Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pozdrav svima! Imam lap top Toshiba P 300 D Satalite Pro i ima prostor za dva HDD -a ali poklopac za taj drugi HDD-e ima nekakvu plastiku gde ovaj moj prvi HDD ne moze da se poklopi znaci hard disk moze da stane, ali ne moze da se poklopi. Inace je u ptianju Toshiba hard disk 250 Gb debljine 9mm. Narucio sam i drugi hard disk jer mi je ovaj prvi ima 17 losih sektora, ali sam mislio da ubacim oba hard diska pa neka ih na jedan sistem na drugi podaci. Postavi cu slike. Sta mislite da li bih jednostavno mogao da odsecem nogice sa ovog drugog poklopca?


0916171241a.jpg 20161123_155436-01.jpeg
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Za P300 seriju postoji poklopac bez tih "smetajucih nogica". Tvoj poklopac se koristi za modele koji imaju samo prazno leziste ali bez konektora za drugi HDD. Ako imas konektor za drugi disk verovatno je neko zamenio poklopac ili je prosto greska u pitanju. Nogice mozes slobodno odseci.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Untitledad.png
Evo konektora
Za P300 seriju postoji poklopac bez tih "smetajucih nogica". Tvoj poklopac se koristi za modele koji imaju samo prazno leziste ali bez konektora za drugi HDD. Ako imas konektor za drugi disk verovatno je neko zamenio poklopac ili je prosto greska u pitanju. Nogice mozes slobodno odseci.

Mislim da si u pravu posto sam dobio lap top na poklon verovatno je to nekad neko menjao, a ima konektor za HDD i bas sam probao ovaj prvi HDD lepo lezi i lepo se uklapa jedino ne moze da se zatvori zbog ovih nogica, izgleda da cu ja ovde bonsek i lagano da ih operisem ;);) Hvala ekipi na odgovrima, svako dobro!
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Iako postoji plastika, @HyperSnap je u pravu, moguce je da konektori nisu povezani na MB laptopa. Mozete povezati hdd, i proveriti vidi li se u biosu. Koliko vidim, iako su konektori povezani, takodje ce vam trebati kuciste za hdd, da bi hdd stabilno stajao, pa mozete potraziti na internetu i kuciste i poklopac. Naravno, mozete i te nozice odstraniti, ali ostaje problem sa kucistem. Hard diskovi su dosta osetljivi na pokret, pa je vrlo bitno, da se smanji mogucnost kretanja u laptopu koji je prenosni uredjaj, inace lako moze da se desi da dodje do zaglavljivanja glave.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Iako postoji plastika, @HyperSnap je u pravu, moguce je da konektori nisu povezani na MB laptopa. Mozete povezati hdd, i proveriti vidi li se u biosu. Koliko vidim, iako su konektori povezani, takodje ce vam trebati kuciste za hdd, da bi hdd stabilno stajao, pa mozete potraziti na internetu i kuciste i poklopac. Naravno, mozete i te nozice odstraniti, ali ostaje problem sa kucistem. Hard diskovi su dosta osetljivi na pokret, pa je vrlo bitno, da se smanji mogucnost kretanja u laptopu koji je prenosni uredjaj, inace lako moze da se desi da dodje do zaglavljivanja glave.

Da, hvala na odgovoru, pričvrstiću taj hdd dobro, a nogice odstraniti tako da dobijem dva hdd a što bi bilo odlično. A da li je povezano na MB to ćemo lako utvrditi ili bios ili neki program jer ja mogu da dignem sistem i da priključim hdd to nije problem.
 
Natrag
Top