Dron problem sa motorom

Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
60
Imam koji ima problem ili sa motorom ili sa plocom. Kada upali motore taj jedan motor nekada hoce nekada nece da radi. Kada ne radi i gurnem ga rukom on pocne da radi. Kada izmerim napon sa ploce na motore na ova tri kada su ugaseni napon je 0 volti a kada se upale 2.5 volti. A na ovom sto nekada radi kada je ugasen oko 1.5 volti, kada se upali a ne radi 4.5v a kada ga pomognem rukom i pocne da radi napon padne na 3.5v. A kada se ugasi pa ponekad napon na ulazu u taj motor je 0 volti onda se upali sam kada i ovi ostali motori. Mene buni zasto je na tom motoru kada je ugasen nekada napon 1.5v i zasto je veci kada tadi nego na drugim motorima. Dali je motor problem(da nije u kratkom spoju) ili ploca pravi problem pa propusta napon kada je iskljucen motor. Unapred hvala
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Zameniš mesta tom i jednom od ona tri motora. Ako je problem na istom kraku drona, onda je elektronika problem, ušta sumnjam. Ako je problem i posle zamene mesta dva motora ostao na sumnjivom motoru, onda je problem definitivno u njemu.
 
Natrag
Top