Danijela Martinović

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Danijela Martinović




danijela.jpeg


Datum rođenja: 15. srpanj 1971.
Mjesto rođenja: Split
Kontakt E-mail adresa: danijela@danijelamartinovic.com

Biografija

Danijela Martinović je poznata hrvatska pjevačica zabavne glazbe i bivša pjevačica grupe "Magazin".

Karijeru je počela kao pjevačica u zboru te je kasnije prešla u grupu Magazin kao glavni vokal. Prvi zapažen rezultat je odmah bio boom na estradi i to osvajanje Dore '94. godine u paru sa opernom divom Ljiljanom Nikoloskom sa pjesmom "Simpatija". Prvi samostalni album "Zovem te ja" Danijela Martinović je izdala 1996. godine u izdanju Croatie Recordsa nakon kojeg je uslijedio 1998. godine Danijelin najprodavaniji album "To malo ljubavi". Iste godine Danijela pobjeđuje na izboru hrvatske pjesme za pjesmu Europe "Dora '98." sa pjesmom "Neka mi ne svane" koju je napisao za nju Petar Grašo te se time Danijela već 1998. godine svrstala u povijest kao jedina izvođačica koja je osvojila dva puta Doru otkako je samostalne Republike Hrvatske.

U Irskoj predstavlja hrvatsku na izboru pjesme za pjesmu europe pod nazivom "Eurosong '98." te osvaja zadivljujuće 5. mjesto što spada u vrh postignuća države hrvatske na tom natjecanju. U to vrijeme nije samo popularna u Hrvatskoj već i u Sloveniji gdje je jedna od najtraženijih izvođačica te u Makedoniji gdje je 1999. godine proglašena izvođačicom godine.

1999. godine objavljuje i treći album "I po svjetlu i po mraku" te odmah zatim 2001. godine "Pleši sa mnom" koji je postao poznat po pjesmi u duetu s Kemalom Montenom Ovako ne mogu dalje. 2005. godine izdaje i slijedeći veći album "Oaza" te 2006. godine "Canta y baila con Danijela".

Danijela je u svojoj karijeri održala mnogo koncerata od kojih je posebno bitno naglasiti da je sudjelovala na skoro svim većim humanitarnim akcijama te je čak sama od prodaje mnogih albuma davala novac u humanitarne svrhe bolnicama za djecu sa poteškoćama u razvoju i oboljeloj djeci od malignih bolesti što je odlika velikih pjevača i pjevačica da daruju onima kojima treba te se to kada tada svima vrati na neki način.

Bitno je istaknuti da je izdala i knjigu za djecu pod nazivom "Da Ma". Inače kao osoba je vrlo vedra i vrlo topla te se može reći da se u velikoj mjeri suosjeća sa svima onima kojima je to potrebno. Smatra da svatko u životu treba raditi ono što vole i baviti se time.

Što se tiče privatnog života, Danijela je bila udana za Marka Perkovića Thompsona no taj brak nije dugo potrajao. Nakon bila je u vezi iza vrata javnosti sa Petrom Grašom te još se točno nezna dali su još uvijek u vezi ili dali je kao do sada taje.

Albumi

To malo ljubavi

1. Dobro je
2. Izdali me
3. Čekala sam kao žena
4. Ajde odmori
5. Neka mi ne svane
6. To malo ljubavi
7. Ako nije kasno
8. Što sam ja, što si ti
9. Da je slađe zaspati
10. Despair

Zovem te ja

1. Sve što srce poželi
2. Zima
3. Ti možeš lagat svakome
4. Lanci, uzde, okovi
5. Zovem te ja
6. Za ljubav nisam znala
7. Nemam s kime dočekati zime
8. Mjesečev sin


I po svijetlu i po mraku

1. Danima, godinama, satima
2. Marke nemam
3. Razlog
4. Ne gazi po meni
5. I po svjetlu i po mraku
6. Žalosna bi bila
7. Ja znam
8. Sedma godina


Pleši sa mnom

1. To nije to
2. Ja, ja, ja
3. Grube riječi
4. U životu mom
5. Gladujem
6. Rano je rano
7. Virus
8. Pleši sa mnom
9. Odavno, zauvijek
10. Ovako ne mogu dalje (feat Kemalom Montenom)

Oaza

1. Jedno te molim
2. Gdje mi je pamet bila
3. Još te volim
4. Sreća
5. Pomiri se sa tim
6. Kruh i pašteta
7. Za tebe rođena
8. Najmilija
9. Dugo se nisam ljubila
10. Jednom se živi
11. Zakon
12. Život stati neće
13. Oaza

Canta y baila con Danijela

1. Puklo me
2. Pleši sa mnom
3. Ti možeš lagat svakome
4. Čekala sam kao žena
5. Ajde odmori
6. Da je slađe zaspati
7. Što sam ja, što si ti
8. Marke nemam
9. Dugo se nisam ljubila


danijela1.jpg
danijela2.jpg

izvor:zvijezde.hr

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top