Da li ste za uvođenje ćiriličnog domena u Srbiji?

Da li ste za uvođenje ćiriličnog domena u Srbiji?

  • Da

    Votes: 15 53,6%
  • Ne

    Votes: 7 25,0%
  • Kako hoće, sve mi je jedno...

    Votes: 6 21,4%

  • Total voters
    28
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Одговор

Otjemo cirilicu, ne zelim pismo da nam izumre. A sto je dobro nece moci svi da nas citaju :D
Браво и хвала за лепе рече.Jавлjам се из Бугарскоj али нажалост немам српску cirilicu(то jе написано латинским словама за то што немам слово за почетак назив српско писмо).Али и код нас,кад си у интернету своj електрони адрес мора да пишеш латинским словама(хтела сам да кажем e-mail).Мислим да ниjе лепо и то наши матернjи jезици да су пуни tudjih(нема и то слово "dj" на моj лаптоп)речима.Желим теби све наjлепше и велики поздрав из Бугарскоj!;)Да пишемо ово писма,да не може у Европу и преко океана да разуме било шта!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Naravno - DA...

Cirilica je nase ustavno pismo...
i voleo bih kada bi bila obaveza da se svi nazivi prvo napisu cirilicom,pa onda tek latinicom ili nekim drugim pismom...

poznati smo kao narod koji voli da prihvata tudja sr.nja, a svoja dobra da zanemaruje...
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Odgovor

Naravno - DA...

Cirilica je nase ustavno pismo...
i voleo bih kada bi bila obaveza da se svi nazivi prvo napisu cirilicom,pa onda tek latinicom ili nekim drugim pismom...

poznati smo kao narod koji voli da prihvata tudja sr.nja, a svoja dobra da zanemaruje...
Hvala janko75 za to i ti da hoces sve da se pise cirilicom!Ali i u Bugarskoj je isto.Zaboravili smo nase pismo i kad izadjes na ulice vecina oglasa su napisani na engelskom jeziku,a to je tuzno kad ga gledas.I mi smo takvi-mislimo kad je nesto tudje biti bolja od nase.Pozdrav od mene i sve najlepse!;)
 
Natrag
Top