Digitalizacija tv signala u Srbiji i DVB-T2

Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
Interesuje me cijene ovih uredjaja, gledao sam na Gigatron sajtu i kosta oko 80 evra, zanima me da li je to realna cijena i da li moze da se nadje povoljniji na trzistu? Takodje koja je razlika izmedju ovog gore navedenog i DVB T prijemnika? Koji programi mogu da se prate na prostoru Sbije i kakva su vasa iskustav... "Ajmo da nacnemo temu :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2012
Poruka
19
Ono sto ja znam o ovome je da su dvb-t uredjaji mozda bolji...Ali samo za one koji traze neko savrsenstvo.STB sluzi da reprodukuje digitalni kanal na obicnim CRT televizorima,ali ne samo na njima.Jer,cak i LCD>LED>PLAZME,nemaju sve digitalni resiver u sebi...I to dobra vecina,zato nemojte da se zavaravate ako imate LCD tv sa ful HD rezolucijom a on ne moze da reprodukuje digitalnu sliku.Upravo zato sluze STB i DVB-T uredjaji.E sad...Opet kazem STB samo pretvara digitalni signal u onaj koji moze da se prati na vasem televizoru,dok DVB-T radi isto to,sa jos kojom dopunom vise.A to je da on cak i komresovane video i audio fajlove moze da pusta.Moze da se prikaci,recimo u mestu u kome nemate kablovsku,na obicnu antenu,i tada cete dobiti dosta digitalnih kanala sa veoma lepom rezolucijom.Takodje DVB-T uredjaji imaju mogucnost snimanja programa na flesku ili na hdd,i ponovno gledanje ili sta vec...A sto se tice cena STB uredjaji se krecu (koliko ja znam) od nekih 45-85 evra,zavisno od proizvodjaca,a DVB-T uredjaji idu od 75,pa cak i do 200 evra.A proces digitalizacije kod nas bi trebalo da pocne,ili je trebalo,a nije,u prvom tromesecju ove godine.Nasa zemlja je podeljena u 13 regiona koji treba da se digatilizuju,i trebalo bi da minimum pola godine unapred da obaveste ljude iz nekog regiona,da pocinje proces digitalizacije,da bi se ljudi adekvatno spremili.To je neko moje znanje u vezi ovoga...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
pozdrav ljudi ja sam u brcko vidim naceli ste temu za digitalnu tv u srbiji . ko sto znate hrvatska je prestala da emituje analogni signal i samo sad emituje digitalni to jeste dvb>t signal,koi moze da se uhvati jedino pomocu dvb>t uredjaja ,resivera ili odredjeni televizori plazneme,lcd,led i tako dalje.srbija je otisla korak napred u tom pogledu ona emituje digitalni program u dvb>t2 rezoluciji sto je naprednija tehnologija od obicnog dvb>t signala. uredjaj za taj signal mora da bude dvb>t2 a on hvata i obicni dvb>t signal sto je jedna prednost, kvalitet slike je bolji a i sam uredjaj je skuplji od obicnog dvb>t , ja sam dobio od prijatelja iz austrije dvb>t2 uredjaj i cjena mu je 60 evra. sa roto max antenom skidam 13. hrvatskih i 10 srpskih programa . srpske programe hvatam na 31 programu sa iriga crveni cot i 27 sa guceva. toliko za sad ako imate nekih pitanja ili bilo sta slobodno pitajte posto ja to montiram i radim s tim uredjajima. pozdrav...
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
Hm zanimljivo... Sta mislis kakva je mogucnost da se uhvati koji program na istoku RS, Zv, Bratunac itd.? Jesi li zadovoljan kvalitetom slike,jel' dolazi do pucanja signala, pa da ga nema po 15 dana kao sto se to desava sa analognom,barem na ovom predajniku sa kog ja gledam?
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
ovako zvornik bi trebao da poklopi ovaj predajnik na gucevu koi emituje signal na 27 kanalu naravno dvbt2 uredjaj moras da imas ako imas baj 1% signala skidas signal ladno nema slika da zaledi kao na obicnom dvbt. a sto se tice bratunca njega bi trebao poklopiti predajnik iz uzica koi emituje program na 57 kanalu.. ako te jos nesto zanima pitaj slobodno najbolje bi bilo da imas nekava pojacala zbog konfiguracije terena jer ima dosta brijera brda sume i slicno 2 logaritamske antene skretnica i pojacalo imas signal ekstra onda,,:al:
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
probaj i valjevo sa cvene pecine mada je nizak predajnik na 250metara mozda i uvatis s njega na 42 kanalu emituje dvbt2 signal..
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2013
Poruka
16
zaboravio sam imas isto sa maljena signal na 32 knalu taj bi trebao da skines ako si u bratuncu posto nagadjam tvoju lokaciju ..
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Na sajtu RTSa ima sve,oko digitalizacije, ili bar ono malo sto mozemo uzeti kao jedine informacije .
Koliko je meni poznato u Srbiji je krajnji datum za svrsetak iliti svrsavanje posla oko ovoga-april 2015, mada zbog vise puta probijanja roka, mozda se i ovaj rastegne ?
Sad oko standarda, na istom sajtu, DVB-T2 je prihvacen u Srbiji od strane onog koji je birao i gle cuda ? jedino u Evropi jos Engleska ima taj standard !!!
Al smo napredni ko englezi ?:wink:
E oko tv prijemnika, to je veselo, ni ja nisam znao do pre nekoliko meseci, 99% kupaca, odnosno sada imalaca novih tvprijemnika ce se slika, al bez sliku,:smile: tako da ce se masovno kupovat risiveri ili kako ih vec krste ljudi iz struke.
Imao analogni ili neki od novih tankih-isti "Miljojko", i jedni i drugi moramo dat joste oko 35 Funti za pretverac.
Pre nekog vremena sam cito neku recenziju za jedan takav , na Amazonu dostupan i u Engleskoj za oko tih 35 funtica, koji daje sve OK prema ceni, a posto udjosmo medju svet sa Paypalom, eto gde ce silna lova otici...
Ali mozda sam i krivo kontao, ili su info malo bajate, kozna?:???: videcemo kad bude, hehe
Nema na nasem trzistu tv sa DVBT2 u sebi ????
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
tmaks65 ma znam citao sam ja na sajtu,al' na sajtu o digitalizaciji je sve bajno i krasno i sve funkcionise, mene zanima kako je to u praksi :) A,evo covjek se razumje prilicno,pa ne bi bilo lose da cujemo i druga misljenja i iskustva... A citao sam da i druge zemlje koje su uvele DVBT standard da prelaze na T2 zato sto se pokazao kao efikasniji...

irongox da u Bratuncu sam,nisam jos nabavio ovaj uredjaj tj. DVBT-2 resiver,ali na vrijeme pocinjem da se interesujem,da vidim iskustva drugih i da vidim sta je najbolje... Samo nam fali da u BiH usvoje neki drugi standard :) Al' koliko vidim nema veze jer je ovaj DVBT-2 bolji pa hvata sve... Vidjecu da nabavim ovaj uredjaj pa da vidim hocu li sta uhvatiti...
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
I da jos jedno pitanje,ako mi je normalan TV znaci nije plazma, vec klasicni Samsung, je l' samo potreban resiver i nista vise ili su potrebni jos neki dodaci?
 
Natrag
Top