Demoni i njihov uticaj na ljude

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja sam se krstio i nisam izrekao veru u Ellen White i njene spise, niti su me to pitali.
I to i ne pitaju
.

A ti lazi i dalje.

A tko je tebe uopće krstio? :) Možda je tebe neki "privatni pastor" krstio "u fušu". ;) Eeeeeee, to ti ne vrijedi. Izgleda da si ti zgriješio i protiv Duha Svetoga i protiv Ellen White, a to su ti dva grijeha u istom rangu. Auuuuu, dođi ti nama katolicima pa ću ja "nekakvu vezu" naći da te spasimo. Auuuuu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sabat je subota uvek bila.

Subota po bibliji traje od zalaska do zalska sunca.

Uskrs ne slavimo.
Samo si delimicno u pravu.
Subota nasa nije sto i Subota jevrejska.
Tacan je samo drugi deo gde si kazao da dan u Izraelu traje od veceri 18:00 do sledece veceri 18:00
Subota ili Sabat moze da predocava cak i celu godinu,ali procitaj ove stihove
BGT Leviticus 23:3 ἓξ ἡμέρας ποιήσεις ἔργα καὶ τῇ ἡμέρᾳ τῇ ἑβδόμῃ σάββατα ἀνάπαυσις κλητὴ ἁγία τῷ κυρίῳ πᾶν ἔργον οὐ ποιήσεις σάββατά ἐστιν τῷ κυρίῳ ἐν πάσῃ κατοικίᾳ ὑμῶν



WTT Leviticus 23:3 שֵׁ֣שֶׁת יָמִים֘ תֵּעָשֶׂ֣ה מְלָאכָה֒ וּבַיּ֣וֹם הַשְּׁבִיעִ֗י שַׁבַּ֤ת שַׁבָּתוֹן֙ מִקְרָא־קֹ֔דֶשׁ כָּל־מְלָאכָ֖ה לֹ֣א תַעֲשׂ֑וּ שַׁבָּ֥ת הִוא֙ לַֽיהוָ֔ה בְּכֹ֖ל מֽוֹשְׁבֹתֵיכֶֽם׃ פ



WTT Leviticus 25:4 וּבַשָּׁנָ֣ה הַשְּׁבִיעִ֗ת שַׁבַּ֤ת שַׁבָּתוֹן֙ יִהְיֶ֣ה לָאָ֔רֶץ שַׁבָּ֖ת לַיהוָ֑ה שָֽׂדְךָ֙ לֹ֣א תִזְרָ֔ע וְכַרְמְךָ֖ לֹ֥א תִזְמֹֽר׃

(Lev. 25:4 WTT)

CRO Leviticus 25:4 Ali sedme godine neka i zemlja uživa subotnji počinak, Jahvinu subotu: svoje njive ne zasijavaj niti obrezuj svoga vinograda. (Lev. 25:4 CRO)​
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvadio si iz konteksta.

Postoje sedmicne subote koje su simbol stvaranja, i postoje sedam godisnjih subota kao posebni praznici.

Vasa teologija se zasniva na vadjenju iz konteksta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Izvadio si iz konteksta.

Postoje sedmicne subote koje su simbol stvaranja, i postoje sedam godisnjih subota kao posebni praznici.

Vasa teologija se zasniva na vadjenju iz konteksta.
Pa hajde onda ti Dragi moj laodikejac prevedi ovaj jevrejski tekst na nas jezik
WTT Leviticus 25:4 וּבַשָּׁנָ֣ה הַשְּׁבִיעִ֗ת שַׁבַּ֤ת שַׁבָּתוֹן֙ יִהְיֶ֣ה לָאָ֔רֶץ שַׁבָּ֖ת לַיהוָ֑ה שָֽׂדְךָ֙ לֹ֣א תִזְרָ֔ע וְכַרְמְךָ֖ לֹ֥א תִזְמֹֽר׃
jel ti odgovara mozda DK prevod
3 Mojsijeva, glava 25
4 A sedma godina neka bude subota za odmor zemlji, subota Gospodnja; nemoj sejati u polju svom ni rezati vinograd svoj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To nema veze sa cetvrtom Bozjom zapovesti o suboti, vec je to oprosna godina, gde je Bog zapovedio da se prethodne godine zaseje za dve godine, a sedme da se ostavi sve neobrano za siromasne.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To nema veze sa cetvrtom Bozjom zapovesti o suboti, vec je to oprosna godina, gde je Bog zapovedio da se prethodne godine zaseje za dve godine, a sedme da se ostavi sve neobrano za siromasne.
Izgleda da ti pipadas onima koji cede krv komarcu,a gitas celu kamilu....
Rec Sabat se ovde koristi za celu godinu koja ima cak 365 dana Sabatnih,a tebi je to nista....
Rec Sabat nije uvek subota,ali eto ti bato proveri ako ne verujes.
3 Mojsijeva, glava 25
4 A sedma godina neka bude subota za odmor zemlji, subota Gospodnja; nemoj sejati u polju svom ni rezati vinograd svoj.
Ili mislis da Jehova Bog laze???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mesas pojmove kao izgovor.

Bog je dao subotu kao cetvrtu zapovest kao secanje na stvaranje kada je zavrsio stvaralacko delo.

Sve ostalo je deo obrednog zakona.
 
Natrag
Top