Dali je papa citao Sveto Pismo?

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Moje pitanje za pripadnike rimokatolicke veroispovesti je, da li je papa citao Sveto Pismo, u knjizi proroka Isaije pise "Он седи над кругом земаљским, и њени су Му становници као скакавци; Он је разастро небеса као платно и разапео их као шатор за стан."Pa kako su onda oni spalili Galilea zbog jereticke tvrdnje?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Moje pitanje za pripadnike rimokatolicke veroispovesti je, da li je papa citao Sveto Pismo, u knjizi proroka Isaije pise "Он седи над кругом земаљским, и њени су Му становници као скакавци; Он је разастро небеса као платно и разапео их као шатор за стан."Pa kako su onda oni spalili Galilea zbog jereticke tvrdnje?

A jesi li ti čitao nešto gdje se razlikuje krug i geoid? I tko je spalio Galilea?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A jesi li ti čitao nešto gdje se razlikuje krug i geoid? I tko je spalio Galilea?
Prijatelju ne samo Sveto Pismo vec i Egipcani, Muslimani, Grci veruju da je zemlja okrugla.Spalili su njegovo ucenje, a onda se navodno izvinuli 1992.Ja znam o cemu pricam, Galileo jeste umro prirodnom smrcu, ali njegov rad je bio spaljen, kad kazem Galileo mislim na Njegovo ucenje, kao kad kazem Atanasije, mislim na dela Svetog Atanasija, a ne na njega bukvalno, vi zapadnjaci sve bukvalno shvatate.Sad ja zaista neznam dali je Galileo imao dela, ali na to sam mislio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ja znam o cemu pricam, Galileo jeste umro prirodnom smrcu, ali njegov rad je bio spaljen, kad kazem Galileo mislim na Njegovo ucenje, kao kad kazem Atanasije, mislim na dela Svetog Atanasija, a ne na njega bukvalno, vi zapadnjaci sve bukvalno shvatate.Sad ja zaista neznam dali je Galileo imao dela, ali na to sam mislio.

Nije problem u mojoj bukvalnosti nego u tvojoj površnosti. U tome je sličnost između tebe i advenista, a ne između pravoslavnog i adventističkog naučavanju o duši i o tome kamo duša ide nakon smrti. Na primjer, tvoja površnost tebi i ne dopušta da nešto saznaš o Galileu i sporu između Galilea i Crkve. Reći ću ti, ti slobodno zaboravi čim pročitaš. Galileo je u svojim teorijama zapravo spekulirao. Iznosio je tvrdnje koje je znanstveno bilo moguće dokazati tek stoljećima kasnije kada su otkrivene neke nove činjenice vezane za Sunčev sustav. Crkva je od Galilea tražila samo da svoje teze znanstveno dokaže, ništa više. Naravno, Galileo ih nije dokazao jer ih u to vrijeme nije bilo moguće dokazati, ali je ustrajao i ostao uz svoju "spekulativnu" tezu. Kasnije se pokazalo da je njegova teza ispravna. Hoćemo li prihvatiti baš svaku tezu, samo zbog toga što postoji vjerojatnost da ispadne i točna?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Galileoje imao dokaze kod Aristotela i u Svetom Pismu, zar nam treba nesto sto se moze opipljivo dokazati?
ne nama treba samo zdrav razum, filosofisu ono sto je savremena nauka "dokazala" govorili vekovima.Razumom mi mozemo sve dokuciti, sve tajne materije, samo sto covek degradira, a samim tim degradira i njegov intelekt.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Galileoje imao dokaze kod Aristotela i u Svetom Pismu, zar nam treba nesto sto se moze opipljivo dokazati?
ne nama treba samo zdrav razum, filosofisu ono sto je savremena nauka "dokazala" govorili vekovima.Razumom mi mozemo sve dokuciti, sve tajne materije, samo sto covek degradira, a samim tim degradira i njegov intelekt.

Nešto slično sam čuo i na jednom drugom mjestu, doduše bez filozofa. Čuo sam također, valjda zbog toga što sve objašnjava, da je Biblija pisana za čobane, da je i čobani mogu razumijeti. Što misliš o ovome?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Mislim da Biblija krije mnoge tajne, ali ona i jeste pisana za prost narod pod vodjstvom crkve, djavo je toliko mocan da moze da ucini da covek procita u Svetom Pismu nesto sto i ne postoji, odnosno da vidi nesto u drugom svetlu, djavo takodje moze da ucini da covek citajuci preskoci bitne stihove.Zemlja je okrugla i pravoslavna crkva uci tako oduvek, zapadna crkva se vek svodila na ogranicenost razuma i logiku sto ju je i dovelo gde sad jeste, ja te molim da se vratis Jednoj Svetoj Sabornoj i Apostolskoj crkvi i uvidis istinu i da prestanes da zivis u svetu koji se moze sozercati ogranicenim umom i sve svesti na razum i logiku.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Mislim da Biblija krije mnoge tajne, ali ona i jeste pisana za prost narod pod vodjstvom crkve, djavo je toliko mocan da moze da ucini da covek procita u Svetom Pismu nesto sto i ne postoji, odnosno da vidi nesto u drugom svetlu, djavo takodje moze da ucini da covek citajuci preskoci bitne stihove.Zemlja je okrugla i pravoslavna crkva uci tako oduvek, zapadna crkva se vek svodila na ogranicenost razuma i logiku sto ju je i dovelo gde sad jeste, ja te molim da se vratis Jednoj Svetoj Sabornoj i Apostolskoj crkvi i uvidis istinu i da prestanes da zivis u svetu koji se moze sozercati ogranicenim umom i sve svesti na razum i logiku.

Zapadna crkva se nije svodila na ograničenost razuma, nego je bila svjesna i računala s ograničenošću razuma. Ako ti imaš neograničeni pristup istini, kakve to onda tajne krije Biblija?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Zapadna crkva se nije svodila na ograničenost razuma, nego je bila svjesna i računala s ograničenošću razuma. Ako ti imaš neograničeni pristup istini, kakve to onda tajne krije Biblija?
Biblija, Otkrivenje npr. mi jos neznamo sta ono znaci.Sve tajne Biblije poseduje crkva i uci ih, Sveto Pismo dopunjuje Predanje, a predanje dopunjuje Sveto Pismo, kod nas Sveto Predanje i Sveto Pismo su jednaki.
 
Natrag
Top