Divlje Tigrice!!!:(

Član
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruka
9
Ako neko nesto zna neka mi pomogne...! Imam tri tigrice mislim da je jedna od njih mlada....ali kada probam bilo sta da im dam iz ruke pocnu da lete po kavezu kao da cu im nauditi!!!! a ja nisam takav!!!! I kada su pustene dve izlete tj.dve zenke ali nece da slete na mene ili tako nesto sta da radim????? pomozite mi molim vas!!!!!!!shout
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2010
Poruka
65
trebalo bi da im pokazes da ti veruju, daj im vremena, koliko ih dugo imas?
 
Član
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruka
9
jednu od njih imam cetiri god.ali nisam puno radio sa njom.........drugu imam 5 meseci....a trecu tri meseca...........................a pre neki dan kupio sam i cetvrtu!!!!!!!!!!!!odg.......please.................:(
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
8
Pa pazi, to je vec tvoja greska sto se nisi ranije posvetio vise njima, ali to se moze ispraviti. Za pocetak ja im nebi gurao ruku u kavez, ako vec tako beze od tebe. Pre svega moras imati strpljenja na pretek! Znaci sve polako iz dana u dan. Prvih par dana budi stalno blizu kaveza i pricaj im...ali ruke drzi iza ledja(ako se vec toliko plase ruku). Nako toga, posle par dana, sigurno koristis bar u klasu, to im ponudi, al da ti drzis, za pocetak im daj van kaveza, znaci neka jedu kroz resetke. Kad budu pocele da redovno dolaze da jedu, onda pocni polako da ubacujes ruku u kavez, ali sve polako, svaki nagli potez samo pogorsava stvar, stavi ruku na ulaz i drzi bar u klasu i cekaj da one tebi pridju, a ne ti njima! Kada vec budu pocele da ti prilaze ruci dok ti je u kavezu to je vec ogroman napredak! One moraju shvatiti da im tvoja ruka donosi dobro, i da im nece nauditi, to je poenta svega. A ovo kad ih pustas napolje i kazes da ne slecu na tebe, to je normalno, one ako se plase tebe u kavezu logicno je da ce se i napolju plasiti. Kada ih budes pustao van kaveza, najbolje se ti skloni po strani i samo ih posmatraj par dana, dok ne steknu poverenje.
Toliko za sad,ako budes ovo postigo pisacu ti dalje.
Jos jedan savet, mozda ti je najbolje da pocnes to da radis prvo sa ovom tigricom sto je imas 4 godine, posto se ona vec kolko tolko navikla na tebe. :)
Srecnoo!!! :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruka
9
izvinite sto dugo nisam odgovorio....to sa bar klasom mi je poslo za rukom sa dve pticice dok mi je ruka u kavezu,ali to je to cim malo odmaknem ruku one ne prilaze... dok su pustene ne diram ih ali i dalje se drze po strani.....
 
Natrag
Top