Dečji biseri (Olovka piše srcem, Kako raste pamet, Kefalica...)

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Sve ribe nose jaja, a ruske čak i kavijar: Dečiji biseri koji će vam ulepšati dan!

NAOMRsH.jpg


Verovatno ste do sada već gledali emisiju "Kefalica", ili čitali legendardnu knjigu "Olovka piše srcem". Ako jeste, već znate šta vas očekuje u nastavku, a ukoliko niste pogledajte kako razmišljaju mlade pametne glavice.

- Više volim maminu sestru nego svoju. Mamina sestra mi je tetka, a moja mi nije ništa!

- Mama, da li je tebi žao što si debela?

- Moja mama ima bebu u stomaku, ali ne znam kako ju je progutala.

- Na mame se ne galami, one su korisne.

- Kada se dvoje zaljubljenih prvi put poljube, odmah se obore i neće da ustaju najmanje sat vremena, a i više.

- Poluostrvo je ostrvo koje još nije do kraja napravljeno.

- Baka je debela zato što je puna ljubavi.

- Ja bih tako rado imala još jednog brata, ali moja mama koristi tampone.

- Što je čovek stariji, njegovi zubi su sve skuplji.

- Kada se prdne, onda guza zeva.

- Devojčice ne mogu stojeći da piške zato što nemaju za šta da se drže.

- Kada baku bole zubi, ona njih jednostavno ostavi u čaši.

- Jednom sam bila tako bolesna i imala sam 40 kila temperature.

- Ja nemam više baku, nju su posadili na groblju.

- Moraju li mame takođe da jedu travu da bi im iz grudi teklo mleko?

- Šta je tuka? Tuka je kada te neko tuče!

- Kako se zove mladunče konja? Znam! Konjanik!

- Na Marsu ima života. Ali to je samo hipotenuza.

- Izraelci su napravili zlatno tele jer nisu imali dovoljno zlata za zlatnu kravu.

- Švajcarske krave koriste se pretežno za pravljenje čokolade.

- Stanovnici Sardinije zovu se Sardine.

- Da bi se bila dobra medicinska sestra, mora biti potpuno sterilna.

- Lekari kažu da su smrtonosne bolesti najgore.

- Kad se moj mlađi brat rodio morali su ga staviti u akumulator.

- Leptir je insekat iz porodice helikoptera.

- Najkorisnija životinja je svinja. Od nje možemo da upotrebimo sve, meso od spreda i pozadi, kožu za cipele, čekinje za četke i ime za psovanje!

- Zoološki vrt je super stvar. Tamo možemo da vidimo i životinje koje ne postoje.

- Nisam kršten, ali sam zato vakcinisan.

- Životno osiguranje je novac koji dobije onaj koji preživi smrtni slučaj.

- Razlika između sela i grada je ta što je trava na selu iz jednog dela, a u gradu je isprekidana.

- Ne znam koliko imam godina, to se stalno menja.

- Veoma sam se uplašio kad se mama razbolela. Pomislio sam da će nam tata kuvati.

- Svi psi vole vodu. Neki čak toliko da u njoj i žive. To su morski psi.

- Akvarijum je malo stakleno more gde žive domaće ribe.

- Alimentacija je plata za decu kada im se tata odseli.

- Usvajanje je mnogo bolja mogućnost od rađanja. Tako roditelji mogu sami da izaberu dete i ne moraju da prihvate baš onoga koga su dobili.

- Papa živi u Vakumu.

- Sve ribe nose jaja, a ruske čak i kavijar.

- Krave ne smeju da brzo trče da ne bi prosule mleko.

- Kod nas muškarci mogu da se ožene samo sa jednom ženom. To se zove monotonija.

- Krug je okrugao kvadrat.

- Brat i ja smo danas pojeli celu teglu marmelade. Večeras ćemo dobiti ili proliv ili batine!

- Kada se mama i tata zaključaju u spavaću sobu, ja narednih sat vremena mogu da radim šta hoću. Što ja volim taj seks!

- Ne razumem zašto se mama toliko ljuti što smo razbili vazu. Ionako je bila stara i kineska, a ne naša!

- Moja sestra je opet položila razred sa odličnim uspehom, sve same petice. Ona to meni namerno radi!

- Baka nam je otišla na onaj svet. Sad i mi imamo nekog u inostranstvu!

Izvor: Stil.kurir.rs
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ne spada u istu grupu, malo je starija, ali me podsetila na ove klince, pa sam morala da podelim sa vama. Mali genije! :D

IDf7S75.jpg
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ovo pismo malog Zemunca će vas nasmejati: Kako sam proveo letnji raspust!

2ibhqv5.jpg


Pošto sam vam svašta rekao o mojim roditeljima, očekujem debele batine za to kad oni saznaju za ovaj pismeni zadatak
Iz tajnih izvora smo dobili pismeni zadatak, (Kako sam proveo letnji raspust), koji je, malo je reći, neverovatan.

Ovaj osnovac se razlikuje od druge dece po mnogo čemu, na prvom mestu iskrenošću, ali, svakako nas je nasmejao do suza s obzirom da ima samo 12 godina.

Pismeni zadatak vam prenosimo u celosti:

„Kako sam proveo letnji raspust

Bio je mesec Jul, vruć kao kifla od Mileta pekara iz one raspale socijalne radnje na uglu. Ćale me je probudio veoma rano, negde oko 7 sati, ovim rečima:

„Ustaj konju mali, nisam ti ja mama.“

Tako je mene tata budio svaki dan. Uopšte ne znam zašto misli da ja mislim da mi je on mama kad ja imam i mamu posebno. Da vam nastavim priču jer sam nestrpljiv i smara me ovo što sad u školi moram da sedim i pišem ove stvari, a do pre neki dan sam ih doživljavao i da vam pravo kažem, uopšte mi se nije dolazilo u školu.

Ja kad porastem biću nešto drugo… Ugledaću se na tatu koji nije baš u dobrim odnosima sa zakonom ali ništa mu ne fali, ima džipa pa se sve komšinice lože na njega, a da vam kažem, nije uopšte lep.

Mislim da je sve to zbog džipa. Džip je crvene boje što se meni ne dopada ali tata kaže da je mama birala boju i htela je da bude neka romantična nijansa. Ja koliko znam, moja mama uopšte nije romantična. Naprotiv, vrlo je gruba i besna osoba.

Često me bije po glavi onako da me boli, a neretko oštemuje i tatu koji ne sme da joj vrati. Stalno mu preti kako će da mu digne u vazduh džipa ako nastavi da gleda jednu mladu komšinicu, a preti mu i da u podrumu već ima neki dinamit i da samo čeka da joj prekipi.

Moja mama ima tešku ruku, kako to tata ume da kaže. Nije ni njemu svejedno kada mu lupi šljagu, a mama to naziva ljubav. Zamislite tek kako mene onda boli. Jednom me ošašavila levom rukom da mi je uvo zujalo 6 sati. Mislio sam da čujem neke komarce kako lete oko moje glave. Tu šljagu sam dobio jer sam pojeo pola kile pirinča jer me je drug Marko ubedio da od toga raste piša, ali sve što je poraslo je bila moja glava.

Neću više nikad da jedem pirinač. To je za Kineze. Neka njih boli glava. Zaboravio sam i koja je bila tema, a pošto sam vam svašta rekao o mojim roditeljima, očekujem debele batine za to kad oni saznaju za ovaj pismeni zadatak. Molim vas nemojte da mi date keca jer ću onda da dobijem duple batine.

(Besnopile)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
PITALI SU KLINCE ZAŠTO JE BOG STVORIO MAME: Njihovi odgovori će vas ODUŠEVITI

Pitali su decu zašto je Bog stvorio mamu, a njihovi odgovori su fantastični

2aetk51.jpg


Fenomenalni dečiji odgovori na pitanje zašto je Bog stvorio mamu:

1. Ona jedina zna gde se nalazi selotejp.

2. Uglavnom da čisti našu kuću.

3. Da nam pomogne da izađemo od tamo gde smo se rađali.

Kako je Bog stvorio mamu?

1. Koristio je prašinu, baš kao svi mi.

2. Magijom plus super snagom i sa puno mešanja.

3. Bog je stvorio moju mamu sasvim jednako kao mene. Samo je koristio veće delove.

Od kojih sastojaka su napravljene mame?

1. Bog je napravio mame od oblaka i anđeoske kose i svega lepog na svetu, sa samo mrvicom zloće.

2. One su morale početi od kostiju muškarca. Onda valjda zato rade puno špage, mislim.

Zašto ti je Bog dao bas tvoju mamu, a ne neku drugu?

1. Jer smo u rodu.

2. Bog je znao da me ona jako voli, više nego što bi me druga mama volela.

Kakva je tvoja mama bila kao devojčica?

1. Moja mama je uvek bila moja mama i ništa drugo.

2. Ne znam, jer nisam bila tamo, ali rekla bih da je bila prava šefovica.

3. Rekli su da je nekada bila jako dobra.

Što je mama morala znati o tati pre nego što su se venčali?

1. Njegovo prezime.

2. Morala je znati njegovu prošlost. Kao, je li lopov? Jel se napije od piva?

3. Koliko zaradi platu? Jel se drogira i da li hoće da joj pomogne u kućnim poslovima?

Zašto se tvoja mama udala za tvoga tatu?

1. Moj tata kuva najbolje špagete na svetu. A mama voli puno da jede.

2. Postala je prestara da bi uradila bilo šta drugo s njim.

3. Moja baka kaže da tada mama nije imala kapu za razmišljanje na glavi.

Ko je šef u tvojoj kući?

1. Mama ne želi da bude šef, ali mora, jer tata je tako blesav.

2. Mama. Možeš to zaključiti po inspekciji sobe. Ona vidi stvari ispod kreveta.

3. Mislim da je mama, ali samo zato što ona mora da uradi mnogo toga više nego tata.

Koja je razlika između mame i tate?

1. Mame rade i na poslu i kod kuće, a tate rade samo na poslu.

2. Mame znaju kako da razgovaraju sa učiteljicom, a da je ne isprepadaju.

3. Tate su visoki i jaki, ali mame imaju pravu snagu, jer nju moraš pitati ako želiš da prespavaš kod drugarice.

4. Mame imaju magiju, one čine da se osećaš bolje bez lekova.

Šta tvoja mama radi u slobodno vreme?

1. Mame nemaju slobodno vreme.

2. Kad to čuje, onda plaća račune ceo dan.

Kad bi mogli da promenite jednu stvar na svojoj mami, šta bi to bilo?

1. Ima neku čudnu ideju da stalno treba da spremam svoju sobu. Rešio bih se toga.

2. Učinila bih moju mamu pametnijom. Tada bi znala da je sve skrivila moja seka, a ne ja.

3. Volela bih da se reši onih nevidljivih očiju za koje kaže da ih ima na leđima.

Izvor: Zelenaucionica.com
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ako stanete na bombu, doživećete smrt: Dečiji biseri od kojih ćete suzu pustiti

Pored svečanih sala, vitezovi su imali i čarobne ženske odaje.

290u52u.jpg


Građani starog Egipta zvali su se Mumije.

Cezar je napravio gomilu i svi su kraj nje stajali mirno.

Grof Cepelin je bio prvi koji je plovio u raznim smerovima.

Pašnjak se nalazi visoko u brdima. Tamo su pastir i pastirica. U proleće su izlazili, u jesen su se zatvarali.

Mesopotamija se nalazi na ušću Tigra i Leoparda.

Snaga vode je toliko velika da je ni najjači čovek ne može sam zadržati.

Išli smo u zoo vrt. Tamo je bio majmun u kavezu. I moj otac je bio tu.

Ako stanete na bombu, doživećete smrt.

Sa jakim i velikim mlazom vatrogasci su predali svoju vodu.

Mokraća je tečnost specifičnog mirisa i ukusa.

Mama mi je poklonila kasicu prasicu. Pozadi je imala otvor za papirni, a napred jedan za metalni novac.

Tamo gde su sada ruševine nekada su stajale ponosite dvorske gospođice i čekale na svoje vitezove bez odeće.

U kom vremenu je skijao se? U zimskom.

Zagađen vazduh udišu ljudi i ostala stoka.

Alge se razmnožavaju bolno i bezbolno.

Moj deda je legao zdrav, spavao zdrav i probudio se mrtav.

On mu je odrubio rusu glavu i prikovao kopljem za vrata, ali se u tekstu nigde ne navodi da je on mrtav.

Ovaj mitraljez služi kao razređivač za ljude.

Grad na D? Dedinje.

Staroegipatska umetnost imala je za cilj da obezbedi miran i prijatan zagrobni život.

I, šta je krtica, biljojed ili mesojed? Krtica je baštojed.

Cezar je želeo državu stalinističkog tipa.

Hera je bila ljubomorna, jer ju je Zevs varao sa celim nebeskim svodom.

(En Joy / besnopile.rs)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Sin je donio kontrolni roditeljima, a oni pali od smijeha: Evo kako je opisao životinju

npffnn.jpg


Dječji odgovori su najčešće veoma iskreni i veoma smiješni.

Jedan tata je na Tviteru objavio fotografiju kontrolnog zadatka i rkešenje koje je napisao njegov sin.

Doneo sin kontrolni. Čitam i zamalo se ne udavih“, napisao je otac na Tviteru.

Naime, zadatak je bio da se napiše ime životinje na ilustraciji i da se opiše. Dječak je znao da je na ilustraciji krava, ali na pitanje – Opiši je kako izgleda, on je odgovorio – kao bik.

(Buka.com)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Šta sve klinci pitaju?

U anketi su učestvovali korisnici društvene mreže Redit, pišući o neobičnim dečjim pitanjima

iylai1.jpg


TATA, zašto sam desnoruk? Pitanje koje je mališan postavio zbunilo je oca, Bakija O Haru i ostavilo ga zatečenog nekoliko minuta. Razmišljajući o tome šta se sve vrzma u glavama njegovog i drugih mališana, odlučio je da napravi anketu u kojoj su učestvovali korisnici društvene mreže Redit, pišući o neobičnim dečjim pitanjima.

* Hej tata, da li bi obrijana gorila izgledala kao jako ružna beba ili bi i dalje ličila na gorilu?

* Ako otvorimo prozor kada je unutra hladno, a napolju toplo, da li topao vazduh ulazi unutra ili hladan vazduh izlazi napolje?

* Kako se zove prostor između "iglica" na češlju?

* Odakle dolaze misli?

* Da li dinosaurusi imaju grudi?

* Zašto imam par očiju ako vidim samo jednu stvar?

* Kako si se ti, mama, osećala poslednjeg dana kada si bila dete?

(Novosti)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
- Šta je to odgovornost?

- Odgovornost je kad odgovaraš druga da ne uči i nagovaraš ga da se igra! :D
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978

MOJ TATA JE HEROJ JER JE UPRAVO SPASAO MAMU DA NE ODE NA NEBO! Urnebesno pismo dečaka (8) koji je roditelje zatekao na gomili!

Dečak je zbog svoje iskrenosti dobio najnižu ocenu

Kada biste ovu priču čuli od nekog, sigurno biste pomislili da je vic, ali očito nije tako.

Pismeni sastav osmogodišnjeg dečaka sa engleskog govornog područja postao je pravi viral na društvenim mrežama.

Zadatak na temu "Moj tata je heroj" ovog dečaka glasi ovako:

393197_pismeni-sastav_ls.jpg


- Moj tata je heroj zato što je spasao moju mamu da ne ode na nebo. Moja mama bi umrla da moj tata nije bio toliko hrabar. To se dogodilo prošle nedelje. Čuo sam mamu kako viče u sobi "O, Bože, dolazim, o, Bože, dolazim". Ja sam se toliko uplašio jer nisam želeo da moja mama umre, pa sam utrčao u sobu svojih roditelja. Noge moje mame bile su podignute uvis. Bog je pokušavao da je uzme sebi, a tata je bio na njoj i zadržavao ju je. On je to radio sve dok je Bog nije ostavio.

Dečak je zbog svoje iskrenosti dobio najnižu ocenu, a komentar nastavnika ili nastavnice na ovaj pismeni sastav bio je da mora da razgovara s njegovim roditeljima.

Roditelji, budite obazriviji jer nikad ne znate kad možete probuditi dete baš onda kad ne treba.

(Espreso.co.rs)
 
Natrag
Top