Dečji biseri (Olovka piše srcem, Kako raste pamet, Kefalica...)

Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
19
-Tata, što je ova kajsija vezana
-Duvao je vetar pa je polomio drvo i sad sam ga vezao da zarasti. I nastavljam "mudro" - to njega boli, visiš kako plače i pokazujem na smolu koja cuti iz drveta
-Taataa, to nije suza. To je "kimelj" (krmelj)
(Aleksa, 3.5godine)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Dečiji "biseri" iz emisije "Kefalica"

Sada već legendarna emisija "Kefalica" donosi nam razne zanimljive izjave klinaca. Podsetimo se nekih od njih.

k29p5iis0nqrbh7p2.jpg


Za koga kazemo da je zvezda?
-za nekoga ko peva baš fantasticno. Neko peva R`N`R, a neko peva fantastično
-za Sašu Matića

Šta je ljubav?
-to je ono kad se u nekog zaljubiš pa se ljubite, a srce ti drnda

-Šta je to politika?
-Ima nekoliko vrsta. Jedna su neke novine pa se čitaju, a druga je kao kolač.
-Kolač?
-Da, to meni moja mama ponekad daje. Unutra ima čokolada, a ponekad i spolja ima čokolada.
-A ko su političari?
-To su ljudi koji prave politanke.

Reklame?

-one služe da ides da piškiš ako ti se piški

Venčanje?

-to je kad nađeš momka da se oženiš, ali prvo moraš kao moja tetka da ga varaš

Bankomat?
-to je covek koji radi u banci


Šta je ambasada?
Ambasada je mesto gde žive Kinezi.

Šta je karijera?
-to je kad odeš tamo gde su filmske zvezde, pa onda gledaš karijeru.
-to je kad radiš nešto, rešavaš neki zadatak... i onda kad ga završiš, kažeš: gotova karijera!

- Kod nas svako ima svoju sobu. Samo tata nema, on mora da spava kod mame.

- Krave ne smeju brzo da trče, da ne bi prosule mleko.

- Breskva je kao jabuka sa tepihom.

- Riblji štapići su već dugo mrtvi i ne mogu više da plivaju.

- Zemlja se okreće 365 dana svake godine. Zato treba svake godine jedan dan više, pa se to obračuna u februaru. Zašto je to tako, ne znam. Možda zato što je u februaru uvek jako hladno i to ide malo tvrđe.

- Moja sestra je jako bolesna. Svakog dana pojede po jednu pilulu. To krije od mame i tate, da se oni ne bi previše uplašili.

- Zoološki vrt je super. Tamo možemo da vidimo životinje koje i ne postoje.

Kako se zove čovek koji je na vlasti?
Paaaa... Lopov! Ne znam kako se stvarno zove, kako mu je ime, ali se zove LOPOV

Kakav treba da bude neko da bi se zaljubili?
-Da ima zlatan zub i onu, frajersku kosu.

Kad prestaje ljubav?
-Kad ti ispadne zlatan zub, pa ti izraste običan, beli, i onda te niko više ne voli i onda sve žene beže od tebe. I nemaš frajersku kosu.

Izvor: Nadlanu.com
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Dečji „biseri“ o braku

Muško-ženski odnosi deci izgledaju mnogo jednostavnije nego odraslima. Zato nije zgoreg da čujete šta mališani mlađi od deset godina imaju da kažu o braku i kako oni doživljavaju te odnose

1_zps5d423283.jpg


Muško-ženski odnosi često zadaju glavobolju odraslima, a ponekad nam ni ceo život nije dovoljan da bismo shvatili suštinu. Deci, s druge strane, sve izgleda veoma jednostavno. Evo šta su mališani od pet do 10 godina rekli o braku.


* Morate da se oženite sa onim koga poljubite. To je pravilo.

* Najbolje vreme za brak je kada imate 23 godine. Do tada imate celu večnost da upoznate osobu.

* Za devojčice je bolje da budu singl, ali dečaci moraju da se ožene jer im treba neko da čisti za njima.

* Da bi brak uspeo, morate ženi da govorite da je lepa čak i kad izgleda kao kamion.

* Ženu biraš po tome da li voli isto što i ti. Ako ti voliš sport, mora i ona da ga voli. I treba da voli da donosi čips i pivo.

* Kad završim sa vrtićem, naći ću ženu.

* Niko ne odlučuje sa kim će se venčati. Bog to odredi mnogo pre nego što odrastemo, a mi tek na kraju saznamo sa kim smo zaglavili.

* Ne znam da li je bolje biti sam ili u braku. Ali, znam da nikad neću imati seks sa ženom.

* Svet ne bi mogao da funkcioniše bez braka. Kako biste ljudima objasnili odakle su došla sva ta deca?

* Brak je dosadan, ali veze su zanimljive. Da biste nekoga upoznali, morate prvo da se zabavljate. A čak i dečaci umeju da kažu nešto pametno ako ih slušate dovoljno dugo.

(Večernje novosti)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Šta je to ljubav?

Pitajte decu: šta je to ljubav? Od njih ćete dobiti zanimljive, duhovite i mudre odgovore. Evo do kakvih je saznanja došla grupa istraživača, koja je ispitivala mališane od četiri do osam godina.

1_zps137200c0.jpg


- Kada moja baka više nije mogla da se naginje i lakira nokte na nogama, moj deda je to radio umesto nje. Čak i kada je dobio artritis nije prestao. To je ljubav!

- Ljubav je kada mama vidi tatu u kupatilu i ne misli da je to ružan prizor.

- To je kad ideš negde da jedeš i daješ nekome veći deo prženih krompirića.

- Kada te neko voli, on na poseban način kaže tvoje ime. I ti znaš da je tvoje ime sigurno jer se nalazi u njegovim ustima.

- Ljubav - to je kada se smeješ čak i kada si umoran.

- To je kada moja mama kuva kafu tati pa otpije gutljaj pre nego što mu da šoljicu, da se uveri da je kafa dobra.

- Kada voliš nekoga, tvoje trepavice se sve vreme spuštaju i podižu, gore-dole, a ispod njih vidiš samo svetle zvezde.

- Ako ne voliš ni u kom slučaju ne smeš da govoriš "volim te". Ali ako voliš, onda to moraš stalno da ponavljaš jer ljudi zaboravljaju.

Izvor: Novosti
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Zašto imamo par očiju kada vidim samo jednu stvar, pitalo je jedno dete. Evo i drugih zanimljivih dečijih pitanja

Društvena mreža Reddit otkrila je neke od najzabavnijih i najslađih pitanja koja su deca postavila svojim roditeljima

Msfgw7p.jpg


1. Enjoir3
Ja se lično ne sećam, ali me moj otac redovno podseća na to. Vozili smo se kolima, a ja sam imao oko 7,8 godina. Stali smo na crveno svetlo i odjednom ja sam ga pitao:"Hej tata, da li bi obrijana gorila izgledala kao jako ružna beba ili bi idalje ličila na gorilu?" On se još uvek smeje zbog toga.

2. a_born07
Ovo dete je imalo oko 6 godina: "Ako otvorimo prozor kad je unutra hladno, a napolju toplo, da li topao vazduh ulazi unutra ili hladan vazduh izlazi napolje?"

3. siriusgrey
Kako se zove prostor između "iglica" na češlju?

4. shrevid
"Odakle dolaze misli?"Nisam imao odgovor.

5. zynna-lynn
Ja učim decu da plivaju. Moje omiljeno pitanje je bilo "kad ćemo naučiti da dišemo pod vodom?"

6. misssmeg
Prošlog Božića, moja tetka je spakovala rođaki od 3 godine, poklon i to u 3 sloja ukrasnog papira da je nervira. Nakon što je otpakovala dva sloja, pogledaje je tetku i pitala: "Da li je ovo stvarno bilo neophodno?"

7.TheOpus
Kada je moja baka saopštila porodici da će se opet udati (10 godina nakon smrti supruga), moj rođak, koji ima 5 godina, pitao je zašto. Ona mu je odgovorila da joj se zaista dopada budući deka i da on razgovara sa njom i ne oseća se usamljenom sa njim. Onda je on upitao, "A zašto jednostavno ne kupiš papagaja?"

8. LittleBitTX
"Šta je ono? Da li je ovo jutro kada se budimo? Šta je planeta?" Sve to je pitao odjednom, a onda je otrčao da glumi super heroja.

9. BrighTide
Čuvala sam nekoliko dece koja su u osnovnoj školi i jedan 10 - godišnjak me je pitao iz čista mira: "Da li dinosaurusi imaju grudi?"

10. ArcticZen
Moj mali brat me je jednom pitao "zašto imam par očiju ako vidim samo jednu stvar?" sada je lako da mu objasnim, ali bilo je to prilično impresivno pitanje za dete od 4 godine.

11. Lareine
Usred večere, bez ikakve najave ni konteksta: "Kako si se ti osećala poslednjeg dana kada si bila dete?"

12. Flalaski
Kolači se peku u rerni, a moje trogodišnje dete pita: "Da li se kolači loaduju?"

Izvor: Huggington post, Kurir.rs
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Nemate vi pojma šta je romantika! Ovako se pišu ljubavna pisma

1. Ovaj dečak je upoznao svoju najbolju prijateljicu Saru tako što ju je šutnuo u lice, a nakon toga joj se izvinio.

TUuYteR.jpg


2. „Draga Aleksis, želim da te obavestim da mi se dopadaš. Nemoj da se smeješ jer sam sasvim ozbiljan. Iskreno, Rajan”

YpYWuzq.jpg


3. „Volim te, a pošto mislim da me ne razumeš, nacrtala sam ti i crtež da ti bolje objasnim”

t0CceuX.jpg


4. „Draga Vendi, znam da je ovo čudno, ali mnogo mi se dopadaš. Nisam hteo da ti to kažem u lice, jer bi me udarila, kao što si to učinila prošli put. Kupio sam ti nešto i nadam se da će ti se dopasti. Ako bi me zavolela, ja bih brinuo o tebi. Ako već imaš dečka, onda nema veze. Neću biti tužan. Kupio bih ti i 100 pari cipela! Nadam se da ćeš lepo provesti ovaj Dan zaljubljenih. Džulijan.”

RJlxTUz.jpg


5. „Dejvide, zaista mnogo želim da izađem sa tobom. Šeril i Sindi su ljute na mene, pa su ti zbog toga rekle da mi se ne dopadaš. Da li ipak želiš da izađemo? Zaokruži DA ili NE. Inače, mnogo mi se dopada Hershey's Kisses (čokoladice). Beki i ja smo te posmatrale kako igraš košarku i mislim da ti zaista dobro ide. I meni košarka ide od ruke, ali se uglavnom šetam sa drugaricama. Tvoja Keti. P.S. Nadam se da ti se dopadam.”

rBj6YrP.jpg


6. „Volim te celom svojom zadnjicom. Rekao bih srcem, ali zadnjica je veća”

y3CYPat.jpg


7. „Ljuta sam na tebe i neću da pričam sa tobom ni danas, ni sutra. P.S. Još uvek te volim”

KSX9hJK.jpg


8. „Ti si spoj bakra i telura i zato si CuTe (slatka)”

SLvNDYW.jpg


9. „Srećan Dan zaljubljenih, nadam se da ćeš ga provesti lepo. Volim i ja tebe, ali ne možemo biti dečko i devojka, jer mi mama neće dozvoliti. Ipak, možemo da budemo drugari. ”

VfBdEoL.jpg


10. „Draga moja, ugodiću ti najboljim kobasicama i kolačima. Znaš na šta mislim. P.S. Moje ime je Zejn. Anonimni”

iajDfG4.jpg


11. „Da li si zaista spreman da budeš kraj mene dok plačem, ili kad sam ljuta i da radimo stavari koje ne mogu da radim ni sa kim osim sa tobom? (Odgovor) Da, spreman sam, osim ako ne jedem prženu piletinu. (Pitanje) Da li to znači da je piletina važnija od mene? (Odgovor) Samo pržena piletina, i to isključivo kada sam jako gladan. Pored toga, ti si mi najvažnija na svetu.”

VkXZZmd.jpg


12. „Draga princezo, izvini što ti nisam dao da spavaš. Volim te! Volim te! Volim te! Volim te! Mnogo, mnogo, mnogo, mnogo, mnogo, mnogo, mnogo, mnogo. Princezo, princezo, princezo, princezo, princezo, princezo, princezo, princezo. Predivna devojčice, predivna devojčice, predivna devojčice, predivna devojčice, Ljutiću, ljutiću, ljutiću, ljutiću, ljutiću, ljutiću, ljutiću. Volim te, volim te, volim te, volim te, volim te, volim te!”

bK5segY.jpg


13. „Svoj drugi Dan zaljubljenih u životu posvećujem gospođici Džonson. Ona je najbolja učiteljica na svetu!”

VVLjwS4.jpg


14. Da li me voliš, zaokruži DA ili NE (Odgovor) Ne znam, ne poznajem sebe dovoljno. A i pod velikim sam stresom u poslednje vreme, pa ne bih mogla da ti odgovorim na pitanje. P.S. Niko ne poznaje sebe dok ne napuni 18 godina.”

ZT3WuNL.jpg


15. „Dragi Nikolse, mislim da mi se dopadaš. Tvoja Marina”

S9fnnQm.jpg


Izvor: Blic Žena
 
Natrag
Top