Da li vašem partneru dozvoljavate...

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
... uvid u vaš telefon, sa kim ste pričali, razmenjivali poruke ili sa kim ste pričali putem Skajpa? Ja bih pristao na pun uvid u moje pozive i poruke ukoliko bi osoba koja je sa mnom takođe pristala da ja imam uvid u njenu istoriju poziva i razmenjenih poruka. U suprotnom ne. Kako vi gledate na ovu situaciju?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
O sličnoj temi smo odavno pričali:
http://serbianforum.org/ljubav-seks-romantika/46806-ne-diraj-mi-mobilni.html

Elem, rekla sam tada, pa to važi i sada. Mislim da za to nema potrebe. Moj dragi i ja nikada nismo proveravali jedno drugo, niti nameravamo da počnemo. Zašto bi BAŠ SVE moralo da se zna? Ne gleda ni moje telefone, ni moj računar, niti ja to radim. Jednostavno, to su stvari koje previše zadiru u intimu, a svako od nas treba da ostavi nešto i lično za sebe. Neka mala doza tajanstvenosti je nešto kao "začin" u vezi. Ne mora ništa da se dešava, ali nema potrebe ići tako daleko. U takvim slučajevima, oni ljubomorni i nesigurni su u stanju da od muve naprave slona, pa nešto sasvim banalno i bezazleno nekada postane "razlog" za raskid ili razvod. Za mene je to glupo i nepotrebno.
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Proveravanje partnerovog telefona,mail-a ili slično meni liči na nedostatak poverenja u vezi ili braku.
Ako među partnerima postoji obostrano poverenje onda apsolutno nema potrebe za takvim stvarima.
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Verovatno ima i dosta onih koji ne misle tako. Ali evo jednog takvog posta koji dokazuje koliko partneri proveravaju jedno drugome telefon i koliko udela telefon ima u vezama.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[h=1]Paranoja: Trećina špijunira partnerov mobilni telefon – s razlogom[/h]
Budući da je mobilni telefon postao normalno sredstvo komunikacije, tako su se i poruke uvrežile kao način pozivanja na sastanak, flertovanje s drugima, ali i kao način ostavljanja.





Moderna romantika sve se više oslanja na tehnologiju, pa preko mobilnih telefona veze započinju, ali se i dovršavaju, pokazala je studija britanskog mobilnog operatera “Recombu” na 2000 ljudi. Svakog desetog čoveka partner je ostavio preko SMS-a, a oko 11 odsto ljudi druga strana je pozvala na sastanak preko poruka.

Seksualne poruke s drugima razmenjuje svaki četvrti čovek, uprkos tome što je u vezi.


Stoga ne začuđuje da trećina ljudi proverava mobilni telefon svog partnera i potajno čita njegove poruke, a petina proverava s kim je razgovarao. Svaki deseti briše sve sumnjive poruke iz telefona kako bi ih sakrili od svog partnera, prenosi “Daily Mail”.


- SMS poruke danas su oblik uobičajene komunikacije, pa postaje normalno da preko poruke stvaramo i prekidamo veze te započinjemo nove – rekla je urednica veb stranice “Recombu.com”, Hana Boukli.
Objasnila je kako je ljudima mnogo lakše da napišu da nekoga ostavljaju, nego da se suoče s njim i svim posledicama koje razgovor uživo nosi.


Izvor: Lepota&Zdravlje


 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
44
Ma bre moze da znaci i da si radoznao :p
Mada obicno ljudi koji nemaju sta da kriju imaju odlican brak pun poverenja :)

Smatram da sa partnerom/kom samo treba biti iskren i da se vrlo brzo nadje zajednicki jezik i dogovor za sve ..
 
Natrag
Top