Dušan Lajović

Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
četvrtak 31.03.2011

Dušan Lajović u velikom usponu

Izvor: B92

Mladi srpski teniser Dušan Lajović od početka 2011. godine beleži takmičarski i rezultatski uspon.
16759727524d94913d7b1ce053074670_orig.jpg
Lajović je trenutno na 362. poziciji ATP liste, ali sa poenima koje je osvojio u Italiji protekle nedelje, na novoj listi koja izlazi 4. aprila Lajović će napredovati za skoro 100 pozicija, što će mu biti najbolji plasman u karijeri.
Prvi turnir u 2011. Lajović je odigrao u Turskoj na kojem je stigao do polufinala, a već naredne nedelje upisao je i prvi trofej u ovoj godini, takođe na fjučersu u Turskoj. Usledio je odlazak u Zagreb na ATP turnir gde je jedan od najperspektvnijih mladih tenisera Srbije prošao kvalifikacije i prvi put ušao u glavni žreb jednog ATP turnira.

20-godišnji Lajović aktuelni je šampion Seniorskog zimskog prvenstva Srbije, a prošle nedelje je trijumfovao na turniru u Italiji nagradnog fonda 15.000 dolara.

Zadovoljan sam početkom sezone, ostvario sam 30 pobeda i samo četiri poraza, pobedio sam dosta dobrih igrača, prvi put se kvalifikovao za jedan ATP turnir u glavnoj konkurenciji, napredovao sam za oko 200 mesta na ATP listi u singlu. Jedna od najdražih pobeda u dosadašnjem delu 2011. je prošlonedeljna u Italiji u polufinalu nad prvim nosiocem, domaćim teniserom Markom Krunjolom”, rekao je Lajović.

Lajović je trenutno u Beogradu gde trenira sa svojim trenerom Nemanjom Lalićemn sa kojim sarađuje još od 13. godine.

Nastavljamo da radimo po planu koji smo zacrtali, mada su se apetiti proširili. Na početku godine cilj mi je bio da ovu sezonu završim u 200. najboljih igrača sveta, od naredne nedelje biću oko 270. pozicije na ATP listi. Imam još puno prostora za napredak, ne branim puno poena i zato su i ciljevi i ambicije sada veće. Verujem u sebe, znam da mogu puno, ostaje mi da vredno radim i da nastavim da na terenu pružam maksimum, a time će doći i dobri rezultati”, istakao je Lajović, koji je član teniskog kluba Gemas.

Naredni turnir na kojem će Lajović igrati je fjučers u Italiji, posle kojeg slede i dva čelindžera, u Napulju i Rimu, a posle toga sledi i takmičenje na “Srbija openu” u Beogradu.

Plan je da u nastavku sezone odigram što više čelindžera, kao i ATP turnira. Nedostaje mi 30 poena da se nađem u kvalifikacijama Rolan Garosa, nadam se da ću uspeti da osvojim te poene i da ću ove godine igrati na šljaci u Parizu”, rekao je Lajović, mlada srpska nada u velikom usponu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
utorak 26.04.2011

SO: Volandri prejak za Lajovića

Izvor: B92, Tanjug

Mladi srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira "Srbija Open" u Beogradu pošto je izgubio od Filipa Volandrija.
3319555164db72b8230c37280457930_orig.jpg

FoNet​
Italijan je posle jednog sata i 23 minuta igre slavio sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4. Iako je poražen relativno lako, Lajović je časno završio takmičenje na turnuru posle.
Italijanski teniser je od starta nametnuo jak tempo, forsirajući igru sa osnovne linije koju je Lajović prihvatio, pa ga je defanzivna igra na kraju i koštala izgubljenog meča.
Prvi set je Volandri dobio lako, došavši do prvog brejka u trećem gemu (2:1), na šta je Lajović uzvratio žestokim otporom, uz dve propuštene brejk šanse. Naš teniser je posle tih prilika prepustio Volandriju inicijativu, što je Italijan iskoristio i brzo došao do odjstva od 1:0 u setovima.
11794991804db72b8260a71849696820_orig.jpg

FoNet​
U drugom delu igre Lajović je u želji da skupo proda kožu žestoko napao servis Volandrija i došao do vodjstva od 1:0. Međutim, Italijan je brzo sasekao taj pokušaj "leta" naseg tenisera i odmah uzvratio brejkom (1:1), a zatim došao do vodjstva na svoj servis.

Lajović je u nastvaku igre malo poboljšao servis i osvojio naredni gem (2:2), a onda je u petom gemu posle skoro 15 minuta igre iskoristio šestu brejk šansu (3:2). Po već viđenom scenariju, Volandri je ponovo izjednacio (3:3), a onda i u osmom gemu došao do brejka (5:3).

Srpski teniser je tada na svoj servis spasio meč loptu, ali je potom u desetom gemu ponovo svojim lošim servisom dopustio Italijanu da iskoristi drugu meč loptu.
Lajović: "Presudili loš servis i defanziva"

13482573954db72c06bf000815505632_orig.jpg

FoNet​
Dušan Lajović izjavio je da su loš servis i defanzivna igra uzroci njegovog poraza na startu ATP turnira "Srbija Open" od Volandrija.

"Igrao sam defanzivnije nego što je trebalo. Čak i u trencuima kada sam imao idealne šanse da napadnem, to nisam činio, što je na kraju presudilo da izgubim meč", ocenio je Lajović.

Naš mladi teniser je istakao da je svestan grešaka koje je pravio tokom meča.

"Znam da je trebalo da budem mnogo borbeniji i da bez mnogo oklevanja biram udarce. Upravo to kolebanje u donošenju odluka koštalo me je meča", rekao je Lajović.

Dvadesetogodišnji teniser zahvalio je organizatorima "Srbija Opena" i porodici Đoković što mu je omogućeno da uz vajld kartu igra na turniru.

"Iskustvo koje stičem na ovakvim turnirima mnogo mi znači. Tako gradim samopouzdanje, po meni, najvažniji element igre", ocenio je Lajović.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
utorak 17.05.2011

Najveća pobeda u karijeri Lajovića!

Izvor: B92

Srpski teniser Dušan Lajović došao je do najveće pobede u karijeri trijumfom nad Igorom Andrejevim u okviru prvog meča drugog kola u Svetskom kupu u Diseldorfu.
19541784074dcfb391099f1697070000_orig.jpg
Lajović je slavio sa 1:6, 7:6 (8:6) i 6:4, posle dva sata i 11 minuta i tako ujedno doneo Srbiji doneo prvu pobedu u Diseldorfu, posle tri poraza od Nemačke.
Drugi meč duela Srbije i Rusije igraju Janko Tipsarević i Mikael Južnji, a potom sledi meč dublova.
Andrejev je bez velike muke poveo sa 1:0 u setovima, a iako se očekivalo da će lako završiti meč u drugom setu nije se desilo. Tada nije viđen nijedan brejk, obojica tenisera su bili sigurni na svojim servisima pa je set ušao u taj brejk. Ruski teniser je imao tri meč lopte, ali je Lajović uspeo da preokrene i dođe do izjednačenja u setovima sa 8:6 u taj brejku.

U prva dva gema trećeg seta i Andrejev i Lajović su osvojili svoje servis gemove, a naš teniser je u narednom došao do prvog brejka na meču. Potom je uz siguran servis i još jedan brejk došao do prednosti od 4:1. Rus je uzvratio brejkom u šestom gemu, a do kraja su obojica bili sigurno pri servis gemovima i Lajović je došao do fantastičnog trijumfa.
 
Član
Učlanjen(a)
19.05.2011
Poruka
3
Gledao sam tu utakmicu protiv Andrejeva i momak me je oduševio kako igra sa toliko godina. Bekend ima odličan ali ni forhend mu nije loš. Mislim da ima lepu budućnost pred sobom i da napomenem da mi je mnogo drago bilo kad sam video kako Janko i Viktor bodre..zaista lepa slika za srpski sport. Mislim da i od njih dosta može da nauči.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Lajović eliminisao Šardija

utorak 25.10.2011 | 17:57 -> 18:46 [h=1]SP: Lajović eliminisao Šardija![/h] Izvor: B92
Mladi srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turniru serije 250 u Sankt Peterburgu!

19278458304e8a0b673ac9f626133269_orig.jpg
Lajović je priredio malo iznenađenje eliminisavši više od 110 mesta bolje plasiranog Francuza Žeremija Šardija u dva seta, sa 6:4, 6:4.
Srbija će u “carskom gradu” imati još jednog predstavnika, 2. nosilac biće Janko Tipsarević koji će turnir početi u sredu protiv Belgijanca Olivijea Rohusa. Taj meč je treći na programu na centralnom terenu gde program počinje u 11 sati po našem vremenu.
Lajović je u meč ušao kao autsajder ali je odigrao skoro perfektno prvi set. Nije osvojio samo četiri poena na svoj servis, dok je sa druge strane maksimalno koristio očajan servis rivala, stigao do četiri brejk lopte od kojih je iskoristio jednu i dobio set sa 6.4.

Srpski teniser je i u drugom setu odlično servirao i čekao grešku protivnika. Dočekao ju je samo jednom, ali je iskoristio tu jedinu brejk šansu i poveo 2:1. Na kraju je uspeo da sačuva svoj servis i iskoristivši prvu meč loptu drugi set takođe dobije sa 6.4.

Lajović će u drugom kolu igrati protiv Izraleca Dudija Sele koji je iznenadio trećeg favorita Aleksandra Dolgopolova sa 6:2, 6:2.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Bogomolov prejak za Lajovića

četvrtak 27.10.2011 [h=1]Lajović pobedio i Selu![/h] Izvor. B92

Mladi srpski teniser Dušan Lajović nakon Šardija, pobedio i Dudija Selu 2:1, i plasirao se u četvrtfinale turnira u Sankt Peterburgu.


19278458304e8a0b673ac9f626133269_orig.jpg
Dušan Lajović nastavlja sa briljantnim igrama na turniru u Sankt Peterburgu. Momak koji je stigao u glavni žreb turnira na severu Rusije kroz kvalifikacije, izbacio je u 2.kolu 96.tenisera sveta Dudija Selu sa 2:1, po setovima 2:6, 6:2, 6:1.
Veliki preokret nastao je nakon lako izgubljenog prvog seta. Lajovića je služio servis, koji je bio 73 posto na nivou celog meča, a Dušan je iskoristio čak 6 od 13 brejk šansi protiv vrlo iskusnog igrača.

Bajka se za Lajovića u Sankt Peterburgu nastavlja, a naredni protivnik je Amerikanac Aleks Bogomolov Jr. koji je u dramatičnom meču pobedio Filipa Kolšrajbera 6:4, 3:6 i 7:5.

Plasmanom u četvrtfinale Lajović je zaradio skoro 20 hiljada dolara i 45 atp bodova, što za igrača koji je trenutno 228. na ATP listi, znači ulazak u 200 najboljih.

Dodato posle 18 Sati 29 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

etak 28.10.2011
[h=1]SP: Bogomolov prejak za Lajovića[/h] Izvor. B92 | AK

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u četvrtfinalu na ATP turniru serije 250 u Sankt Peterburgu.

17527546294eaa71a2e005a096507586_orig.jpg

Beta/AP​
Bolji od 21-godišnjeg Lajovića bio je 33. teniser sveta Amerikanac Aleks Bogomolov junior u dva seta sa 6:2, 6:1 posle 90 minuta igre.
Lajović je očajno koristio drugi servis, te je Bogomolov napravio čak 15 brejk šansi od kojih je iskoristio pet i lako došao do polufinala turnira.
Setovi su imali sličan tok. Bogomolov je rano stigao do brejka u prvom, poveo 4:2, pretvorivši i četvrtu brejk šansu u gem dobio set sa 6:2.

Već na startu drugog Amerikanac je stigao do brejka za 2:0 pošto Lajović nije osvojio ni jedan poena u prva četiri druga servisa.

Imao je i Srbin svoje prilike da se vrati u meč, propustio je tri brejk prilike, a nakon što ih nije iskoristio, njegov rival jeste svoju sedmu za 4:1.

Bogomolov je do kraja napravio još jedan brejk iz pet prilika, i ubedljivo slavio sa 6:1. U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Janka Tipsarevića i Potita Staračea koji igraju sledeći meč.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Lajović započeo godinu porazom[/h] Izvor. B92 | JT

Srpski teniser Dušan Lajović porazom je započeo Novu 2012. godinu i nije uspeo da se plasira u glavni žreb turnira u Čenaju.

Lajović je u drugom kolu kvalifikacija poražen od Edoarda Rože-Vaselana sa 7:6 (7:1), 6:2, posle jednog sata i 40 minuta igre.
Srbiju će tako na turniru u indijskom gradu predstavljati samo Janko Tipsarević, koji je slobodan u prvom kolu, a postavljen je za prvog nosioca.
U drugoj rundi Tipsarevića očekuje duel sa pobednikom meča u kojem se sastaju domaći teniser
Juki Bambri i Karol Bek iz Slovačke.

Turnir u Čenaju igra se za nagradni fond od 398.250 dolara.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Lajović nastavlja niz pobeda[/h] Izvor. B92 | JT Srpski teniser Dušan Lajović na čelendžeru u Karšiju nastavio je tamo gde je stao posle osvajanja titule u Samarkandu, takođe u Uzbekistanu.

105993890050262bfa467a1277690736_orig.jpg
Lajović je za vikend osvojio prvi čelendžer u karijeri, a u drugom kolu u Karšiju pobedio je Geralda iz Austrije sa 7:5, 6:3, posle jednog sata i 26 minuta igre.
U trećoj rundi, Lajovića očekuje duel sa Dmitrijem Zirmontom iz Belorusije.
Lajović je ove nedelje zabeležio svoj najbolji plasman na ATP listi, pošto je došao do 138. pozicije zahvaljujući trijumfu u Samarkandu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Lajović dobro počeo u Tokiju

Dušan Lajović je prebrodio 1. kolo kvalifikacija za turnir u Tokiju ćiji je nagradni fond 1.280.565 dolara.

Srpski teniser je posle 77 minuta igre pobedio Japanca Šuičija Sekigučija sa 2:0, po setovima 6:1 i 7:5. U 2. kolu Lajovića čeka znatno teži posao pošto mu je protivnik Ukrajinac Sergej Stahovski.
Izvor: sportskacentrala



 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Lajović dobro krenuo u Taškentu[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao na turniru u Taškentu pošto je u prvom kolu savladao Nigmata Šofajzijeva iz Uzbekistana.

21177646185067e7d727edd433938108_orig.jpg
Lajović je do trijumfa došao sa 7:6 (7:2), 6:4.
Lajović se u drugom kolu sastaje sa pobednikom meča između sedmog nosioca Rusa Dmitrija Tursunova i Danijela Munjosa de la Nave iz Španije.
Turnir u Taškentu igra se za nagradni fond od 125.000 dolara.
 
Natrag
Top