Dubrovnik u šoku: Nema više naše ljepotice i odlikašice

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Dubrovnik u šoku: Nema više naše ljepotice i odlikašice



Izvor: večernji.hr

Obitelj, prijatelji i cijeli Dubrovnik šokirani su stravičnom smrću Ivane Obad, studentice geološkog inženjerstva.

dubrovnik-soku-nema-vise-nase-ljepotice-odlikasice-slika-258063
Fotografija 20-godišnje Ivane Obad s Facebooka, gdje se od prelijepe Dubrovčanke opraštaju tisuće mladih ljudi

Piše: Mladen Gojun/24 sata, Zdravko Bičak /VLM


Stravična smrt Ivane Obad (20) iz Dubrovnika, koja je poginula u petak kod Bosiljeva u ferrariju kojim je upravljao Marin Čolak, proslavljeni automobilistički as, šokirala je Dubrovnik. Djevojka koja je po izboru čitatelja portala dubrovački.hr proglašena ljepoticom 2009. godine stanovala je u Janjinskoj ulici 15 koja se pretvorila u ulicu bola i tišine.

Odlikašica i missica

Ivana je bila odlična učenica dubrovačke Gimnazije i glazbene škole te studentica geološkog inženjerstva u Zagrebu. Njezina majka Vinka i teško bolesni otac Milan te dvije mlađe sestre i brat proživljavaju najteže trenutke. Shrvani boli, ne mogu ni plakati, a ni razgovorati.

– Ne mogu još uvijek vjerovati. Zlata moga nema, neće me više zvati ni dolaziti. Moja kći je u posljednje vrijeme sanjala Ivanu kako je često poziva k sebi. Ne znam je li to sudbina – plačući nam je jučer rekla Ivanina teta ispred ulaza u kuću Obadovih. Pametna, lijepa, ambiciozna i skromna Ivana uživala je u studentskim danima, pa su njeni sugrađani s nevjericom primili tragičnu vijest. O njezinoj skromnosti govori i njena izjava nakon što je lani izabrana za dubrovačku ljepoticu.

– Iznenađena sam i počašćena ovim izborom. Mislim da u Dubrovniku ima još puno cura koje su zaslužile titulu ljepotice – kazala je tada Ivana. Njezini susjedi govore sve najbolje o njoj, a neki ne mogu vjerovati da je sjela u takav auto jer to njoj nije priličilo.

– Ništa mi ne govorite. Ne daj Bože nikome. Moji su bili kod njene obitelji. Ja nemam snage. Srce mi je bolesno. Zasad ne mogu izraziti sućut, bojim se da će me srce izdati – kazao je susjed Miho Čorak okrećući glavu kako bi skrio suze. Voljela je Ivana šetnje, druženje s prijateljima, dobru glazbu, izlaske kao i svi mladi, ali obitelj joj je uvijek bila na prvom mjestu. U međuvremenu je policija utvrdila da je Marin Čolak kriv za prometnu nesreću u kojoj je svojim ferrarijem sletio s ceste prouzročivši smrt svoje suvozačice.

Prema podacima PU karlovačke, Čolak je ferrari vozio lijevim prometnim trakom u smjeru Rijeke. Dva kilometra nakon odvojka autoceste u smjeru Rijeke prešao je u desni trak i pritom udario u nissan zagrebačkih registracija kojim je u istom smjeru upravljao 33-godišnjak iz Svete Nedelje. Nakon sudara dvaju vozila ferrari je sletio s ceste, prevrnuo se i zapalio. To potvrđuju vidljiva oštećenja na prednjem lijevom kotaču zagrebačkog nissana.

Kaznena prijava


Nakon slijetanja ferrari je potpuno izgorio, a u njemu, na žalost, i nesretna mlada Dubrovkinja. Čolak je kasnije vozilom Hitne pomoći prevezen u Opću bolnicu u Karlovcu. Doznajemo da su mu sanirani višestruki prijelomi te je nakon operacije izvan životne opasnosti. Policija je već najavila da će protiv njega podnijeti kaznenu prijavu Županijskom državnom odvjetništvu u Karlovcu zbog izazivanja prometne nesreće sa smrtnom posljedicom.
 
Natrag
Top