Deinstalacija Linuxa

Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Sve lepo objasnjeno, ali me interesuje upustvo za dinstaliranje linuksa. Posto imam dva OS, ubuntu 8 i XP, kako da deinstaliram ubuntu a da ne moram da formatiram particije na kojima je, jer ako to ucinim kod paljenja kompa, on mi daje da nema GRUB i nataju problemi, jer mi je Ubuntu bio prvi kod startovanja. Ima li nacina da se to elegantno izvede bez tih zavrzlama kakvih je pun net a svode se na to udri format c i fdisk i mbr.
 
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
2
evo ovako-pre bilo kakvih instalacija trebalo je da informises koji sistem prvo da instaliras-ako je sada vec takva situacija kao kod tebe prvo instaliraj EasyBoot Cd 2.02.Posle toga obrisi Linux-Napomena:i pored toga ces imati boot meni da odaberes koji sistem hoces da podignes-naravno Linux vise neces imati u boot opcijama-ja ovo nisam probao ali bi trebalo da radi-ako nista-format disc-instalacija XP-a
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Iskreno, ja sam to rešio tako što sam odradio formatiranje particija gde je Linuks, obrisao ga, podesio da mi se XP pojavi kao sistem koji se prvi podiže, ali mi je bio problem jer mi je stalno davao informaciju da ne može da nadje GRUB te se gasio. Ono što me interesuje ima li neki način da se Linuks instalacija elegantnije ukloni, bez tolikih petljancija i čačkanja sa formatiranjem i prepodešavanjem.
Inače, bio sam zadovoljan sa Ubuntu 8 koji se instalira u okviru XP-a, te se sa njim čačka kao sa normalnom instalacijom samo se dinstalira kao svaka klasična instalacija bilo kog programa u XP (kontrol panel i udri deinstalaciju).
Ali, kod nekih drugih distribucija to ne može tako. I čitajući po forumima svi idu na to kako se instalira (što nije problem jer on via facti sve sam odradi) ali niko da objasni kako ga ukloniti bez posledica.
 
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
2
pazi instalacija OS na HDD je malo slozeniji proces-to nije kao kod nekih foltera pa desni klik_delate.Ovo sto ti hoces da uradis je malo slozenije nego sto ti mislis-okacitu ti deinstalaciju Linuxa-opet napominjem da ovo nisam radio-na tebi je da probas-eksperimentises pa ces verovatno doci do tviojih zeljenh rezultata,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Nije problem. Imam dva kompa i po tom pitanju sam suicidno nastrojen: jedan mi služi za rad i njega ne diram, a drugi mi je za iživljavanje, proveru programa, antivirusa i OS. Prosto, ovaj drugi je zamorac...
 
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
2
ajde prvo Alesile D. napisi mi generalije-sta hoces da instaliras-koliki ti kapacitet HDD itd.Ovo uputstvo sto cu ti obrazloziti znaci da moras sve da brises sa postojeceg harda jer nisam nasao resenje da obrises Linux-da obrises grub menu i da ti se prilikom bootovanja podize XP-ako hoces ovo uputstvo javi pa cu ti ga detaljno obrazloziti.pozz
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Dell inspiration 3000, 3ghz 150 giga, Fedora 14.
Mada, to sa brisanjem svega sam već savladao. Ali daj, da vidim. Pozz.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Probaj da iz wina jednostavno obrises particiju na kojoj je linux i od nje ako oces napravis winovu.Zatim uz pomoc instalacijskog diska od windowsa popravis xp-ov mbr(u recovery console kucas fix mbr i fixboot i izadjes upisujuci exit)
Linuxovu particiju mozes obrisati iz Disk Managementa.
 
Natrag
Top