Dobri ljudi

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Ima li ih?
Potpuno sam sigurna da ih ima.
Poznajete li one ljude koji Vam ulepsaju dan prisustvom, iskrenim osmehom, toplim pozdravom, umirujucim recima...?
One dragocene, koji lece i otvaraju dusu?
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Ima li ih?
Potpuno sam sigurna da ih ima.
Poznajete li one ljude koji Vam ulepsaju dan prisustvom, iskrenim osmehom, toplim pozdravom, umirujucim recima...?
One dragocene, koji lece i otvaraju dusu?

Тај сам!

Имам раме... убило се подбацит за плакање. Дан уљепшавам боље нег пластични хирург подочњаке, а ноћ... да не причам. Ако поједеш моју вечеру, сигурно ћеш и доручак а душе малих слатких дјевојчица лијечим тихим брундањем на увце (а нисам педофил).:roll:

Ђе си Гара... гром те не убио! :air_kiss:

_quot_Vi_scaron_e_je_dobrih_ljudi_na_svijetu__nego_1368394758.jpeg

 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Тај сам!

Имам раме... убило се подбацит за плакање. Дан уљепшавам боље нег пластични хирург подочњаке, а ноћ... да не причам. Ако поједеш моју вечеру, сигурно ћеш и доручак а душе малих слатких дјевојчица лијечим тихим брундањем на увце (а нисам педофил).:roll:

Ђе си Гара... гром те не убио! :air_kiss:

_quot_Vi_scaron_e_je_dobrih_ljudi_na_svijetu__nego_1368394758.jpeg


Da, a ima i onih koji su suptilni ko mrki međed iz Bosne
i imaju jezik, što bi rekla drugarica Crvena "ko krava rep" ali te nasmeju do suza, u slučaju da dobro prođeš.
Medoooo!:al::D
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Sta podrazumevas pod "dobrim covekom"?

Ostavila sam svima pravo na slobodno tumačenje pojma "dobar čovek" pa tako i tebi.

Ipak, juče sam jednom dečaku morala isto to da objasnim. Dobar = ispravan-> sa dobrim namerama-> iskren...
Nije bilo ni malo lako pa je tvoje pitanje baš na mestu.

Mogli bismo da otvorimo novu temu - Ko su dobri ljudi?:)
 
Učlanjen(a)
31.03.2014
Poruka
12
Ја сам један од таквих.Нажалост,много добар,јер кад мало загусти нема песница и шамара,само ножем цапцарам..
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Biti dobar je relativna stvar. Kao prvo, ne postoji osoba koja je svima dobra.
Kao drugo, kriterijumi za dobrotu kod ljudi se prilično razlikuju. Neke osobe mogu biti izuzetno dobre , ali imati svoj stav koji recimo nekome ne odgovara i odmah ta njegova dobrota biva degradirana.

Nekako mi se čini da kod ljudi najbolje prolazi prividna dobrota upakovana u izveštačenu ljubaznost.

Za mene su dobri ljudi oni ...koji imaju jak karakter, izgrađen stav o svemu i koji su pouzdani. Ne moraju da mi se smeškaju i da mi na bilo koji način udovoljavaju. Dovoljno je da popričamo otvoreno i iskreno i na taj način razmenimo pozitivnu energiju.
 
Učlanjen(a)
01.07.2014
Poruka
8
Biti dobar je relativna stvar. Kao prvo, ne postoji osoba koja je svima dobra.

Moze li se reci da je dobar onaj ko nije zloban prema ljudima i ostalim zivim bicima pri cemu ne biti zloban znaci ne zeleti zlo drugima, ne radovati se nesreci koju je doziveo neko drugi i ne koristiti nesrecu nekog drugog za sopstvene interese i dobiti?

To bi bila potencijalna jednostavna definicija jer bi neka komplikovana npr. postavila pitanje: ako ne postoji osoba koja je svima dobra mozda je razlog tome to sto nisu svi dobri pa ne vide dobrotu onakvom kakva ona jeste? Naravno, cak i da zakljucimo da je to razlog, to nece izmeniti istinitost ove tvrdnje da ne postoji osoba koja je svima dobra u realnosti pa zbog toga ostavljam akcenat na onoj jednostavnijoj definiciji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Biti svima dobar nije moguće, iz prostog razloga što ljudi različito poimaju dobrotu. Možda je ljudska osobina ili karakteristika koju nazivamo poštenjem, prihvatljivija definicija za univerzalno poimanje i same dobrote. Jedino pošten čovjek i može biti dobar čovjek, a pravda i pravičnost je ono što determiniše karakter takvog čovjeka. Bez izraženog osjećaja za pravdu, čovjek teško da može biti dobar, jer nekada učinjeno dobro krivom čovjeku, može istovremeno značiti zlo drugome.
 
Učlanjen(a)
01.07.2014
Poruka
8
A da li je onda ucinjeno dobro krivom coveku nepravda jer znaci zlo drugome?
Ovo onda pravdu cini relativnom.
 
Natrag
Top