Dragan Mance

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
3. septembra ce biti 24 godine od kako je otisao u legendu. Za 5 godina u Partizanu je na 262 utakmice postigao 145 golova. Poginuo je u saobracajnoj nesreci u svojoj 23 godini.

[YOUTUBE]UuuSyvmiXgs[/YOUTUBE]

Gol Radanovica protiv Pristine, proslavanjen proklizavanjem na kolenima sa rukama podignutim u vis i suzama na terenu je nesto sto ni danas ne mogu da pogledam a da mi se grlo ne stegne i suza ne podje!

[YOUTUBE]rUm_ZnVvLHc[/YOUTUBE]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
jedan od najboljih igraca svih vremena kojega je imala Srbija

[YOUTUBE]uj9cjWAZt5w[/YOUTUBE]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Qpr-pfc (1984)

kada sam čuo da je poginuo izleteo sam iz škole doleteo kući gledao sam u postere neverujući svojim očima poslao sam telegram znajući da se opraštam od Najvećeg među velikim


[YOUTUBE]611Q8BfVgR4[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Nikada nisam gledao Mancea, ali mi je otac pričao mnogo o njemu, on ga je gledao mnogo puta, kao zagriženi Grobar. :)

Mance je bio golgeterski vanzemaljac.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Inicijativa za ulicu Dragana Mancea

Inicijativa za ulicu Dragana Mancea




Blic online, FoNet | 02. 11. 2010. - 20:19h |


U Skupštini grada pokrenuta je inicijativa da se jedna ulica u Zemunu nazove po pokojnom fudbaleru Partizana Draganu Manceu, nakon što su odbornici Demokratske stranke Srbije predali potpise više od 5.000 građana Zemuna i Beograda, javlja Studio B.
70842_legendajugamance1_f.jpg
Legenda srpskog fudbala - Dragan Mance

Peticiju su predali Goran Mance, brat Dragana Mancea i predsednik opštinskog odbora DSS Zemun Aleksandar Cincar Popovski zajedno sa članovima odborničke grupe DSS u Skupštini grada, preneo je FoNet.


Predsednik Gradskog odbora DSS Andreja Mladenović izjavio je da očekuje da će Komisija za imenovanje ulica i trgova imati razumevanja za ovakvu inicijativu građana.

"Mladenović očekuje da će prvi put jedna ulica dobiti naziv po jednom sportistim, tragično preminulom fudbaleru koji je ostavio dubok trag u istoriji srpskog sporta", navodi se u saopštenju.


Mance, napadač Partizana, poginuo je 1985. godine u saobraćajnoj nesreći, u 23. godini života.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Obožavao sam Dragana Mancea. Moje prvo aktivnije učešće na ovom forumu je bilo vezano za godišnjicu njegove smrti.

Međutim, realno gledajući, mislim da u srpskoj povijesti ima važnijih ljudi,koji su više zaslužili da im se srpski narod oduži tako da po njima imenuje ulicu. Sjećanje na Mancea (i druge velike igrače iz povijesti Partizana) treba trajno obilježiti u krugu stadiona Partizana (Aleja velikana, Spomen muzej ili nešto slično).

R.I.P. Dragane.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sve si u pravu. Mance je za kratko vreme postao ljubimac navijača, fudbaler od koga se tek očekivalo da pokaže šta zna. Ipak je poginuo sa nepune 23 godine...
Jedno od najpozitivnijih obeležja Srbije je sport tako da po sportistima i treba ulice da dobijaju nazive ali postoje oni koji su mnogo više nego Mance i igrački trajali i tako nešto zaslužili...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ja nemam nista protiv. Mnogo je proslo od njegove smrti i cudi me da su se tek sad njega setili. Bez obzira sto sam zvezdas, Mancea cenim i postujem. yes3 Bio je odlican fudbaler i uzor mnogim mladim ljudima. Znam da i navijaci Partizana zele da se njihov stadion zove Dragan Mance.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mance dobio ulicu kod stadiona Partizana

Mance dobio ulicu kod stadiona Partizana


Legendarni fudbaler Partizana Dragan Mance, koji je tragično preminuo pre četvrt veka, dobiće svoju ulicu u Beogradu, i to kod stadiona Partizana.

11111.jpg


Komisija za imenovanje ulica i trgova grada Beograda usvojila je predlog da se po Manceu nazove ulica koja povezuje Gučevsku i ulicu Kneza Aleksandra Karađorđevića, potvrdio je Tanjugu predsednik te komisije Slobodan Stanimirović.

On je podsetio da je odbornička grupa D S S u Skupštini grada predložila da jedna ulica u Zemunu dobije ime napadača "crno - belih", ali da su članovi Komisije predložili da to ipak bude u blizni stadiona FK "Partizan".

U dogovoru sa Manceovom porodicom, navijačima i FK "Partizan", odlučeno je da Mance dobije ulicu pored stadiona, jer je
legendarni fudbaler i danas miljenik Partizanovih navijača.

Jedan od najtalentovanijih fudbalera s početka osamdesetih godina tragično je izgubio život u saobraćajnoj nesreći 3. septembra 1985. godine.

U dresu beogradskog Partizana, za koji je odigrao 262 utakmice, postigao 145 golova i osvojio šampionsku titulu u sezoni 1982/83., zaigrao je sa nepunih 18 godina.

Četiri puta igrao je za A reprezentaciju, sedam puta za mladu i dva puta za olimpijsku reprezentaciju Jugoslavije.

Mance, koji je rođen 1962. godine postao je idol mnogih navijača, ne samo Partizana već svih istinskih ljubitelja sporta, a ostaće upamćen i po specifičnom slavlju kad postigne pogodak - kada je visoko podizao ruke i "klizao" na kolenima.

Pet ulica u Beogradu posvećeno sportistima, dve šahistima

Ulica nazvana po nekadašnjem fudbaleru Partizana i reprezentativcu Draganu Manceu (1962-1985), koji je nastadao u saobraćajnoj nesreci, sedma je beogradska ulica čija su imena posvećena sportistima i šahistima.

Na taj način se čuvaju uspomene na košarkaše i košarkaške stručnjake Aleksandra Nikolića, Radivoja Koraća i Radomira Šapera, fudbalera Velibora Vasovića, a svoje ulice su dobili i šahisti Bora Kostić i Aleksandar Aljehin.

Fudbalski klub Crvena zvezda je oktobra 2010. godine pokrenuo inicijativu da jedna ulica ponese ime Rajka Mitića, prve Zvezdine zvezde i jednog od najboljih srpskih igrača svih vremena.

Upravni odbor kluba je predložio i da Zvezdin stadion u Ulici Ljutice Bogdana dobije ime po Mitiću.

U Beogradu je pokrenuta i inicijativa da i proslavljeni šahista Robert - Bobi Fišer dobije ulicu u glavnom gradu Srbije.

Komisija za imenovanje ulica i trgova grada Beograda usvojila je predlog da se ulica koja povezuje Gučevsku i ulicu Kneza Aleksandra Karađorđevića nazove po Partizanovom fudbaleru Draganu Manceu.

Iako je Odbornička grupa Demokratske stranke Srbije u Skupštini grada predložila da jedna ulica u Zemunu dobije ime napadača "crno - belih", članovi Komisije predložili da to ipak bude u blizni stadiona FK "Partizan".


Tanjug
 
Natrag
Top