Duhovna muzika

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Malo sam se dvoumila oko postavljanja ove teme, ali, zašto ne? Verovatno ima još ljudi koji vole duhovnu muziku, bez obzira da li je u pitanju naša, ili bilo koja druga. Muzika je uvek pratila religiju, i bila sredstvo za prenošenje Božije reči narodu. Za potrebe bogosluženja napisano je toliko predivne muzike. Pošto sam otvorila temu, počeću sa svojom omiljenom duhovnom muzikom...

[YOUTUBE]eAWmZHSxCX8&feature[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]bPvAQxZsgpQ[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]a37bBm8pXSk[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Evo, nešto što mene potpuno spusti na Zemlju i umiri do granice udaha i izdaha, samo mir.




Grupu Pirg bih svrstao u duhovnu liru, te stoga možda i nije odgovor temi. Ali neka se nađe.

Ali Agne Parthene u izvođenju grčikh monaha je......ta reč kod mene još se nije rodila koja može da dočara emocije koje se javljaju slušajući ovo pojanje (naravno i pored Keith Jarretta u Kelnu, hahaha)

Evo priložiću i pevanje Sare Brajtman i izvođenje Ave Marije, jer je njen glas fantastičan
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
Pravoslavni rokenrol

Pravoslavni rokenrol
U izdanju "Svetigore" koja deluje pod okriljem Crnogorsko-primorske mitropolije, objavljen CD stihova vladike Nikolaja Velimirovića u izvođenju poznatih rokera (Cane "Partibrejkers", Maks "Bjesovi"...) O projektu koji nosi naziv "Pesme iznad Istoka i Zapada", govori jedan od čelnih ljudi "Svetigore", jeromonah Jovan Ćulibrk:
"Kao što je Studenica uzela jezik zapada toga vremena i preobrazila ga u notu pravoslavlja, i sam vladika Nikolaj uzimao je ondašnje šlagere i preobražavao ih u narodne pesme. Slično se događalo i sa našim projektom, koji predstavlja dugi proces kalemljenja pravoslavlja i pop-muzike. Osnovu čine stihovi vladike Nikolaja, koji su, kao i Njegoševi, ušli u narodni jezik, a da ljudi toga nisu ni svesni. Pop-kultura je nastala kao pobuna što se zapadni svet izmenio. Ipak, tamošnji buntovnici, od naizgled pravih ideologa, za kratko vreme su postajali profiteri. Učesnici ovog našeg projekta su istinski buntovnici, a ne biznismeni poput Madone ili U2."

Pesme iznad istoka i Zapada
Goran Maric - uslisi nas boze nas

[YOUTUBE]VJ3h_MuVo3s&feature=related[/YOUTUBE]

Revolt - Istok sa visine
[YOUTUBE]U15TbrNYgSY&feature=related[/YOUTUBE]

357 znas ko te ljubi silno
[YOUTUBE]OJBC4vtcA3I[/YOUTUBE]

Partibrejkers-Koga cu da hvalim
[YOUTUBE]qYlrWCHUcQk&feature=related[/YOUTUBE]

Darkwood Dub - Molitva Blagom Hristu
[YOUTUBE]GDrKRdTJffM[/YOUTUBE]

Pesme iznad Istoka i Zapada-Darovi svetog Jovana Vladimira
[YOUTUBE]4GnflAfw3a4&feature=related[/YOUTUBE]

Pesme iznad istoka i zapada - Vladaj Boze
[YOUTUBE]LOQTdY6DnEo&feature=related[/YOUTUBE]




2hnz9t2.gif

64pe77.jpg

 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014

Moja omiljena pjesma.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
Dragoslav Pavle Aksentijevic - Hodite svi zemljorodni


[YOUTUBE]lPNorCzV65o[/YOUTUBE]




2hnz9t2.gif

64pe77.jpg

 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014

Verzija " Agni Partene " , koja mi se najvise svidja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top