Da li ste kršteni?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Da li ste kršteni i šta po vama suštinski predstavlja sveta tajna krštenja?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Ja sam krštena, svesno, u 21. godini (ako se dobro sećam), što je najlepše, jer tek kad tako uradiš, stvarno osetiš sve što treba da osetiš. Neki sasvim poseban mir, osećaš se čistije, kao da si se stvarno upravo rodio. Mislim da i Sveto Miro utiče na to, nikada lepši miris nisam osetila. Baš pokušavam da objasnim, ali ne ide mi, to valjda treba doživeti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ja sam vala kršten ali mi je interesantno što sam poslednjih godina čuo baš dosta primera tog naknadnog krštenja :|
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Znači kršten si ne svesno :lol:


Ja nisam krštena,pošto su moji bili komunisti....a kasnije kada du hteli da me krste sa 15 god. ja nisam htela :acute:

Uradi to pod hitno! Em će ti biti oprošten istočni grijeh, em ćeš imati manje šansi da se nađeš pred Luciferom, kada kreneš na put bez povratka.
Ja, na primjer, tu činjenicu što sam kršten, zloupotrebljavam do kraja. Šta god "zgriješim" znam da će mi biti oprošteno!?
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Uradi to pod hitno! Em će ti biti oprošten istočni grijeh, em ćeš imati manje šansi da se nađeš pred Luciferom, kada kreneš na put bez povratka.
Ja, na primjer, tu činjenicu što sam kršten, zloupotrebljavam do kraja. Šta god "zgriješim" znam da će mi biti oprošteno!?


Kako misliš biće mi oprošten istočni greh i imaću manje šanse da se nađem pred Luciferom :dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kako misliš biće mi oprošten istočni greh i imaću manje šanse da se nađem pred Luciferom :dntknw:

Svi ljudi se rađaju sa istočnim grijehom. Krštenjem se taj grijeh neutrališe, odnosno, briše. Zar to nisi znala? E, sad, što se tiče Lucifera, svi koji nisu kršteni, imaju veće šanse da odu u pakao od onih koji to jesu, to je logično, zar ne?:vampire:
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Svi ljudi se rađaju sa istočnim grijehom. Krštenjem se taj grijeh neutrališe, odnosno, briše. Zar to nisi znala? E, sad, što se tiče Lucifera, svi koji nisu kršteni, imaju veće šanse da odu u pakao od onih koji to jesu, to je logično, zar ne?:vampire:

Naravno ima logike po hrišćanskoj paradigmi.


Lucifer -rimski bog zore (donosilac svetlosti) . Takodje je bog večernje zvezde i jutarnje zvezde (danice,tj venere )...njegov grčki pandan je fosferus.

Ime Lucifer se ne pominje nigde u bibliji (što je i normalno jer jevreji nisu imali dodira sa ovim bozanstvom )...tek kasnije vavilonski kralj(nazvan sin zore) je usled crkvenih prevodilaca povezan sa Satanom, kao protivnikom jevrejskog boga.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naravno ima logike po hrišćanskoj paradigmi.


Lucifer -rimski bog zore (donosilac svetlosti) . Takodje je bog večernje zvezde i jutarnje zvezde (danice,tj venere )...njegov grčki pandan je fosferus.

Ime Lucifer se ne pominje nigde u bibliji (što je i normalno jer jevreji nisu imali dodira sa ovim bozanstvom )...tek kasnije vavilonski kralj(nazvan sin zore) je usled crkvenih prevodilaca povezan sa Satanom, kao protivnikom jevrejskog boga.

U post-novozavjetnim spisima latinska riječ Lucifer se često koristi kao naziv za đavla. Misli se čak da je on glavni šef u paklu.
 
Natrag
Top