Debele macke

Član
Učlanjen(a)
08.08.2010
Poruka
159
fat_cat_4.jpg


fat_cat_3.jpg


fat-cat.jpeg


demir.gif
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.11.2010
Poruka
5
Ja bih crkla od srece da mogu moju macku da ugojim kao Garfilda... Ali nece da jede
1304.gif


То би било страховито погрешно. Кад-тад мачка ће да се разболи, камо среће да није тако, али тако је. Када се разболи, по правилу престаје да једе. Када престане да једе, почне разградња масних резерви. Нажалост, мачји метаболизам је крајње неприлагођен нечем таквом (сетимо се: у природи нема дебелих мачака, са масним залихама). У том случају, масноћа се акумулира у ћелијама мачкине јетре (хепатички липидозис, илити масна јетра). Хепатички липидозис, сам по себи, доводи до потпуног губитка апетита и то је обично крај. Зато никада немојте да угојите мачку, ако је имало волите. Наше, кућне мачке, су већ довољно угојене, више него што је и једна мачка у природи.
 
Učlanjen(a)
19.05.2012
Poruka
1
Moja maca se strasno ugojila od operacije (vodili smo je na sterilizaciju) i primecujem da teze dise, hrce dok spava, mnogo brzo se umara... Nije nikakva rasa, ako me razumete, nasli smo je ispred zgrade pre dve i po godine otprilike, bas je bila malecka, a sada... Po zadnjem merenju ima 5 i po kilograma... I cini mi se da je sve veca i veca... Ona inace ne izlazi napolje, ne zato sto joj mi ne dozvoljavamo vec zato sto dozivljava takav stres kad god smo pokusali da je izvedemo ispred... Panicno pocne da grebe, sva se trese, skroz se spusti do zemlje i srce joj lupa sto na sat... Istraumira se skroz... Par puta smo pokusali (cak smo i povodac za mace kupili) i na kraju resili da je vise ne izlazemo stresu i da je mozda i bolje da bude unutra (u stanu) ako ona tako zeli... Najdalje sto je otisla van stana to je hodnik, tj. stepeniste i tad se desavalo da se izbezumi ako neko naidje ili cuje neki glasan zvuk, ili kad je zaboravimo nekad (i to se desilo par puta :) ) E sad, ona jede iskljucivo granule, retko neku drugu hranu, jednom nedeljno joj kupimo nesto corbasto iz konzerve, nista drugo nece, ali se nenormalno ugojila... Skroz je specificna zato sam toliko ispisala o njoj, nadam se da postoji neko ko ce da mi predlozi koju hranu da kupujem da bi malo smrsala, jer probali smo i da joj sklanjamo hranu i manje dajemo... Ali rezultat je isti... Cak smo jedan period i kupovali hranu za indoors sterilisane mace, sa nekom travom, ali ni to nije dalo neke rezultate... Imate li neki predlog molim vas? Ona je clan porodice, ne bi smo zeleli da joj se nesto dogodi zbog debljine...
 
Član
Učlanjen(a)
15.07.2012
Poruka
24
Po, mojem iskustvu. Macku je najbolje naviknuti na hranu koju i sam jedes: Supa, Corba, Gulas, Rostilj i ostale stvari koje vi volite da jedete. Tako se jednoj macki odrzava metabolizam, dok granule sadrze cesto sastojke koji su hranljiviji ali i stetniji po macu. Prirodna hrana je najbolja! ;) Ja sam imao macka Dzon-a. On nije rasna macka, ali imao je bolje ponasanje nego njegove rasne kolege. Spavao je napolju, a dan vecinom provodio u kuci. Sam bi grebao po frizideru kada je gladan ili po vratima kada hoce napolje. Cesto se igrao, ponekada uznemiravao goste koji su odvlacili nasu pasnju od njega. Savrsena macka, bez koje kakve sterilizacije, vakcina i ostalih gluposti. Ziveo je od prilike 5god. Dok se jednog dana nije vratio sa smrskanom sapom. Reagovali smo sutradan posto se uplasio i pobegao. Odveli smo ga u obliznju privatnu veterinu. Operacija je dugo trajala, veterinar je davao sve od sebe da zaustavi krvarenje i da osposobi nogu. Krvarenje je prestalo, ali posto zivim u malom gradicu koji nije mnogo zainteresovan za ljubimce od kojih nema znacajnu korist, nismo bili u mogucnosti da nabavimo sine koje ce drzati sapu u jednom polozaju dok kosti ne zarastu. Dugo je bio u nasem podrumu mozda cak i 3 meseca, ne pokretan. Nakon dugog perioda napravio je svoja prva 3 koraka. 2/3 meseca kasnije premestili smo ga u kucu. Gde kada je pokusao da hoda zaspao je i pao od umora. Nije imao mira, a stres mu je bio na najvecem nivou. Kidao je zavoj koji je drzao njegovu nozicu. Tako da nije imalo potrebe da pocinjemo opet, jer bi nastavio sa skidanjem zavoja, opet i opet. Kada je skinuo zavoj, prekinuo je ionako jadnu cirkulaciju krvi i sapa mu se osusila, dok nije otpala, ostala je samo koza koja se povukla do lakta i drzala jedan prst. koji je nakon kratkog perioda otpao. Navikao se posle, skakao je na tri noge. Ali vise nije bio normalan, poremecaj u njegovom mozgu najverovatnije desio se kao posledica stresa koji je izazvao vec pomenuti dogadjaj. Poceo je da vrsi nuzdu u kuci. (iza televizora, na sred dnevnog boravka, u kuhinji...) Vise nije imao ni zelju za igru, nije znao da mjauce ni da se umiva. Hranili smo ga, i nadali se da ce nesto da se promeni. Nije se promenilo, nazalost. Posle jutarnjeg obroka. Otisao je tako nesposoban na ulicu. Nismo ga vise videli, ali hvala bogu. Ostao je potomak, koji takodje vise nije ziv ali je ostavio iza sebe svoju cerku koja mi je donela 4 prelepa maceta! :) :D
 
Natrag
Top