Dial Up konekcija?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2009
Poruka
16
imam mreznu karticu od beotela i ne znam da pronadjem gde se instalira dial up konekcija...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Konekcije mozes naci preko Dash Home....

4ax5G.jpg


A samo kreiranje i konfigurisanje Dial up konekcije ces uraditi preko Terminala upisivanjem komande....

Kod:
sudo pppconfig


37wTn.jpg


gde ces postepeno kreirati a zatim i konfigurisati konekciju....

y74H7.jpg


Kada krenesu kreiranje upisaces prvo ime provajdera,zatim izabrati Dynamic Use dynamic DNS,u sledecem prozoru izaberi chat :Use chat for login/password :Authentication,odaberi zatim Login,upisi linux pasword,zatim login ime za konekciju,pasword za konekciju,zatim na 11520 idi ok.....odaberi zatim Tone,upisi tel broj sa koga se konektujes,i privedi polako proces do samog kraja Finish.....i to je to....
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2009
Poruka
16
linux mint 13
instalirao sam virtualbox 4.1.2
kada sam zavrsio windows xp ne prepoznaje usb u virtualboxu
dodao sam extension pack i to mi nije pomoglo,xp u virtualboxu i dalje ne prepoznaje usb flash...
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Jesi li dodao korisnika u vboxusers grupu?

Kod:
[COLOR=#ff0000]#[/COLOR]adduser korisničko-ime  vboxusers
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Ne razumijem. Dodaj korisnika u grupu vboxusers, restartuj računar(ili se izloguj, pa se opet prijavi), pokreni instalirani sistem, klikni desnim testerom miša na sliku USB-a u donjem desnom uglu prozora u kome je sistem pokrenut, izaberi USB uređaj.


(Klik za veću)
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Provjeri je li verzija extension pack-a ista kao i verzija VirtualBox-a, daj ispis od groups.
 
Natrag
Top