Davis Cup 2012

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Davis_Cup.png

 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
[h=1]Janko hvali Čehe, ali ...[/h]
Borba za polufinale. Narednog vikenda našoj reprezentaciji predstoji duel sa Češkom u Dejvis kupu u Pragu. Iako oslabljeni neigranjem Novaka Đokovića, naši igrači veruju u sebe i svesni su svojih mogućnosti i snage protivnika. Janko minimalnu prednost ipak daje protivniku, pre svega zato što igraju pred svojom publikom.
Janko Tipsarević je ocenio da su Česi u maloj prednosti pred četvrtfinalni duel te dve selekcije u Dejvis kupu, pošto će se mečevi igrati u "O2 areni" u Pragu.
tipsarevic12.jpg


"Mislim da su šanse 60:40 odsto u korist Češke, pošto su oni domaćini. Prednost im dajem samo zbog publike", rekao je Tipsarević pred duel koji će se igrati od 6. do 8. aprila.
"Ne želim da potcenjujem druge turnire, posebno ne Majami, Vimbldon i Monte Karlo, koji su mi omiljeni, ali uvek jedva čekam da počne Dejvis kup", rekao je deveti igrač na svetskoj rang-listi.
"Tenis je individualan sport, a igrati za tim je neverovatno dobro. Volim svoju zemlju, ali u Dejvis kupu posebno uživam zbog saigrača iz reprezentacije. Ne mogu da obećam da bih igrao u slučaju da se ne slažem sa nekim iz tima. Odlična atmosfera je verovatno jedan od razloga zašto dobro igram u Dejvis kupu", dodao je Tipsarević.
janko01.jpg


On je ocenio da igranje za nacionalni tim nosi određeni pritisak. "S jedne strane osećate pritisak jer ne igrate samo za sebe već predstavljate i svoju zemlju, a s druge postoji olakašavajuća okolnost pošto su tu Novak (Đoković), Viktor (Troicki) ili neko treći da isprave vaše greške ako zabrljate", rekao je Tipsarević.
Reprezentacija Srbije će protiv Češke igrati bez najboljeg igrača na svetu Novaka Đokovića, koji je ranije kazao da želi da sačuva svežinu za Otvoreno prvenstvo Francuske - Rolan Garos.
"Nemamo mnogo igrača, ali oni koje imamo su kroz godine pokazali da mogu da igraju na bilo kojoj podlozi i zato smatram da je Srbija jedan od najopasnijih timova", zaključio je Tipsarević.


Izvor: RTS
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
[h=2]Orlovi na Češku bez Đokovića[/h] Dejvis kup selekcija Srbije igraće bez najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića u četvrtfinalu protiv Češke.

Selektor Orlova Bogdan Obradović objavio je spisak reprezentativaca na kojem se nalaze Janko Tipsarević, Viktor Troicki, Dušan Lajović i Nenad Zimonjić.
Savezni kapiteni nacionalnih timova mogu izmeniti sastave do 5. aprila u podne za kada je zakazan žreb.

Meč između Češke i Srbije na programu je od 6. do 8. aprila u Pragu.

Izvor: Sportski Žurnal
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Berdih i Štepanek predvode Češku protiv Srbije

Češki teniseri Tomaš Berdih i Radek Štepanek predvodiće sledeće nedelje Dejvis kup tim svoje zemlje u duelu sa Srbijom.

Češka će nastupiti u istom sastavu koji je u prvom kolu eliminisao Italiju.
Pored Berdiha i Štepaneka, za Čehe će igrati Lukaš Rasol i specijalista za dubl František Čermak.
Četvrtfinalni duel Češke i Srbije održaće se od 6. do 8. aprila u praškoj „O2” areni.
Poslednji put dve reprezentacije igrale su pre dve godine kada je Srbija rezultatom 3:2 pobedila Češku i kasnije u finalu protiv Francuske prvi put osvojila „salataru”.


Izvor: Sportski Žurnal
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Tipsarević: Česi su u maloj prednosti zbog domaćeg terena »

Izvor : Beta,

Reprezentativac Srbije u tenisu Janko Tipsarević ocenio je danas da su Česi u maloj prednosti pred četvrtfinalni duel te dve selekcije u Dejvis kupu, pošto će se mečevi igrati u "O2 areni" u Pragu.


tipsarevic28032012.jpg


"Mislim da su šanse 60:40 odsto u korist Češke, pošto su oni domaćini. Prednost im dajem samo zbog publike", rekao je Tipsarević pred duel koji će se igrati od 6. do 8. aprila.
On je istakao da obožava da igra mečeve Dejvis kupa. "Ne želim da potcenjujem druge turnire, posebno ne Majami, Vimbldon i Monte Karlo koji su mi omiljeni, ali uvek jedva čekam da počne Dejvis kup", rekao je deveti igrač na svetskoj rang listi.
"Tenis je individualan sport, a igrati za tim je neverovatno dobro. Volim svoju zemlju, ali u Dejvis kupu posebno uživam zbog saigrača iz reprezentacije. Ne mogu da obećam da bih igrao u slučaju da se ne slažem sa nekim iz tima. Odlična atmosfera je verovatno jedan od razloga zašto dobro igram u Dejvis kupu", dodao je Tipsarević.
On je ocenio da igranje za nacionalni tim nosi određeni pritisak. "S jedne strane osećate pritisak jer ne igrate samo za sebe već predstavljate i svoju zemlju, a s druge postoji olakašavajuća okolnost pošto su tu Novak (Đoković), Viktor (Troicki) ili neko treći da isprave vaše greške ako zabrljate", rekao je Tipsarević.
Reprezentacija Srbije će protiv Češke igrati bez najboljeg igrača na svetu Novaka Đokovića, koji je ranije kazao da želi da sačuva svežinu za Otvoreno prvenstvo Francuske - Rolan Garos.
"Nemamo mnogo igrača, ali oni koje imamo su kroz godine pokazali da mogu da igraju na bilo kojoj podlozi i zato smatram da je Srbija jedan od najopasnijih timova", zaključio je Tipsarević.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Protiv Češke bez Novaka

Najbolje rangirani teniser na svetu Novak Đoković neće igrati za reprezentaciju Srbije u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Češke. Viktor, Janko,Nenad i Dušan će pokušati da izbore polufinale.
Selektor Bogdan Obradović saopštio je spisak igrača za mečeve koji će se igrati od 6. do 8. aprila 2012. godine u Pragu i na njemu se nalaze Janko Tipsarević, Viktor Troicki, Dušan Lajović i Nenad Zimonjić. Sastav ekipe moguće je promeniti do 5. aprila u podne, kada će biti obavljen žreb.
srbija-slavi4.jpg


Srbija je u prethodnom kolu pobedila Švedsku, takođe, bez Đokovića, koji je ranije najavio mogućnost da neće igrati ni protiv Češeke kako bi sačuvao svežinu za Otvoreno prvenstvo Francuske - Rolan Garos.


Izvor: RTS
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Srpski teniseri stigli u Prag, čekaju se Tipsarević i Zimonjić

D. Nikolić Blic

Muška teniska reprezentacija Srbije stigla je u Prag u kome će od 6. do 8. aprila igrati protiv Češke u četvrtfinalu Dejvis kupa.



Uz ranije najavljeno odsustvo Novaka Đokovića, ekipa će biti kompletirana u utorak, kada će u Češku stići i jedan od najboljih dubl igrača sveta, Nenad Zimonjić, dok se dolazak Janka Tipsarevića očekuje svakog časa.




"Vreme u Pragu je prelepo, a imamo i izuzetan smeštaj. Za sada nismo videli halu u kojoj ćemo nastupiti protiv Čeha, jer treniramo u jednom privatnom klubu", rekao je selektor Bogdan Obradović.

Prema njegovim rečima, prvi trening biće rezervisan za Iliju Bozoljca i Viktora Troickog, a Dušan Lajović će, zbog umora, odmarati.

Mečevi četvrtfinala Dejvis kupa igraće se u petak i subotu od 15 časova, a u nedelju će prvi meč singla početi dva sata ranije, od 13 časova.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
[TABLE]
[TR]
[TD="colspan: 5"] Tenis: Tipsa - sa Česima odlučuje psiha

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: font, colspan: 5"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Srpski teniser Janko Tipsarević izjavio je da bi psihološka snaga i smirenost mogli da budu ključ uspeha protiv Češke u četvrtfinalu Dejvis kupa Svetske grupe.
"Moramo da se izborimo sa protivnikom, podlogom i navijačima. Ukoliko pokažemo da nam ništa od tih detalja ne smeta, moći ćemo da pobedimo", objasnio je Tipsarević.
Srpski teniser je rekao da uslovi u praškoj "O2" Areni nisu najbolji, jer je teren nov i vlažan.
"Ima dosta krivih odskoka, ali kako nama tako i njima. Česi udaraju dosta ravno zato me čudi što su izabrali šljaku. Moramo da budemo strpljivi, ne smemo da žurimo jer podloga je spora", rekao je Tisparević.
On je dodao da je Češka blagi favorit, zbog domaćeg terena i publike.
"Gledajući plasman prva dva igrača, skoro da smo izjednačeni. Podloga odgovara Berdihu i Štepaneku, Viktor i ja znamo da igramo na šljaci, ali malu prednost dao bih njima samo zbog domaće publike", rekao je Tipsarević.
Od juče osmi teniser na svetu otkrio je da mu prija napredak na ATP listi i da sa većim samopuzdanjem ulazi u naredne mečeve.
"Zadovoljan samo zbog osmog mesta, to je bio jedan od mojih ciljeva ove godine - da što brže napredujem na listi. Sigurno da sa takvim renkingom sa više samopouzdanja ulazim u ovaj, ali i u sve naredne mečeva", zaključio je Tipsarević.
Susret između Češke i Srbije igraće se od 6. do 8. aprila.


Izvor: Pink
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
[h=1]Zimonjić: Šanse podjednake[/h]
Biće izuzetno teško, očekuje se puna arena i velika podrška domaćoj reprezentaciji. Svaki meč je vrlo otvoren i mislim da su šanse podjednake", ocenio je Nenad Zimonjić uoči četvrtfinala Dejvis kupa protiv Češke. Najiskusniji srpski teniser naveo da je najvažnije da se ekipa navikne na podlogu.
Najiskusniji reprezentativac Srbije u tenisu Nenad Zimonjić rekao je da će mečevi u četvrtfinalu Dejvis kupa sa Češkom biti "otovreni" i da obe reprezentacije imaju jednake šanse za plasman u polufinale.
zimonjic.jpg


"Biće izuzetno teško, očekuje se puna arena i velika podrška domaćoj reprezentaciji. Svaki meč je vrlo otvoren i mislim da su šanse podjednake", ocenio je Zimonjić.
On je istakao da reprezentativci Srbije moraju što bolje da se prilagode šljaci na kojoj će se igrati mečevi u Pragu, kako bi došli do tri pobede u duelu sa Česima.
"Trebalo bi doći do tri poena, a nije bitno kako. Mislim da je važno da se što više adaptiramo na podlogu i spremno dočekamo svoje mečeve. U tom slučaju mislim da imamo šansu da pobedimo Čehe", dodao je 35-godišnji dubl igrač.
Još nije poznato sa kim u paru će igrati Zimonjić, dok se očekuje da Češku predstavljaju Tomaš Berdih i Radek Štepanek.
"Berdih i Štepanek su izuzetni igrači, kako u singlu tako i u dublu. Pre dve godine smo Novak (Đoković) i ja izgubili od njih u Beogradu. Neće biti lako ni ovaj put s kim god da budem bio u paru, ali mislim da bi trebalo da se koncentrišemo na našu igru. Trenutna forma i broj iskorišćenih šansi koje se ukažu presudiće meč", ocenio je Zimonjić.
On je dodao da reprezentacija Srbije zahvaljujući velikom iskustvu može svakoga da pobedi.
"Imamo tim koji može svakoga da pobedi, bez obzira na podlogu na kojoj igramo. Većina reprezentativaca ima dovoljno iskustva igranja i kod kuće i u gostima, pa ne vidim razlog da ovo bude nešto drugačiji meč", istakao je Zimonjić.
Duel Češke i Srbije u praškoj O2 areni igraće se od 6. do 8. aprila.


Izvor: RTS
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
[h=1]Obradović: Znamo kako se osvaja DK[/h] Izvor. B92
Selektor Dejvis kup tima Srbije Bogdan Obradović izjavio je da njegov tim ima psihološku prednost u odnosu na Češku,

Okršaj u četvrtfinalu u petak od 15 časova otvoriće Tomaš Berdih, a zatim sledi duel Janka Tipsarevića i Radeka Štepaneka.
"Ovi momci znaju kako treba da se osvoje Dejvis kup mečevi. Oni znaju da donesu našem timu velike pobede. To je naša najveća prednost", rekao je Obradović.
On je dodao da nije važno ko će igrati prvi meč, već da su pet dana odlično trenirali i da su se adaptirali na podlogu.

"Uprkos publici i sjajnim češkim igračima koje cenimo, mislim da moj tim ima psihološku prednost. Imamo pobedničku energiju jer smo već osvajali Dejvis kup. Češki tim pokušava iz godine u godinu da napravi rezultat, a ne uspeva u tome. Sigurno da ima nešto što mu nedostaje".

Teniser Srbije Viktor Troicki ocenio je da je meč sa Berdihom otvoren.

"Igraćemo na šljaci posle mnogo vremena. Nadam se da ću igrati dobro i da ću doneti bod svojoj zemlji. Mislim da je Berdih u prednosti jer igra pred domaćom publikom. Jednom sam ga pobedio i znam da treba da igram svoj najbolji tenis da bih to ponovio".
11975809834f7b07afa84f4889190421_orig.jpg
Trenutno osmi igrač sveta Janko Tipsarević istakao je da u narednim duelima sa Češkom "svako svakog može da pobedi".

"U mom slučaju očekujem težak i neizvestan meč sa Radekom Štepanekom. Mislim da nama više odgovara šljaka. Teren nije najbolji, ali snaći ćemo se nekako. Dobro se osećam i biću spreman za sledeći meč”.

Za subotu je predviđen duel parova u kojem će Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac odmeriti snage sa Františekom Čermakom i Lukasom Rosolom. Taj meč počeće u 15 sati. Voljom žreba, odlučeno je da u nedelju Tipsarević igra protiv Berdiha, a zatim Troicki protiv Štepaneka. Prvi meč igra se od 13 sati.

Pobednik ovog duela u polufinalu će igrati protiv boljeg iz okršaja Hrvatske i Argentine.
 
Natrag
Top