Da li stvarno ne možete bez mobitela?

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Da li stvarno ne možete bez mobitela?






Mobitel. Svi ga imamo. Svi članovi porodice. Neki i više komada. Bez njega ne možemo zamisliti život. Pa što košta da košta. Klinci već prije osnovne škole moraju dobiti mobitel. I to ne polovni. Novi. I naveliko ga koriste. Psujemo kada plaćamo račune. I nastavljamo po starom.



Da li nam je baš tako neophodan? Da li bi i fixnom telefonijom mogli obaviti što trebamo, ako se bolje organiziramo? Da li bi te novce koje potrošimo na mobitele i impulse mogli pametnije utrošiti? Da li je uopće ugodno 24 sata dnevno biti na dispoziciji svakome tko zna vaš broj?
Da li ......
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
286
Hiljadu zasto, hiljadu zato... Ma, moze se bez mnogo toga pa i bez mobilnog,ali navika je cudo,navikli da smo dostupni pa to ti je! Nekad nije bilo ni fiksnog pa se zivelo, ali sve ide sa svojim vremenom,pa i ovo! Sa dobrom organizacijom sve se moze, ali ipak mora se priznati da vredi,i resava razne potrebe,ali sa nicim ne treba preterivati, pa ni sa koriscenjem mobilnog!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Možeš ga koristiti tamo gde ne možeš fixni. Dakle, ima svoje prednosti.

Od njega postaješ zavistan i koristiš ga sve češće i češće, polako postaje deo tvog stila, deo načina života ... Dakle, ima i svoje mane.

Pitanje je samo kakav ćeš izbor zapravo napraviti.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
447
Ja sam ranije bila zavisna, ali u pravom smislu te reci... Sad mi je svejedno, uvek je kod mene, ali desi se da ga ne koristim danima....
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
226
Uhh godinama nisam pokusavao, nzm da li bih mogao :/ Mozda :)
 
Natrag
Top