Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
417
Psujem, normalno kao i svi Balkanci. A za decu ne brinite to su napredne generacije, bice bolja od nas sigurno.:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
14.07.2010
Poruka
9
jako lepi saveti i lepo razmisljanje potpuno se slazem.

Dodato posle 12 Sati 28 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

jako lepi saveti i lepo razmisljanje potpuno se slazem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Ako dete pocne da upotrebljava psovke, treba ga jednostavno ignorisati i neobracati baznju na to. Jer smeh i odobravanje pojedinih odraslih da dete psuje samo daje deci podstrek u tome.

Kasnije kada krene u skolu psovke ce ponovo biti atraktivne e tada treba sesti sa detetom i razgovarati.
 
K

kljova

Imam dječaka predškolske dobi...Nikad nije psovao.Mislila sam uvik da dijete uči i čuje od roditelja,pa smo i ja i suprug na to jako pazili,ne psuejmo,a i bake i dide sam upozorila.I zaista ne psuje...

Al pojavija se drugi problem...Dok sam mislila da dica čuju od roditelja neke stvari,desilo mi se da mi dijete u trenutku kad sam ga kažnjavala oduzimajući mu igračku,povikao da će se ubiti....
Jednom je rekao da će se bacit kroz prozor...
Zanima me da li je to normalno kod djece .Znam da su prijetnje kod djece nerijetke,al ovake...
Ja i suprug nikad ništa nismo ni približno rekli da bi dijete od nas moglo čuti...

Inače je veliki emotivac...Ne fali mu pažnje ni roditeljske ljubavi ...Omiljen je u obitelji...
ZAšto je rekao tako nešto '??!!!!!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
jedna stvar,pamtiču to dok sam živ....naime katarina,sad ima 16godina,imala je 4,4ipo.....i odveo sam je u dom zdravlja na neku kontrolu....neznam dali se sećate onih konjića,lonova....ubaciš žeton....i dete se "ljulja"..imao sam krupnu paru,kao sad 1000 dinara.i Kaća me je"napala da se ljulja",a ja ništa sitno....sad da ne dužim,rekla mi je da sam KONJ,CICIJA....sad šta još,nije za sajt,a ja u zemlju,priđe mi jedna starija žena i reče "ma pusti je,sad će ona (misleći na njene godine) da se izražava,a ako joj braniš,biće još gora.......pa takve su reči izlazile iz njenih usta još godinu dana.....i kad je videla da je ne konstatujemo,ja i supruga.....prestala je,dobro sad,ko ne psuje.i ja odvalim nešto,čuju ovi mlađi.......ali NIKAD im nisam podviknuo da ZAČEPE.....čak i kad kuća puna gostiju......pre se oni izblamiraju kad ja nešto kažem........
 
Natrag
Top