Dojenje iz revolta

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
[h=1]Dojenje iz revolta[/h]Ljute na jedan američki lanac robnih kuća zbog zabrane dojenja na javnom mestu, Amerikanke su se udružile. Da bi ostvarile svoja prava i prava dece, majke organizovale akciju dojenja u trgovinama širom SAD.

dojenje_iz_revolta_875408234.jpg


Američki zakon je jasan, majke imaju pravo da doje decu na javnom mestu, ali u praksi nije baš tako. Zbog zabrane dojenja beba u jednom američkom lancu robnih kuća, Amerikanke su se udružile. Da bi ostvarile svoja prava i prava dece, majke su organizovale akciju dojenja u trgovinama širom SAD.

Mišel Hikman iz Hjustona seća se scene kada je u prodavnici američkog lanca robnih kuća "Target" želela da podoji svoju bebu.


"Prišle su mi dve prodavačice i rekle mi da moram da se pomerim u kabinu za presvlačenje. Svi koji su bili u radnji počeli su da vrte glavom, prevrću očima kao da radim nešto užasno", priča Mišel Hikman.
Prodavačice su majci čak pretile da će je prijaviti za remećenje javnog reda i mira.


Požalila se rukovodstvu kompanije, ali ni tu nije bilo razumevanja. Majka iz Hjustona je tada odlučila da cela priča ne ostane na tome i obratila se Fondaciji "Najbolje za bebe". Dobila je masovnu podršku i preko društvenih mreža.
Udružene majke kažu da neće trpeti javno ponižavanje, jer ne rade ništa nemoralno.


Imamo pravo da idemo u kupovinu i da hranimo našu decu, poručile su majke koje su se u znak protesta okupile širom Amerike u prodavnicama "Targeta" i javno dojile svoje bebe.
"Nije bitno da li je meni prijatno ili ne. Beba plače kada je gladna, ona ne zna koje je pravo mesto za dojenje", kaže jedna od učesnica protesta Kora Šo.


Američka fondacija koja se bori za pravilan odgoj dece ponudila je upravi robnih kuća materijal o dojenju, kojim će edukovati sve zaposlene.

YUMAMA
 
Natrag
Top