Digitalizacija tv signala u Srbiji i DVB-T2

Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
ja imam max dvbt2 200hd resiver znaci sa chinc kablovima ga skopcam na obican tv naravno koi ima cinch konektor ili skart imaju oni prelazi to nie problem sa cinch kablan na skart, e ako imas plazma tv onda ti mozes da ga pokopcas i na plazmu istim chinch kablom ili imas jos bolju opciju ako imas plazmu ili lcd ako na sebi ima konektor za hdmi onda je slika bomba sto bi laicki rekao ekstra slika full. e samo da odgovorim kolegi tmaks65 ima sad ova opcija resivera sto ja imam nas standard obican utikac 220v ja sam ga dobio od prijatelja kosta u austriji 60evra i dobar je za sad olican...http://www.doriforikanea.gr/newsite/review_article.php?id=710
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
samo resiver ti treba i pokopcas ga sa tv , ako hvatas analogne signale i ako nisu losi onda bi trebao da skines i dvbt2 ista pozicija antene isto sve
 
Član
Učlanjen(a)
17.08.2012
Poruka
27
Imam TV Vox LCD32T2800-32 koji poseduje DVB-T2 i DVBC tjuner. Pošto živim na granici Srbije i Hrvatske, opština Apatin, odlično i sa veoma visokim parametrima hvatam sve kanale iz Hrvatske (HTV,1,2,3,4;RTL i RTL2, Nova, Doma i sl. kao i sve trenutne digitalne kanale iz Srbije (RTSHD, RTSdigital, RTS1,2; RTV1,2; Pink, Prva, B-92, Heppy i Test kanal (bivša Avala). Ujedno hvatam i 60-setak digitalnih kanala, tako što vidim naziv i podatke iz EPG, a na filmskim i titl, dok je slika i audio zaključana. TV ima Ci slot, priključke sa stik ili hard disk i sl. Istovremeno radi korišćenja CRT TV postojećeh Vivax, dobio sam resiver Amiko HD-8240 T2 Ci Cx E, na kutiji piše Amiko HD8200Series. Isti sve napred navedene kanale veoma brzo dekodira i prima, slika besprekorna. Jedina zamerka ovom iz Optibox d.o.o. prodaje resiveru je loš i još uvek nedoradjen softver za prikazivanje DIVIX odnosno presnimljenih filmova sa stika. Naime audio i video su besprekorni, ali TITL na srpskom ili Hrvatskom, odnosno Bosanskom i dalje se prikazuju u levom donjem uglu ekrana kao pokretna slika sa crnom podlogom, što nervira. Pristup preko interneta Google maps loš, a i pristup YouTube je loše softverski rešen i spor. O ostalom kasnije.
 
Član
Učlanjen(a)
17.08.2012
Poruka
27
Za majstore softvera i znalce Amiko HD4200 series samo napomena. Zadnji softver koji sam instalirao je Amiko_HD8200_Series_1.5.42.conax
Molim sve koji imaju Amiko resiver da se uključe i pomognu oko razrešenja postavljanja titl. Podesio sam i osnovne vrednosti titla na: Win-1250 za latinicu i Win-1251 za ćirilicu, ali titl i dalje ide u levom donjem delu (uglu) ekrana sa svim našim slovima ŠĆČĐŽ.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
31
zaboravio sam imas isto sa maljena signal na 32 knalu taj bi trebao da skines ako si u bratuncu posto nagadjam tvoju lokaciju ..
drug jedan veliki pozdrav za tebe...ovako ja imam vikendicu na nisickoj visoravni tacnije planina zvijezda opstina vares i nalazi se jako visoko,hvatam srbijanske kanale ali vrlo slabo najbolje se vidi RTS2 na CH23 i CH53,nznam odakle lovim taj prijem takodje malo bolji je kanal HAPY TV on je na kanalu CH 40....neznam a molim i ostale ako znaju nesto o tome dali ce bit moguc prijem digitalnog signala ako kupim jedan od tih DVB-T2 resivera...Ch 23.jpgCh 53.jpg evo to su i slike prvi je CH23 a drugi CH53... da zaboravio sam napomenut zimi a i ujutro su slike mnoooooogo bolje.....
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
pozdrav drug sto se tice digitalnog signala jos je slab za sada nebi ti koristio dvbt2 uredjaj , sledece godine mozda jer se rade se neka pojacanja dvbt2 signala znaci svi predajnici signala ce se pojacati za duplo a glavni predajnici kao sto su irig i avala oni idu troduplo jacom snagom ako sta jos saznam javicu ti a tu kod te slike trebalo bi ti neko pojacalo lose je to skroz i bar 2 ili tri antene i skretnica pokopcas to i sibnes u razlicitim pravcima antene i trebalo bi biti bolja slika sigurno probaj ....
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
31
Hvala ti poslusat cu tvoje instrukcije bar u vrijeme propagacija cu ostvarit prijem a najbolje je ujutro....ista stvar mi je i s crnogorskim kanilima u svakom slucaju ja cu kupit jedan od tih resiveraeznam samo koji je najosjetljiviji nasignal pa probat....a ovo s antenamatrebao bi to probat ko zna samo treba experimentisat....hvala ti mnogo
 
Natrag
Top