Da li na ovim prostorima ima zainteresovanosti za licni razvoj?

Član
Učlanjen(a)
28.07.2009
Poruka
17
Ja sam napravio blog o PSTEC tehnici, novom nacinu za promenu osobe menjajuci se na podsvesnom nivou uz pomoc audio traka koje je kreirao jedan Britanski hipnoterapeut. Pokusavao sam na razne nacine da promenim sebe ali mi je PSTEC najvise pomogao u tome. Tehnika je prilicno jednostavna pa bih vam preporucio da je isprobate.

Koje tehnike vi koristite za licni razvoj?
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2010
Poruka
24
Poznajem dosta onih koji bi voljeli ili cak povremeno i urade nesto po pitanju licnog razvoja i promjene. Uglavnom se oduseve nekom novom idejom, udzbenikom/prirucnikom ''popularne psihologije'' ili novim ''laganim'' nacinom osvjescivanja i ispravljanja. Medjutim, sve sto je kod nas dostupno je dosta nepouzdano, tesko primjenljivo i kratkog vijeka. Ako se i uradi nesto na tom planu, covjek se vrlo brzo izgubi u dzungli nase svakodnevnice i vrati se starim navikama, zaboravljajuci da je naucio koliko je to lose.
Mislim da je neprestani trud da se imaju u vidu svoji postupci, ocjenjivanje i proucavanje, poredjenje istih, najbitniji dio promjene, to i jeste ''budjenje'', to je cilj, biti svjestan sebe, a onda je laksi dio ispraviti se ukoliko uvidimo gresku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2009
Poruka
17
Mislim da je neprestani trud da se imaju u vidu svoji postupci, ocjenjivanje i proucavanje, poredjenje istih, najbitniji dio promjene, to i jeste ''budjenje'', to je cilj, biti svjestan sebe, a onda je laksi dio ispraviti se ukoliko uvidimo gresku.
Na ovaj nacin sam ja pokusavao da se promenim, ne godinama, nego decenijama. I znas sta se promenilo? Nista. Shvatio sam da se ljudi na taj nacin vrlo tesko menjaju. Ne mozes protiv svoje podsvesti. To je kao kad se Don Kihot bori protiv vetrenjaca.

Sve dok se ne promenis na podsvesnom nivou, neces se stvarno promeniti. A to je ono sto se radi uz pomoc PSTEC-a: Kvalitetne promene na podsvesnom nivou. I to pre svega menjanje svojih osecanja.
 
Natrag
Top