Dva zanimljiva sajta

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
422
Kao što naslov thread govori imam za vas dva zanimljiva sajta, posebno za ljubitelje kriptovaluta i sličnih stvari.

Prvi je PRESEARCH.
PRESEARCH je decentralizirani pretraživač, koji vam plaća za pretrage koje vršite preko njega. U osnovi možete preko njega pretraziti bilo koji site. Posao olakšava extenstion za chrome i firefox. Za pretragu dobijete 0,25 PRE tokena. Dnevno vam je plaćeno 32 pretrage, što znaci da možete maksimalno dobiti 8 PRE tokena. Jedna PRE token u ovom trenutku vrijedi nešto manje od 0.02$. Što bi u prijevodu značilo da se mjescno zaradi oko 5 dolara. Mnogi će reći da je to malo, no pretragom u googlu ili bilo kojem drugom pretraživaču ne dobijamo ništa. Još jedna stvar za napomenuti je da je PRE token na svom vrhuncu vrijedio 0,81$, što znači da ako bi se ikada vratio na taj vrhunac, ta zarada bi mogla bi 40 puta veća. A sa sve većim prihvaćanjem blockchain tehnologija i samim time raznih kriptovaluta, vrhunci bi se mogli opet doseci, ako ne i prijeći. Naravno, u kriptosvijetu nista nije sigurno, ali s obzirom da je ulog jednak nuli, a ova tehnlogija je nešto što svakodnevno koristimo, mislim da vrijedi pokušati. Ako koristite refferal link u nastavku, za samu prijavu dobijete 25 PRE tokena.


Drugi sajt je LBRY.TV

LBRY.TV je alternativa YouTube-u. Naravno kao i prethodni sajt i ovaj isto plaća ako ga koristite. Sadrzaj je manji nego na Youtube, ali sigurno če svako naći nešto što ga zanima, Ako ne nađe, može sam objaviti nešto pa i na taj naćin zaraditi dodatne tokene. Svaki dan za 1 pogledani video dobijete 1-100 LBC-a. LBC-a također dobijate i ispunjavajuci "zadatke" kao što su broj ljudi koje pratite, broj pogledanih videa i sl. LBC vrijedi malo više nego PRE token, njegova vrijednost je oko 0,025$. Na vrhuncu je vrijedio 1,60$, što znači da bi ako dosegne opet tu vrijednost njegova vrijednost skočila 64 puta. Zanimljivo je da je u zadnjih mjesec dana njegova vrijednost skočila za skoro 200%, I opet ako kliknete na refferal link u nastavku, i ja i vi dobijem LBC tokene za to. Također ulog je jednak nuli, a zarada je moguća.

 
Učlanjen(a)
28.02.2023
Poruka
15
Zanimljivo. Mislim na Presearch, a ništa ne košta malo pretraživati ovako. Nadam se.
 
Natrag
Top