da li se kako moze spojiti raspberry pi i kompjuter

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Spojiti ???????
Možeš preko mrežnog priključka,direktno ili preko switch odnosno rutera.
Definiši pitanje ,na koji i kakav način ti je potrebno "spajanje".
Ovako ti je najlakše da shvatiš.........RasPi mali komp sve što se odnosi na PC isto je i za njega
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
pa mislio sam da neke stvari u raspi ubacujem preko kompa,odnosno da preko totalcomandera ubacujem ponesto u raspi
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Sve može i OpenElec i Raspbmc
(ovo je za OpenElec)

Explorer:
2014-03-25_212000.png

WinSCP
2014-03-25_212116.png

Totalkomander:
2014-03-25_213738.png

Ovako izgleda webinterface za daljinsku komandu sa PC
2014-03-25_212824.png
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
drugar poverenje 0 nesto sam skontao,ali ajmo dalje imam resiver gigablue qvadro,sad hocu da povezem resiver i raspi preko switcha,sta tu treba da radim,znaci u jednoj mi je sobi resiver i tv,a u drugoj raspi i tv,sad hocu da to sve povezem da i u ovoj drugoj sobi gledam na tv kao na resiveru preko raspija,ako me pratis i dobro ovo pisem
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
i jos jedno glupo pitanje odavno trazim resenje ali ne mogu da nadjem,po resenje idem do jednog mog rodjaka da mi da laptop da instaliram openelec ili raspmc,na mome kopu nece da mi radi,odnosno nece sd karticu da komp vidi,da li je to do drajvera ili cega vec
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
i jos jedno glupo pitanje odavno trazim resenje ali ne mogu da nadjem,po resenje idem do jednog mog rodjaka da mi da laptop da instaliram openelec ili raspmc,na mome kopu nece da mi radi,odnosno nece sd karticu da komp vidi,da li je to do drajvera ili cega vec
Ako ti čita druge SD kartice,problem je u kartici....ima rešenje za o stavi je u fotoaparat i samo je formatiraj u njemu,to je najbolja fora koju sam provalio za oštećene kartice.
Ako ne čita nijednu, onda je ili drajver za čitanje kartica ili je crko čitač.

A za prvo pitanje odgovor je (naravno ako ti resiver ima mrežni priključak i enigmu 2):
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=VDR
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Tvheadend_PVR

Za starije resivere koji imaju enigmu 1 je malo drukčije i možeš da gledaš samo jedan kanal bez upravljanjem resivera.(trči promeni program sa IR daljinskim)
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
joj meni ovo spajanje preko kompa ne ide pa ne ide,sve sam spojio.switch nabavio,lan kablom sve povezao,skinuo program winspc postavio postavke i u raspi i u kom da povezem stalno mi izbacuje gresku,da malo pojednostavim,znaci u raspiju je ovako napisano ,odnosno na ovom mestu postavljeni podaci,sistem-postavke-internet pristup:eek:moguci http proxy,server-bigmaster111,port21,korisnicko ime-bigmaster,pasword-********.sad tako sve ukucao i u winscp,ali javlja gresku,odnosno ako drugar poverenje 0 zna gdje grijesim,pozzzz
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
Poverenje 0 pomagaj brate mili,ja nemogu da se snadjem pa nemogu,sta treba traziti u raspi i gdje sta upisati i sta trena na kompu upisati da to dvoje spojim preko switcha,odnosno da se upare sto se kaze,da vidi jedno drugo
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
hebeni raspberry direkt sam na njega prikacio lan kablo,ali vezu internetsku na njemu nemogu da dobijem pa Bog,nema sta nisam mjenjao i radio,dodje mi da sve u kantu za smece bacim,ili da glavom od zid udarim,ali nema vajde
 
Natrag
Top