Da li su prvo nastale Delije ili Grobari?

Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Mene zanima ko je prvi zauzeo koju tribinu?Po meni je logično prvo zauzeti sjever a ostalima šta ostane!!!Slažete li se sa mnom???
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Da...
Grobari su prvi nastali i oni su bili na severu dok nisu nastale Delije to jest dok nisu napravili Marakanu, a kada su napravili Marakanu, Delije su zauzele mesto sever i od tad se nisu pomerali, dok su Grobari zauzeli mesto Juzne tribine.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Partizan osnovan 4.10.1945
Crvena Zvezda 4.3.1945.
Pa vidite
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Al zar nije logicno da tim koji je nastao 7 mjeseci ranije nije imao nijednog navijaca??? Naravno da jeste samo ne pod tima nazivom koji su nastali 80
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Al zar nije logicno da tim koji je nastao 7 mjeseci ranije nije imao nijednog navijaca??? Naravno da jeste samo ne pod tima nazivom koji su nastali 80
Kolega,u potpunosti se slažemo.To je bila i moja misao i to je zasigurno neoboriva činjenica,a sad ako se to nekome ne sviđa šta ćeš mu!
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruka
109
realan sam i ako sam velik delija,ima nas vise(nas cigana)ali klinci,nova generacija uce se da navijaju za partizan,jer je u skoro svim sportovima bolji od zvezde,ali ako ako,zvezda je ima simpatizere pre od partizana,stim da je partizan nastao u zagrebu-duga prica,al je znam,....
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Kao navijacka grupa ( aktivna navijacka grupa ) prva je formirana Partizanova *( takozvana Grobari 1970 ) ... Naravno da je i Crvena Zvezda imala simpatizere, ali ne i navijacnu grupu, sve do 1989 godine *( Delije 1989 ) ... Da bi se tokom '90ih godina masovno pojavljivale grupe ( Alkatraz, Juzni front, Cuvari casti, Crna ruka, i dosta manjih grupica ) u Partizanu, kao i u Zvezdi ( BBRS, Heroji, Ultras i takodje dosta manjih grupa )!

A sto se tice tribina, do '60ih godina navijaci Partizana su bili na severu, dok navijaci zvezde na jugu! da bi se posle dogovora dva kluba i nastanka "marakane" Navijaci zvezde preselili na sever, a navijaci Partizana na jugu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
12
већ 1948. основана је секција "чланови - пријатељи" која је бројала 120 уписаних и то су званично први навијачи/симпатизери фкцз.

за разлику од педесетих и шездесетих година, кад је трибине маракане красила тек по нека застава, седамдесете су донеле нове навијачке трендове - заставе су се носиле масовно, појављују се први транспаренти, шалови, ... редовније се путује на гостовања и у земљи и у иностранству, највернији почињу међусобно да се друже и данима када није било утакмица и тада полако почиње да се ствара језгро најватренијих звездиних фанова.

име делије је настало 1989, али не и навијачи звезде.... пре уједињења свих навијача звезде у делије север постојале су одлично организоване групе као што су ултрас, ред девилс (1986), зулу вориорс (1987).... углавном момци из тих група су изнели целу причу око уједињења и стварања само једне групе делије север!

ултраси су се побратимили 1986 са олимпијакосовим навијачима који су тада дошли да подрже цз против панатанаикоса у атини.

што се тиче осталих поменутих група осим ултраса који су основани 1986, ултра бојси 1992, хероји постоје од 1994 као и бригадири (бригате). ббрс је група настала фузионисањем мањих бг група и то 2000.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
83
Evo vam jedan odgovor,mislim da je realan.......

Kod:
http://rapidshare.com/files/402703126/czvezda-vs-partizan.jpg.html
 
Natrag
Top