Dušan Lajović

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Lajović posle prve ATP titule: Idemo po nove!
BlicSport
Dušan Lajović je u tandemu sa Raduom Albotom po prvi put u karijeri osvojio ATP titulu, pa i ne čudi njegovo zadovoljstvo zbog ovog uspeha u dublu.

607863_lajovic-radu-foto-tviter_ff.jpg



A uspeh nije mali, jer je posle trijumfa nad Marselom Ilhanom i Čemom Ilkelom, pa nad drugim nosiocima, Oliverom Marahom i Filipom Osvaldom, došla i pobeda nad trećim nosiocima, Krisom Gućioneom i Andreom Sa, da bi u finalu pobeđeni i glavni favoriti na turskom turniru, Jirgen Melcer i Robert Lindšted sa 6:4, 7:6(2).


"Radu i ja smo po prvi put nastupili zajedno i sve je odmah profunkcionisalo. Mislim da smo dobro igrali od uvodnog kola. Sjajna je stvar što sam osvojio prvu ATP titulu, i to ovde u Istanbulu. Zauve će mi ovo što se sada desilo ostati u jednom posebnom sećanju", rekao je Lajović za sajt ATP-a.

Njegov dubl-partner, 25-godišnji teniser iz moldavske prestonice, Kišinjeva, je dodao:

"Probaćemo, možda, da na još nekim turnirima igramo zajedno. Videćemo šta će biti", rekao je 133. igrač sveta u pojedinačnoj konkurenciji, Radu Albot.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Nica: Lajović u osmini finala
Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Nici, pošto je u prvom kolu pobedio Amerikanca Džeka Soka sa 2:1, u setovima 5:7, 7:5, 6:1.

MN IZVOR: B92
1900363917555b50f292f3b592733476_w640.jpg

Beta/AP Photo
Lajović je do drugog trijumfa nad Amerikancem u isto toliko susreta došao posle sat i 55 minuta igre.

Sok, 36. igrač sveta na ATP listi, u prvom je setu dvaput napravio brejk, dok je Lajović samo jednom uspeo da uzvrati istom merom, iako je Amerikanac u tom periodu igre imao samo 41 odsto ubačenog prvog servisa.

Amerikanac je u prvom gemu drugog seta još jednom oduzeo servis Lajoviću, ali je 75. teniser na ATP listi u šestom i 12. gemu napravio brejkove i došao do izjednačenja u setovima.

Sok je osvojio samo 10 odsto poena na svoj drugi servis u odlučujućem setu, što je Lajović iskoristio, napravio dva brejka i izborio plasman u osminu finala.

Lajović će se u osmini finala turnira u Nici sastati sa Špancem Pablom Karenom Bustom, koji je u prvom kolu bio bolji od Francuza Maksima Hamua.
 
Natrag
Top