"Del Boj" piše memoare

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Del Boj" piše memoare

B92



Ser Dejvid Džejson potpisao je ugovor o objavljivanju memoara nakon skoro pola veka provedenih u svetu zabave.


1978750704506c72d105c8c016767544_640x384.jpg


Izdavačka kuća „Random House” polaže velike nade u autobiografiju ovog 72-godišnjaka i misli da će biti siguran bestseler kada se pojavi u knjižarama krajem 2014.

Glumac je postao jedna od najomiljenijih TV figura zahvaljujući popularnim serijama „Only Fools And Horses” (Mučke) i „A Touch of Frost”.

Karijeru je započeo 1964. kao Bert Bredšo u sapunici „Crossroads”. Tri godine kasnije igrao je uz buduće montipajtonovce Erika Ajdla, Terija Džounsa i Majkla Pejlina u „Do Not Adjust Your Set”. Počev od 1981. snimio je devet sezona „Mućki" a serija „A Touch of Frost” emitovala se od 1992. do 2010.

Glumac je 18 godina bio u vezi sa velškom koleginicom Mifani Talog, sve dok nije preminula 1995. od raka dojke.

2001. Džejsonova 41-godišnja devojka Gil Hinčklif rodila mu je prvo dete Sofi Mej kada mu je bila 61 godina. Gil i Džejson venčali su se novembra 2005. i danas žive u Bakingemšajeru.

„Oduševljen sam što sam promanašao izdavačku kuću koja deli moju ambiciju za objavljinvanjem autobiograije. 'Random House' je pokazao istinski entuzijazam za ovaj projekat od prvog dana i jedva čekam da počnem sa pisanjem.

Tokom psslednjih 50 godina imao sam sreću da radim sa nekim od najboljih glumaca i scenarista na svetu. Ova knjiga će biti prililika da podelim putovanje kroz svoj život i karijeru sa ljudima koji su bili najdarežljiviji u svojoj podršci i dobroti - divnom britanskom publikom”, kazao je ser Dejvid.

„Poput miliona Britanaca i ja sam odrastao gledajući i slušajući Dejvidove likove, smejući se i plačući uz njih - od Del Boja do inspektora Džeka Frosta njegov opus je neprevaziđen i ja sam zaista počastvovan što ću objaviti memoare koji će bez sumnje postati zlatni kao i sve drugo što je dodirnuo”, kazao je Ben Dun, direktor izdavačke kuće.

Verzija sa tvrdim povezom biće objavljena na jesen 2014, a sa mekanim godinu dana kasnije.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top