Da li više volite Ruse ili Amerikance ?

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kao klinac , prvi, drugi razred osnovne koga god sam sretao postavljao sam ovo pitanje . Tada sam pod uticajem američkih filmova, stripova, crtaća i ostalog bio za Amerikance. Vremena su se promenila a i ja sa mojim stavovima.
Koga vi više volite tj. kakav je vaš stav ?
 
Učlanjen(a)
25.12.2009
Poruka
18
Pa Milane kako sad odgovoriti na ovo? Da pitaš dali više volim pontiak ili ladu odgovorio bih pontiak,da pitaš dali više volim vodku ili viski rekao bih vodku...

Ako misliš na njihovu spoljnu politiku,ne sviđa mi se ni jedna jer im je cilj isti,a po tim njihovim planovima ja sam naj++ao. Ne sviđa mi se da budem crnac ni jednom ni drugom.

Ne mrzim ni jedne,ali nemam razloga da ih volim.

Ruske čizme su se naši susedi pa i ne baš tako davno oslobodili,znamo kako im je bilo,a mi smo osetili zapadnog milosrdnog anđela...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pitanje jeste detinjasto,može se različito tumačiti i odgovoriti , kao što si ti uradio. Kad sam postavio ovo pitanje, postavio sam i 9 opcija kao pomoć no nisu prihvaćene ( ne znam zašto).
Uglavnom koji je stav ili osećanje prema ovim dvema nacijama dominantan?
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Pa ja ljude ne gledam po tome koja su nacionalnosti,vec po tome ko je kakav po osobinama...a to da li je on Amerikanac,Rus ili Kinez mene to ne zanima! Ako je dobar i ako imamo neke zajednicke teme za mene je dobar koliko toliko :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ovde ne govorimo o odnosu prema pojedincu , naravno da to nije bitno , zapravo, za očekivati je da će to svako reći . Reč nacije sam upotrebio u drugom smislu, u smislu političkog , kulturnog i svakog drugog uticaja. Šta vam je bliže. Koji vam je uticaj prisniji? Ili vam je svejedno ?
Evo da vam pomognem . Na primer kada bi igrale dve reprezentacije u košarci, za koga bi navijali. Mora da za nekog imate veće simpatije.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postoje neke opšte karakterne osobine svojstvene svim nacijama. Poznata je sintagma: Ruska duša, gdje se misli na emocionalnost, ili, što bi naš narod rekao, bolećivost. Isto tako, poznata je i druga, prvenstveno Američka sintagma: Vrijeme je novac. U ovoj drugoj sintagmi nema nikakvih emocija niti ih može biti, nego goli račun i matematika. E, sad, šta je kome bliže i draže? Ovdje ne treba miješati politike i postupke koji su posledica datih političkih odnosa i situacija, nego gledati dušu naroda, ako je to moguće. Lično, mnogo mi je draža i bliža emotivna duša Ruskog naroda, nego hladna i proračunata duša zapadnog svijeta, u prvom redu Ameikanaca i Engleza.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Složeno pitanje... Moj dragi muž bi rekao da ne voli ni Ruse ni Amerikance već isključivo Ruskinje ali dobro... Nekako ne volim ni jedne ni druge ali ako bi morala da se odlučim onda blagu prednost imaju Rusi i to zbog Jesenjina, Dostojevskog, bajki, Nikite Mihalkova, vodke i najljubavnijeg jezika na svetu...
 
Natrag
Top