Dual display problem, HP EliteBook 840 G3.

Učlanjen(a)
09.05.2010
Poruka
1
Pozdrav drustvo. Ovako, imam problem sa prikljucivanjem eksternog monitora ili TV-a na svoj racunar. U pitanju je HP EliteBook 840 G3. O cemu se radi. Imam DisplayPort na njemu i stavio sam adapter DisplayPort to HDMI da bih mogao da prikacim monitor. Ono sto se dogadja, kada prikacim monitor je da mi ispise "Nema signala", a kada izvucem kabl napise mi "Proverite kablovsku konekciju". Kada sam kupio racunar, sve je perfektno radilo, morao sam da reinstaliram Win 10 i od tada se javljaju problemi. Da napomenem, sve najnovije drajvere sam skinuo, zamenio DisplayPort to HDMI adapter, HDMI kabl. Nista nije urodilo plodom. Na raznim stranama sam nasao da se ljudi zale na isti problem, ali niko nije dao krajnje resenje. Probao sam sva ponudjena, ali ni jedno ne radi. Najvise me budi to sto je radilo kada sam ga kupio i sto ispise tu poruku prilikom izvlacenja kabla, jer time pokazuje da ipak nesto odradi. Ako neko ima ovaj laptop i resio je problem, molim ga da mi prosledi koju je magiju upotrebljavao.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nema tu nikakva magija prijatelju, narocito posto je to sve radelo pre reinstalacije operativnog sistema. Znaci da vec imas sve od kablova. Postoji mala razlika od podesavanja monitora i podesavanja televizora, posto televizori malo izlaze iz standarda i tako dalje. U oba slucaja podesavanja su relativno prosta.

Znaci kroz kontrolni panel udjes u podesavanje za graficku karticu i u opciji "Set up multiple displays" i ovlastis upotrebu drugog monitora. Znaci sve je onde ko na tacni, sto bi rekli, experimentisanje 2 minuta u vr`glave. Modovi, Mirrored,Presentation, Extended itd.

c01431951.jpg

orig ..
Kod:
https://support.hp.com/ca-en/document/c01369231
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Potrazi tu sa desne strane ako pise plavim slovima sa znakom pitanja rec

-My display iz not shown in the list.

i pretisni to.

kad iskoce opcije ..

--Rigorous Display detection
--Force television detection on startup

iskoristi ih.

Ako ovo ne pomogne ipak ti brajko nadji prevodioca za onaj onde text, jer ima dosta opcija da se isproba.
-------------------------
Certain display adapters need to have TV set as the primary display adapter before it can be recognized at all. If the computer is not "detecting" the TV as a display device when the computer is turned on, set TV as the primary display device in Windows and restart the computer.
Turn on the TV before turning on the computer.
TVs require their source setting to be changed to the video source that the video card is using. Select either Input 1, Input 2, or S-video by pressing the Source or Input Source button on the TV's remote control. This can vary depending on the type of TV you are using. If your TV does not have this capability, then you will not be able use it as a second monitor without using special video signal processing (not covered in this document). For more detailed instructions, consult the manual for your TV.
Set the screen resolution to 800 x 600 or less from Display Properties on the computer.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala ti na odgovoru. Poznata mi je celokupna procedura, ali fora je u tome sto on uopste ne pokaze dva monitora, u ovom slucaju monitor i TV, tako da nemam opciju za Mirrored, Presentation, Extended. Da to dobijem, to je onda lako, ali uopste ne prepozna da je TV prikacen. Adapter i kabl su ispravni. Videh da se dosta ljudi zalilo na taj problem, ali nigde ne nadjoh resenje, ocigledno je softverske prirode. A najjaca fora, sto je pre reinstalacije radio, posle ne, a sve sam najnovije drajvere skinuo i uradio update Bios-a.

Na daljinskom od tv-a nadji na kom Hdmi ulazu je prikacen ako ih ima vise source ili tako nesto !Zatim na daljinkom prebaci na pc mode(u aspect ratio opcijama tamo gde ti je da biras film subbtitle itd) u opcijama televizora!Ovo sve radis sa upaljenim laptopom kad zavrsis restrtuj laptop(ne gasi tv nek radi svo vreme)!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Uradio sam sve kako si napisao, ali i dalje nista... hvala ti u svakom slucaju na odgovoru :).

probaj pusti neku muziku sa ju tjuba na laptop i stisni Winddows dugme na tastaturi i P trebalo bi da ti se pojave 4 polja prebaci na Extend ako dobijes tako zvuk onda pritisni ponovo i prebaci samo na Tv i imaces zvuk!Ako na ovaj nacin dobijes zvuk na tv onda ces to svaki put morati da radis to je neki bug u drajverima!

Znaci W+P pa extend pa onda ponovo W+P pa televizor!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Na par foruma pise da postoji problem sa najnovijim drajverima za HDMI izlaz i da mora bas stari drajveri da se upotrebe iz godine proizvodnje Lapa. Znaci prvo se pedantno obrisu novi drajveri, komplet, pa se restartuje i ucitaju se stari drajveri i opet restart.
A zatim se udje u aplikaciju od tih drajvera i postavi se taj dualni rad, znaci u tu aplikaciju za HD grafiku se to odradi sa starim drajverima. Mora ti sam da postavis ako tu ima taj meni sa tackicama itd.
Ako opet nece, ne znam, uzmi jednu motku od pola metra i i natakni ga na nju, ..salim se probaj pozajmi monitor on nekog ili na tudjem televizoru testiraj, ali izgleda da novi drajveri nisu dobri.
 
Natrag
Top