Dizanje OS sa externog harda?

Učlanjen(a)
27.03.2010
Poruka
10
Imam laptop koji zbog kvara maticne ploce ne prepoznaje HDD(primary master none).
Ubacio sam win 7 na externi hard povezan preko USB ali nema sanse da dignem sistem.Postoji li caka ili da ga prezalim? Unapred zahvalan na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pa trebalo bi u BIOS-u da podesis da ti se sistem pokrene sa USB-a unesto HDD-a.
 
Učlanjen(a)
27.03.2010
Poruka
10
Pokusao i takav sistem ne prepoznaje a kad hocu da mu ubacim svez sistem na taj HDD dodje do formatiranja i dalje nece.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Onda moras proveriti i instalacioni CD i DWD Room na drugom kompu da li su ispravni.
 
Učlanjen(a)
27.03.2010
Poruka
10
Eh da je u tom problem...imam stotinjak operativnih sistema na CD ili DVD,probao sam razne pa nece.Pokusao sam sa XP,Vista,Win 7,Win 8,ubuntu razne verzije ali jok.Prvo sam probao sa externog citaca jer sam pretpostavio da je do optike.Jos jedino nisam popu zvao :lol:

Uvek prijavljuje gresku da ne moze preko USB da instalira sistem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Onda ako imas poverenja odnesi u servis,ako ne urade nista bar ce ispitati problem.
 
Učlanjen(a)
27.03.2010
Poruka
10
Cim cuju sta mu je odmah dijagnosticiraju cip maticne ploce(70 e).
To je Chili green model D4J ,dosta redak model sa specificnim cesljem.On u biosu vidi CD-DWD i to mi daje nadu da je samo cesalj u pitanju ali trazim duze vreme i nema da se kupi kod nas.
HDD-Kabel-Festplatten-Anschlußkabel-fuer-Notebook-Computer-D4J-pId-769312.jpg
 
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poruka
2
aman brate, instaliraj linux debian based na usb hd ui cepaj.narewdi mu da sve aplikacije prebaci u memoriju,odmah po učitavanju i to je to...win 7,8 ili koji god...neće dobro raditi jer ima ružnu naviku da povremeno rovari po hard disku...
 
Natrag
Top