DDR3 RAM za laptop 1.5V ili 1.35V

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pozdrav ekipi sa SF-a imam jedan mali problem, odlucio sam da nadogradim lap top sa 4GB rama na 8GB, danas sam otkrio da u stvari imam 4GB rama 1600mhz koji radi na 1333mhz (jedan modul) izgleda zbog procesora Intel N3530 ima limit na 1333mhz, ali ono sto me buni jeste da pise da radi na 1.35v, a koliko znam PC3 radi na 1.5v, ne znam koji ram da uzmem od 1.5v ili 1.35 evo specifikacije rama u slikama, koristio sam Speccy i RaMMon programe? Lap top je Hp pavilion 15.
113403
113404
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Zbog samog procesora je bolje 1,35v
Ima još nešto, pošto se ovaj lap top teško otvara, ram memoriji se može pristupiti samo ako se ceo lap top rasklopi i matična ploča, kada sam rasklopio video sam da ne postoji slot za dodatni ram, dok je Speccy prepoznao da postoji i da je slobodan, tako da ništa od upgrade-a.
Hvala puno na odgovoru, pozdrav!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
To su laptopi za jednokratnu upotrebu koji kostaju cca 250 eura, maticna im je velicine kutije cigareta, naravno ne bukvalno, ali otprilike tako. Taj prvi program, prva slika, je ocitao 1 slot ukupno. Nisi napisao koji je laptop, koji model i brand, ali mislim da taj lap nema cak ni ventilator odnosno cooler.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
To su laptopi za jednokratnu upotrebu koji kostaju cca 250 eura, maticna im je velicine kutije cigareta, naravno ne bukvalno, ali otprilike tako. Taj prvi program, prva slika, je ocitao 1 slot ukupno. Nisi napisao koji je laptop, koji model i brand, ali mislim da taj lap nema cak ni ventilator odnosno cooler.
Napisao sam, poslednja rečenica u prvom postu, ima cooler i to dobar, ali nije više ni bitno, pozdrav!
 
Natrag
Top