod nas na pijaci nego u zemlji porekla (npr. Milka)?
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Prema tome, prednost dajem EU sa svim svojim manama jer ovde nema nade dok ne dođe tutor ili diktator :dntknw:

Tako je, stadu ovaca kao sto smo mi treba cvrsta ruka.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A kad će oni da "usaglase" njihove standarde sa našim? Zašto moram da jedem čokoladu koja je namenjena za istočnoevropsko tržište, zašto meni ne dopadne šaka čokolada koju jede i klinja iz Nemačke, Austrije? I kako ta ista čokolada može biti jeftinija kod nas na pijaci nego u zemlji porekla (npr. Milka)?

Jebi ga, takva cokolada ili, npr, deterdzent namenjen je nama, nizim oblicim zivota sa Balkana, jer, po njima, verovatno nismo dostojni kvalitetnog proizvoda.

A da li je Milka jeftinija na pijaci nego u zemlji porekla? Ne bih rekao, verovatno si pogresno video jer na pijaci imas jeftiniji falsifikat koji se razlikuje u jednom slovu (Milke, a ne Milka), a koji spolja isto izgleda kao i original (slicna stvar kao i sa Reabak, Abidas, Panasoanic...).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
A da li je Milka jeftinija na pijaci nego u zemlji porekla? Ne bih rekao, verovatno si pogresno video jer na pijaci imas jeftiniji falsifikat koji se razlikuje u jednom slovu (Milke, a ne Milka), a koji spolja isto izgleda kao i original (slicna stvar kao i sa Reabak, Abidas, Panasoanic...).
Ne znam, kod mene na pijaci "prava" Milka (sa svim "pravim" slovima) od 300 grama košta 200 dinara, ili 70 din. za onu od 100g! Mislim (čak sam siguran) da u Nemačkoj košta više! Ako neko ima podatak o tome neka nas obavesti, meni bi bilo interesantno da pročitam... :dntknw:
 
Natrag
Top