DCOM Exploit Napadi Avast

Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Ko ima od vas Avast i dali mu non stop prijavljuje ove exploit napade malo sam proguglo izgleda da je ovo na globalnom nivou jel neko zna o čemu je riječ
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Imam avast prof i ne znam za to .... mozda oni koji imaju home - verziju ili free..
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
2 godine koristim avast pro i nikad nisam imo nista slicno.:dntknw:
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Probaj ovo.....idi na msn i skini najsveziji cistac za malerozne softvere....
daju ga free...
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
ma saznao sam šta je neko mi se nakačio na port 135 neki remote port kad sam skeniro sve portove samo je taj otvoren bio..inače koristim bežičnu mrežu pa možda je do toga??
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Ako je to onda si " na konju " ....... nikad ne reci nikad ( Dz.B )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
1
NecroPsycho, isti slucaj i kod mene. Promenio sam sifru na mom Wireless nalogu pa cu da vidim. A ujedno sam nasao i GRC|DCOMbobulator ovo. Mali programcic za ove stvari.
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
samo zatvoriš port 135 i 139 to su remote portovi i netbios port..ideš na lokal area connection i klikneš na svojstva i pogledaš imaš li štrihiran file and printer sharing ako je je štrihiran skini ga..dalje klikneš na internet protocol version 4 pa opet svojstva otvorit će ti se mali prozor s tvojom ip adresom i dns postavkama ideš na onoaj dio advanced option ili više opcija..klikneš wins i vidiš imaš li štirhiran netbios ako imaš onemogući ga,,,poslije toga restart komp i i nema više exploit napada
 
Učlanjen(a)
23.01.2011
Poruka
1
Meni se to isto desava na Visti home premijum (licenciran softver) pa ako bi neko mogao da mi malo pojasni sta je to i kako da se resim toga. Nisam bas neki veliki strucnjak za kompjutere ali se razumem donekle. Hvala unapred.
 
Natrag
Top