Domaćini za primjer

Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223
Dugo vremena se mučim kako da započnem ovu pričicu, da u njoj opišem realistično što sam doživio i da pravilno istaknem dobrodošlicu koju meni i mojim prijateljima prirediše do tada nama nepoznati, ali vrlo dragi i ugodni ljudi, od tada naši prijatelji koje nikada nećemo zaboraviti.

Krenimo redom.

... Drugoga dana plovidbe kanuom od Mohača prema Beogradu u sklopu Dunavske regate TID 2010, u podnevnim satima polako veslajući i uživajući u lijepom vremenu začuh poziv sa jedne ade da svratimo do ljudi koje vidjesmo na obali ade.


dscf0251g.jpg



Istoga trenutka zaokrećem kanu, pozivam svojega kolegu Radu da mi se pridruži i snažno zaveslah da bih pristao uz obalu ade gdje nas očekuje poveće društvo. Dunav je bio malo višljega vodostaja struja malo jača, ali ipak bez nekakvih većih smetnji savladasmo riječnu struju i pristadosmo uz adu.


dscf0259w.jpg



Pozvali smo i svojega prijatelja iz Bugarske, Vaska, da pristane sa nama, a nakon toga se upoznasmo sa domacinima, mladim bračnim parovima iz Bogojeva koji na toj adi odlučiše da se odmore i napune baterije za daljnje životne obaveze.


dscf0261t.jpg



Domaćini nas odmah ponudiše pićem, a onda onako brižni upitaše nas da li smo gladni. Kada smo im rekli da baš i nismo, ali da smo namjeravali negdje usput ručati, ne dadoše nam da sve završi na piću.

Začas skoči domacin Mito i odnekuda donese nekakvu ribetinu (ja ne poznajem riječne ribe, a vi ćete je već prepoznati), i začas riba bijaše očišćena.


dscf0263m.jpg



Dok smo mi sa regate očekivali ostale iz naše grupe, domaćini se rastrčaše donoseći piće, posude za pripremu jela, sakupiše alat za obradu ribe...


dscf0264k.jpg



U kratkom vijećanju domaćini vidješe da će donesena riba biti mala za sve nas, pa Mito odnekuda donese još jednu koju brzinom munje očisti i rasparča...


dscf0265s.jpg



Vidjevši strku oko sebe Stjepan, maleni živahni klinac, sjede sa strane i začuđeno pokuša da shvati šta se sve tu događa oko njega.


dscf0266m.jpg



Posla se prihvatiše i Nina i Natalija. Nešto pokušaše na brzinu da naprave kako bi gosti pregrizli i lakše dočekali ribu


dscf0268wz.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223

Pripreme za ručak su u punom zamahu. Dok gospođe pripremaju svoje eto opet Mite sa pogolemim komadom od ribe, koju znalački očisti u hipu.


dscf0269j.jpg



dscf0270r.jpg




"Stručni", ženski dio tima, zaključi da bi još jedna ribica dobro došla, bojeći se da netko gladan ne bi ostao. I opet Mita dolazi do izražaja. Kao čarobnim štapićem donosi pogolemu ribu. I ona "pade" za goste.


dscf0271p.jpg



Sve iznutrice od riba dadoše orliću kojega su nešto prije našega nailaska spasili iz vode. (O tome ste već čitali ranije). Od dobijene hrane ptić oživje i sa velikim apetitom baci se na jelo.


dscf0273f.jpg



Dok se jelo pripravljalo, priče potekle, iskoristih trenutak da razgledam mjesto gdje ovi mladi nesebični ljudi provode odmor. Tada i otkrih tajnu kako je Mito tako brzo dolazio sa svježom i živom ribom.


dscf0277j.jpg



dscf0278j.jpg



Zadivila me i "osmatračnica" sa koje puca pogled na uzvodni i nizvodni dio Dunava, a koja tako izazovno djeluje ...


dscf0279v.jpg



dscf0280e.jpg



 
Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223


Nina, Natalija i Valerija umutiše nešto, pa onda uvaljaše riblje komade u sve to, vatra se razgorila ...


dscf0281a.jpg



dscf0282l.jpg



... zatim su riblji komadići stavljeni na "grijanje", a suđe je izaprano i spremno za upotrebu ...


dscf0284m.jpg



dscf0285



dscf0287t.jpg



... dok su domaćice bile zabavljene vatrom Peđa odluči da mi pokaže "arsenal oružja" kojim pobjediše ulovljene ribe...


dscf0288k.jpg



...ali i "podrum" gdje čuvaju i na radnoj temperaturi održavaju sredstva protiv dehidracije. Ljepše krasote ne vidjeh uz rijeke...


dscf0289js.jpg



... dobismo i poduku kako se pravilno rukuje sredstvima protiv dehidracije ...


dscf0290c.jpg



 
Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223

Vatra ipak čini svoje na našu radost. Mirisi koji su se počeli sa nje širiti prosto su nam širili nosnice...


dscf0291s.jpg



dscf0293b.jpg



dscf0294g.jpg



dscf0296t.jpg



U međuvremenu su nam se pridružili Maja i Val iz Bugarske tako da ispunismo otočić. Domaćice nas počeše nuditi jelom


dscf0297p.jpg



dscf0299l.jpg



Napuniše nam stol ukusnim jelima, nutkaše nas pićem ...


dscf0300t.jpg




 
Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223


... pažljivo promatraše da bi nas ponudili sa svime što su imali. Atmosfera je bila izuzetna...


dscf0301l.jpg



... za svaki slučaj vatra se nije gasila.


dscf0302y.jpg



Ostasmo kod naših domaćina do kasno popodne. Vrijeme provedeno uz njih ostati će mi trajno u sjećanju. Mladi, divni, gostoljubljivi ljudi dali su sve od sebe kao domaćini, na šta im se zahvalismo, a prije polaska slikasmo se sa njima.


dscf0305.jpg



Zaslužili su i da ih imenujem, pa idem s lijeva udesno stoje: Nina i Peđa Mraovic, Mito Đurdević, Nemanja, Milan i Stefan Medić, cuce, Natalija Hes i Valerija Medić. Tu smo i mi regataši.

dscf0304a.jpg



Hvala im velika na gostoprimstvu i lijepim trenucima koje su nam pružili


:this:
 
Natrag
Top