Da li na ovim prostorima ima zainteresovanosti za licni razvoj?

Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
1
Zdravo ljudi, sta vi mislite o ovome? U SAD-u polje licnog razvoja/samo-pomoci je veoma razvijeno (negde sam procitao da je to industrija sa 11 milijardi dolara prometa godisnje) ali u srbiji to nije bas slucaj. Ovde ima samo nekoliko blogova i nekoliko knjiga na tu temu i to je to. Zbog toga vas i pitam, da li na ovim prostorima ima ljudi koje bi zanimale teme kao npr. promena navika, kontrola emocija, motivacija, ostvarivanje ciljeva, brze ucenje, kreativnost, i sve u svemu nacini da poboljsamo kvalitet naseg zivota?

Unapred hvala na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Pazi ovako. Na ovim prostorima izuzetno je malo ljudi koji su spremni, koji imaju svest o tome da uopšte treba, da sebi pomognu i da žive bolje. Još je manje onih koji su spremni da sebe i razvijaju tako da je odgovor na tvoje pitanje - ima ih toliko malo da se ne isplati bilo šta raditi na tom polju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije valjda tako crno...? Ljudima treba dobra motivacija, čak i za rat, a kamo li za nešto što će im donijeti ličnu korist i opšti boljitak. Ne vjerujem da i naši ljudi ne bi bili nezainteresovani za lični razvoj, kada bi, recimo, mediji pružali više afirmativnih informacija o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Jedino što naši mediji pružaju jeste "lični boljitak" kroz tarot, čitače sudbine i ostale gluposti..

Nažalost, mislim da je baš tako crno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Ovde su ljudi toliko zauzeti time kako da prehrane svoje porodice da najčešće dan nema dovoljno sati i za lični razvoj. Onaj ko bi smislio instant rešenje verovatno bi se obogatio. Na žalost, mnogi gube vreme prateći "strašilo i lakrdiju" od medija ne bi li zaboravili da i preko njihovog plota ima šta da se vidi. I tako, hraneći neman i puneći džepove ružičastim i ostalim baba vračarama zaboravljaju da bi mogli biti bolji ljudi ako "prodaju svoj ferari", možda ako primene Jednostavnologiju ...
Ipak sam više za to da svako jutro rešim da budem bolja dok ne smislim nešto lakše.
Ako imate predlog, volela bih da čujem!
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Zdravo ljudi, sta vi mislite o ovome? U SAD-u polje licnog razvoja/samo-pomoci je veoma razvijeno (negde sam procitao da je to industrija sa 11 milijardi dolara prometa godisnje) ali u srbiji to nije bas slucaj. Ovde ima samo nekoliko blogova i nekoliko knjiga na tu temu i to je to. Zbog toga vas i pitam, da li na ovim prostorima ima ljudi koje bi zanimale teme kao npr. promena navika, kontrola emocija, motivacija, ostvarivanje ciljeva, brze ucenje, kreativnost, i sve u svemu nacini da poboljsamo kvalitet naseg zivota?

Unapred hvala na odgovoru.
Ima puno ljudi koji čitaju literaturu tzv. ''popularne psihologije''. Bar ja poznajem solidan broj, računajući i sebe. E sada, puno ima raznih ''šećernih vodica'', malo toga je ozbiljno, odnosno ono što bi stvarno moglo pomoći čoveku, što kroz meditaciju, što kroz afirmacije...odnosno na konkretnom ličnom razvoju, uglavnom su to ''knjižice'' neke opisno-ulepšavajuće forme...
Osim toga, literatura ozbiljnijeg karaktera zahteva i dozu razumevanja, tako da i ako je dostupna, nije razumljiva svima.
Inače, na netu se može pronaći prilično literature vezano za lični razvoj, uključujući i snimke sa raznih seminara, simpozijuma itd...Ima toga prilično....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U tome i jeste problem što smo danas preplavljeni informacijama raznih vrsta i vrlo sumnjivog sadržaja. Ljudi, uglavnom, usvajaju te informacije, tako da se za većinu može reći da je informisana, ali da ne raspolaže skoro nikakvim znanjem. A da bi se silne informacije kojima nas danas zasipaju mogle filtrirati i odabrati one prave i korisne, potrebno je imati znanje.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Pa da, zato su knjige tipa ''Moć podsvesti'' mnogima zanimljive, jer su ''pitke''. One mogu možda pokazati, da je rad na podsvesti jedan od načina menjanja sebe, ali se to sigurno neće desiti tako što ćeš sesti popričati sa sobom da od danas pozitivno razmišljaš i eto...ti si već pozitivan....
Za sve je potrebno vreme, pogotovo za....naučiti, kako naučiti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
U tome i jeste problem što smo danas preplavljeni informacijama raznih vrsta i vrlo sumnjivog sadržaja. Ljudi, uglavnom, usvajaju te informacije, tako da se za većinu može reći da je informisana, ali da ne raspolaže skoro nikakvim znanjem. A da bi se silne informacije kojima nas danas zasipaju mogle filtrirati i odabrati one prave i korisne, potrebno je imati znanje.

Da dragi Jurivaka, postavlja se pitanje da li neko razmišlja o onome što pročita ili "primi" na bilo koji način.
Iskreno, mislim da mnogi deluju kao provodnici bilo da je u pitanju priča o tome šta smo pročitali (iako retko srećem one koji o tome pričaju) ili traganje za pravim rešenjem i saznanjem.:dont-know:

Pa da, zato su knjige tipa ''Moć podsvesti'' mnogima zanimljive, jer su ''pitke''. One mogu možda pokazati, da je rad na podsvesti jedan od načina menjanja sebe, ali se to sigurno neće desiti tako što ćeš sesti popričati sa sobom da od danas pozitivno razmišljaš i eto...ti si već pozitivan....
Za sve je potrebno vreme, pogotovo za....naučiti, kako naučiti.

Drago mi je da si se oglasila draga Dum, znam da si osoba od koje se mnogo može naučiti i čuti.
Moguće je da ja nisam čitala prave knjige i svakako ne mislim da su na mene uticale, osim možda da razmislim o tome kako zaista pomoći samom sebi.:???:
 
Natrag
Top