drajver za wi-fi

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Treba biti dzentlmen sa damom, odnosno gospodjom i pomoci od srca kolko se moze. Pocetnici obicno ne mogu da se snadju i izlozeni su raznim dilemama, kako ovo, kako ono - sto je i razumljivo. Medjutim, i da pomognemo ili da ne pomognemo, forumi su opet mesto za druzenje, ...kako kod da ga okrenes, obrnes ili zavrnes iz ove koze ne mozes, ...znaci molim ekipicu za malo toerancije sa zrtvama, hmmm, kasljuc...htedoh reci klijentima.
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
15
Za wifi se moze koristiti 3DP Net. Ima drivere u sebi i prema uredjaju ih sam instalira. Sve se obavi za par minuta.
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
15
A ovo neće da prijavi. IObuster verovatno prijavjuje jer nalazi neki malware koji bi se instalirao uz njega, ničeg drugog tu nema.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Za wifi se moze koristiti 3DP Net. Ima drivere u sebi i prema uredjaju ih sam instalira. Sve se obavi za par minuta.
Ne vredi njen superhiper antivirus to prijavi ?

Za sve drajvere se koristi zvanicna stranica proizvodjaca. Drugi izbor je windows update, koji u svojoj bazi ima drajvere koje su napravili proizvodjaci. Treci izbor je pretraga preko hardware id, za drajver-om koji je mozda napravljen za drugi uredjaj koji je mozda nije objavljen na stranici proizvodjaca jer je jednostavno istekla podrska za taj. Ti drugi drajveri su isto pisani od strane proizvodjaca, za isti uredjaj, samo sto se taj uredjaj recimo koristis u nekoj brand konfiguraciji ili je integrisan na neku noviju maticnu plocu na primer. Aplikacije za nalazenje drajvera uglavnom instaliraju dosta nepotrebnih stvari, i/ili instaliraju starije drajvere koji dosta cesto ne rade kako bi trebalo. Antivirusi, uglavnom ne reaguju bez razloga, mozda sam drajver nije problem, ali taj software za nalazenje drajvera instalira nesto sto pravi sigurnosne probleme, recimo razne toolbare ili recimo preusmerava internet protok kroz njihove servere ili jednostavno ubaci neki keyloger, bitcoin mining software i slicno.
 
Učlanjen(a)
03.12.2013
Poruka
23
Sta ne ide pokusala si da skines pa nece da skida ili nece da se instalira?
skinula sam, kliknula da se instalira i sve je kao odrađeno ali nikakvih promena.

Ma nosi u servis oni će da skinu iobit driver booster , zatim isključe antivirus ,instaliraju driver ,i pokažu ti dugme za paljenje wijafija.

Pod garancijom softver ? Ili su ti prodali polovan toplap sa linuksom ?

!
pa ja ne znam na kakav polovni laptop se daje 2 godine garancija... ja nisam stručnjak za računare, jer da jesam ne bih pitala ovde šta da radim. a ti ne brini za moje teme, ne treba da se stidiš zbog mog neznanja. vidim da je tvoje znanje na zavidnom nivou... rekla sam samo da viruse instaliraš kod sebe, ja ne bih ako nije preko potrebno.

Ma nosi u servis oni će da skinu iobit driver booster , zatim isključe antivirus ,instaliraju driver ,i pokažu ti dugme za paljenje wijafija.

Pod garancijom softver ? Ili su ti prodali polovan toplap sa linuksom ?

Tvoja pitanja i odgovori govore da ili nemaš pojma o računarima ili botuješ temu !
ko ti kaže da je softver pod garancijom??? nisam toliki debil...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nema veze oni se malo sale, ti i sama znas na kavom si sajtu. A i nama nije lako kad vidimo da ne moze nekome da pomognemo. Znas sta, probaj sa glavnog atheros sajta da skines drajvere za tvoju masinu, samo u browseru enabluj javu.
Kod:
[URL="https://www.atheros-drivers.com/"]https://www.atheros-drivers.com/[/URL]
Medjutim to i nije tolko vazno, posto sam uveren da su oni vec i bili instalirani, naravno sad znam da su obrisani, pa ih preinstaliraj ponovo.
Hteo sam da kazem da je mogucnost wifi-a, kod tebe nekako deaktivirana(ili ne rade dugmici na tastaturi).
Sad znaci ako je problem do one aplikacije za wifi, nadji na netu program za manipulaciju wifi konekcijama, recimo...
[hl]Net Stumbler[/hl] ili neki slican i aktivuraj ga, da vidimo da li ce da ti detektuje karticu i eventualno mrezu.

Znaci na netu ima gomila programa koji manipulisu wifijem i
ozbiljni korisnici ih koriste radije nego aplikaciju sto dolazi uz osnovne drajvere,
jer detektuju i mreze koje je nemoguce otkriti normalnim putem,
cak i skrivene SSID-ove sa sve mac adresama.

Ako i program ne uspe, onda je ipak nesto do podesavanja ili neispravna kartica.
 
Učlanjen(a)
03.12.2013
Poruka
23
Nema veze oni se malo sale, ti i sama znas na kavom si sajtu. A i nama nije lako kad vidimo da ne moze nekome da pomognemo. Znas sta, probaj sa glavnog atheros sajta da skines drajvere za tvoju masinu, samo u browseru enabluj javu.
Kod:
[URL="https://www.atheros-drivers.com/"]https://www.atheros-drivers.com/[/URL]
Medjutim to i nije tolko vazno, posto sam uveren da su oni vec i bili instalirani, naravno sad znam da su obrisani, pa ih preinstaliraj ponovo.
Hteo sam da kazem da je mogucnost wifi-a, kod tebe nekako deaktivirana(ili ne rade dugmici na tastaturi).
Sad znaci ako je problem do one aplikacije za wifi, nadji na netu program za manipulaciju wifi konekcijama, recimo...
[hl]Net Stumbler[/hl] ili neki slican i aktivuraj ga, da vidimo da li ce da ti detektuje karticu i eventualno mrezu.

Znaci na netu ima gomila programa koji manipulisu wifijem i
ozbiljni korisnici ih koriste radije nego aplikaciju sto dolazi uz osnovne drajvere,
jer detektuju i mreze koje je nemoguce otkriti normalnim putem,
cak i skrivene SSID-ove sa sve mac adresama.

Ako i program ne uspe, onda je ipak nesto do podesavanja ili neispravna kartica.
Rešila sam danas problem sa drajverom. Instalirala sam win 8.1 i našla odgovarajući drajver. svakako sam morala formatirati hard jer sam posle svih saveta i predloga imala gomilu virusa i poneki špijunski program. laptop je i predviđen za win 8.1 i win 10.
 
Natrag
Top