Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Windows 7 je upitanju.Posle promene monitora,sa obicnog na LCD,samim tim i promenom rezolucije ekrana,nestale su sve deskop ikone!Nema nijedne,cak ni korpe za otpatke.U opciji "radna povrsina" stoji sve cekirano kao da su tamo ali ih jednostavno na deskopu nema.I sa CD-a kada nesto prebacim na deskop, deskop jednostavno to "proguta".O cemu se ovde radi?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
vjerovatno ti je ugasen explorer. Ne znam kako je u win 7 al slicno kao na xp, CTRL+ALT+DELETE, dobices task manager, klikni na karticu APPLICATIONS, u donjem uglu imas 3 dugmeta, klikni na NEW TASK, pa na BROWSE,pa idi na MY COMPUTER, LOCAL C i pronadji folder WINDOWS i tu nadji EXPLORER i klikni na OPEN... Probaj pa javi
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
...jesi probao... desktop - Arange Icons By - Show Desktop Icons
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ma da,cekirano je "prikazi deskop ikone" ali nema ih.Idem na "start",pa recimo na "racunar",desni klik i u padajucem meniju na "postavi na radnu povrsinu",windows cekira kao da je postavljeno a ustvari na deskopu nista.Svasta.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Otvoris TASK MENAGER (ctrl+alt+del)...Pronadji EXPLORER.EXE..Kliknes na njega zatim odes u desnom donjem uglu end proces,i kada ti izbaci upozorenje (YES ili NO) ides na yes...Zatim se ponovo vratis na applications prozorcic...U donjem desnom uglu gdje se nalaze END TASK SWITCH TO i NEW TASK,kliknes na NEW TASK...Zatim odes browse...
U browse mode-u sa lijeve strane imas DESKTOP,MY DOCUMENTS,MY NETWORK I MY RECENT DOCUMENTS,Tu odes na DESKTOP.Kada ti sa desne strane izbaci fajlove koje imas na desktopu odes na my computer (ne ovaj my compter sa lijeve strane nego na ovaj sa desne strane koji ti se pokaze kada otvoris desktop),desnim klikom na taj MY COMPUTER sa desne strane ides na EXPLORE...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
probaj promjeniti postavke monitora , mozda je ostao na 85Mz, imas tamo izgled i personalizacija, pa podesavanje rezolucije ekrana, pa imas tamo opciju vise opcija za postavke, i kad ti se otvori prozor u sredini imas opciju rjesavanje problema. pa probaj neka sedmica proba sama rijesiti problem.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Same su se vratile posle dva dana.Jedino sto mi je napunio deskop.Od svake ikone koja je bila napravio je po dve-tri precice,ili sam ja dok sam pokusavao da vratim ikone. Obrisao sam taj visak i evo sada je OK.Neznam u cemu je bio problem,same su nestale same su se vratile.Nije mu valjda potrebno dva dana da prepozna drugi monitor?!
 
Natrag
Top