Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa po njemu se vidi da je odbacuje, prosto je za nepovjerovati da se neko toliko opterećava jednom temom što je dokaz da je nekada dobio veliko svjetlo u vezi toga ali mu je to demon uzeo.



Pa naravno da to BOg otkriva i nije samo meni to su još neki ljudi konstatovali, samo na FB.



Ja prije svakog čitanja pouke, Biblije ili dnevnih stihova se pomolim Bogu da shvatim nauku koju čitam i da je primjenim u srcu svom.

Dobro, mozda ti je Bog otkrio.

Uglavnom se slazem sa tobom.

Ono sto znam jeste da ga je djavo zaveo, i neda mu mira, zato i ponavlja jedno isto.

Ja sam odustao od razgovora sa njim, jel on odbija svaki lep razgovor, i ponavlja svoje.

Treba se moliti za njega.

Ako izrazi iskrenu zelju, ja cu mu opet reci, ali trenutno ne vidim to.

Medjutim, ovo je forum, pa mislim da na neke stvari treba odgovoriti cisto zbog drugih.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dobro, mozda ti je Bog otkrio.

Uglavnom se slazem sa tobom.

Ono sto znam jeste da ga je djavo zaveo, i neda mu mira, zato i ponavlja jedno isto.

Ja sam odustao od razgovora sa njim, jel on odbija svaki lep razgovor, i ponavlja svoje.

To sam primjetio i ja sam odustao od razg. s anjim.

Treba se moliti za njega.

Treba, ali ako on seni ne želi dobro, onda džabe. Ipak ko odbije toliko veliku svjetlost, teško se vraća na pravi put.

Medjutim, ovo je forum, pa mislim da na neke stvari treba odgovoriti cisto zbog drugih.

To si upravu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Verujem da će se Zaokret uskoro javiti s tim da o ovoj temi se može onda otvoriti poseban blog...tipa JS i humanitarna delatnost itd...Ovde se raspravlja o drugoj temi.

Svako dobro Marko1932

Jehovini Svedoci rado i nesebicno pruzaju pomoc. Oni to ne iznose javno po novinama ,vec preko vesti na svom sajtu.
Evo na primer o pomoci nako poplava u USA kratak izvestaj

Сведоци у Сједињеним Државама се боре с последицама урагана Харви


Најновије вести: Нажалост, потврђено је да је једна старија сестра преминула услед повреда задобијених у урагану Харви.

ЊУЈОРК. У петак, 25. августа 2017, ураган Харви измерен као олуја 4. категорије, обрушио се на приобални град Рокпорт у Тексасу. Овај ураган је до недеље ослабио и прешао у тропску олују али је до среде, 30. августа, наставио да пустоши југоисточни Тексас. Подружница у Сједињеним Државама добила је прве извештаје о томе шта се дешавало с браћом и сестрама.

У областима које је погодио ураган Харви живи око 84 000 Сведока. Нико од браће и сестара није погинуо, али је деветоро њих повређено, а петоро је задржано у болници. Своје домове морало је да напусти укупно 5 566 Сведока. Ова олуја је оштетила 475 кућа наше браће, а још 1 182 куће су претрпеле мања оштећења.

Покрајински надгледници из Остина, Даласа и Сан Антонија организовали су пружање хуманитарне помоћи. На стотине браће у овим градовима примило је Сведоке из Хјустона и приобалног дела Тексаса. Други су обезбедили око 300 тона хране, воде и осталих потрепштина (Пословице 3:27;Јеврејима 13:1, 2).

Покрајински надгледници су известили да су све скупштине поново успоставиле редовне духовне активности. Чланови Одбора подружнице у Сједињеним Државама планирају да посете погођена подручја како би пружили утеху и подршку.

„Саосећамо са свима који су погођени ураганом Харви и захвални смо свима који су учествовали у пружању помоћи након ове катастрофе“, рекао је Дејвид Семонијан, портпарол Јеховиних сведока. „Посебно се молимо за браћу и сестре који су погођени овом олујом. Подстичемо их да се и даље уздају у Јехову“ (Псалам 55:8, 22; Исаија 33:2; 40:11).


DA,Jehovini svedoci ucestvuju u humanitarnim akcijama.
Za vise pogledajte na sajtu https://www.jw.org/sr-cyrl/јеховини-сведоци/питања/учествовање-у-хуманитарним-акцијама/
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto se bore protiv uragana, kada je to deo Bozjih sudova na planetu zemlju.

Isus je rekao Petru kada se ovaj usprotivio Isusovoj reci da ce biti razapet "IDI OD MENE SOTONO"

Bog je rekao Izrailjcima da sede kod svojih kuca u Egiptu, kada an]eo bude vrsio sud nad Egipatskim narodom.

Ovo povlaci pitanje, da li mi treba da pomazemo nekome na koga se obrusi sud Bozji.

Sta mislite?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo priznanje odakle su uzeli nauku o duši.


Sv. Atanasije, Sv. Grigorije iz Nise i njegova sestra Sv. Makrina koriste ono što je Platon rekao o duši u Fedonu, Fedru i Zakonima----------------------------------------------------------------------------------------------------------Konstantin Kavarnos O besmrtnost duše
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zasto se bore protiv uragana, kada je to deo Bozjih sudova na planetu zemlju.

Isus je rekao Petru kada se ovaj usprotivio Isusovoj reci da ce biti razapet "IDI OD MENE SOTONO"

Bog je rekao Izrailjcima da sede kod svojih kuca u Egiptu, kada an]eo bude vrsio sud nad Egipatskim narodom.

Ovo povlaci pitanje, da li mi treba da pomazemo nekome na koga se obrusi sud Bozji.

Sta mislite?

Ne bore se protiv uragana,vec protiv posledica uragana.
Ovde se govori o humanitarnoj pomoci koju pruzaju J.S.pa te molim da ne izvrces smisao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Evo priznanje odakle su uzeli nauku o duši.


Sv. Atanasije, Sv. Grigorije iz Nise i njegova sestra Sv. Makrina koriste ono što je Platon rekao o duši u Fedonu, Fedru i Zakonima----------------------------------------------------------------------------------------------------------Konstantin Kavarnos O besmrtnost duše

Jezekilj 18:4
4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
Dakle svaka dusa je smrtna,a ne kako satana tvrdi besmrtna.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jezekilj 18:4
4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
Dakle svaka dusa je smrtna,a ne kako satana tvrdi besmrtna.

Ništa doktrine ne vrijede ako čovjek ima pogrešnu sliku o Bogu i zakonu.

Tako da tih par učenja koje imate tačnih ne utiču da se neko moli demonu iako misli da se moli Bogu jer ipak sve zavisi od predstave o Bogu i Zakonu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ništa doktrine ne vrijede ako čovjek ima pogrešnu sliku o Bogu i zakonu.

Tako da tih par učenja koje imate tačnih ne utiču da se neko moli demonu iako misli da se moli Bogu jer ipak sve zavisi od predstave o Bogu i Zakonu.
Svako se moli onome kome hoce,a neki cak i bezimenom Bogu.Ap.Pavle je jednom prilikom dao svedoscanstvo o tom bezimenom Bogu
Dela ap 17:23
23 Jer prolazeći i motreći vaše svetinje nađoh oltar na kome beše napisano: Bogu nepoznatom. Kog dakle ne znajući poštujete Onog vam ja propovedam.
31 Jer je postavio dan u koji će suditi vasionom svetu po pravdi preko čoveka koga odredi, i dade svima veru vaskrsnuvši Ga iz mrtvih.
32 A kad čuše vaskrsenje iz mrtvih, onda se jedni rugahu; a jedni rekoše: Da te čujemo opet o tom.
Dakle Jehova Bog Otac ce suditi celome svetu preko svoga sina Isusa Hrista,i hvala mu.
A ko je za tebe Bog Otac ,kako se zove,i preko koga ce suditi???
 
Natrag
Top